Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Suadiye, Kadıköy Balık Avı Durumu

ErdenEren

Daimi Üye
Adı
Erden
Dün akşam Tuzla'da hem genel bir yoklama çekmek hem de sayıca bir hayli fazla olan kedilere en azından gelincik vesaire taze yem vermek adına karides, midye ve hatta 1 adet istavrit ile av yaptım.
Ne şamandıraya balık geldi ne dip takımına vuruş aldım. Kedi dostlarımızı karides ile besleyerek, son derece soğuk geceye elveda dedim. :)

Başlıksız.jpg

Adı
Sertac G.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İyi akşamlar. bugün saat 16:00 gibi Maltepe dolgu alanında istavrit baktım; balık çok seyrek 6:30 gibi sürüler girmeye başladı, kısa sürede 1 kg alabildim. Bu iyiye işaret, sanıyorum havaların ısınması ile beraber artık verimsiz olan meralar yavaş yavaş bereketlenme başlayacaktır. Yeşil çapari ile çalıştım. Benimle birlikte dört balıkçı daha vardı. Herkes nasibini aldı. Artık meraları yoklamakta fayda var. Herkese rast gelsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Scolopax

Üye
Adı
sinan
Uzun süredir sahile inmiyordum sahil boyu her yer karavan dolmuş. Arabayı park edecek yer yok. Dolgu alanının içinde ve bütün sahil boyunca yaya ve bisiklet yolunda scooterlar(vespa tarzı olanlar) geziyorlar. Herhangi bir yasak yokmu bunlara? Bende bir scooter alıp bu araba, trafik, park derdinden kurtulayım diyorum. Kullananlar varmı? Motorla sahilde balığa gitmek rahat oluyormu? Malzemeleri taşımak sorun olurmu?

eek

Yeni Üye
Adı
Emre Eren Kullakcı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Uzun süredir sahile inmiyordum sahil boyu her yer karavan dolmuş. Arabayı park edecek yer yok. Dolgu alanının içinde ve bütün sahil boyunca yaya ve bisiklet yolunda scooterlar(vespa tarzı olanlar) geziyorlar. Herhangi bir yasak yokmu bunlara? Bende bir scooter alıp bu araba, trafik, park derdinden kurtulayım diyorum. Kullananlar varmı? Motorla sahilde balığa gitmek rahat oluyormu? Malzemeleri taşımak sorun olurmu?
Arka çanta veya sele altında malzemeler taşınıyor, kamışı da kamış çantası ile götürüyorum. Ancak gece sahil yolu çok tehlikeli, fazlaca alkollü veya alkollü gibi araç kullanan ve makas atan oluyor. Ben görünürlüğü yüksek ve büyük bir motor ile gitmeme rağmen geçen hafta arkadan çarptılar, ucuz atlattım. Gece sahil yolunda motor kesinlikle tavsiye etmem yani, tüm keyfine rağmen korktuğum için arabayla gidiyorum.

lapin

Daimi Üye
Adı
Mert S.
Spin deneyen varmı dişli kendini gösterdi yavaştan

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
Spin deneyen varmı dişli kendini gösterdi yavaştan

Ufak ufak sesi geliyor Güzelyalı Pendik tarafından daha biz denemedik 10 15 gün içersin de bize yakına gelir diye ümid ediyoruz :)

KaNKuRT

Moderatör
Yönetici
Adı
Erkan
Milleti güzel gaza getiriyor sosyal medyalar
Tekneden spin yapıp söylemeden koyuyorlar medyaya
ben 10 gündür deniyorum ara ara, Kaynarca pendik güzelyalı

bir gün denk geldi aldım bir tane aldım

ama diğer 9 gün boş
Benim boş döndüğümde alanı da görmedim zaten sayılı deneyen var

denemek vakit geçirmek için inerseniz ne ala
öyle bir balık girişi peşpeşe balık değil 1 tane balık denk getirirseniz ne ala

dün yosundan kimse spinde balık değil vuruş bile almadı,
lrf deneyenler yosunlar arasından alabildikleri benim gördüğüm 1 ispari birer ikişer de istavrit

bilgi amaçlıdır

ama denemeye devam :)
arasıra inerim yine

ErdenEren

Daimi Üye
Adı
Erden
Yem: Teke
Yer: Dolgu Alanı'nın gemilerin yanaştığı kısımlar (Ama misinayı fena ötesi yıprattı kayalıkların yapısı)

Misinamdaki zedelenmelerden ötürü ve biraz da anlamsız inatlarımdan ötürü 3 tane balığı kaçırdım. Özellikle 1 tanesinde bizim bütün ekip var gücümüzle uğraşmamıza rağmen hem takım hem şamandıra balığın üzerinde kalarak kayboldu gitti.
Beşinciyi alıp, avı sonlandıracağım diye inada bindirdikten sonra 1 tane bile balık alamadım. Halbuki bu 4'ünü daha 12 olmadan almıştım. Demekki nasip kısmet bunlardan ibaretmiş. :)
Oltası suda olanlara, sabredenlere rastgelsin.

WhatsApp Image 2024-04-16 at 15.53.26.jpeg

ErdenEren

Daimi Üye
Adı
Erden
2012'den bu yana balık avı sevdasındayım ve bunca yıldır ilk kez 1'den fazla balığı kaçırdığıma şahit oldum. Avlandığımız meranın zemini olsun, kayalıklarının yapısı vesaire, her bir ayrıntının ne denli önemli olduğunu bir kez daha ve bu kez çok daha net anladım.
Dolgunun o kısmında bu denli verimli av yapabileceğimi ama bu kadar da çok balık kaçırabileceğimi deneyimlemiş oldum. Gerçi yakın zamanda istavritçiler gelir ve o noktadan avlanmak olanaksız hale gelir maalesef.