Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Suadiye, Kadıköy Balık Avı Durumu

mgrafik

Üye
Adı
mustafa
Kan Grubu
A Rh Pozitif
gündüz zargana v.s. yapıyormu bilginiz varmı sahilden yolum geçerse bakıyorum kefalci tayfa dışında kimseyi göremiyorum .

Saltuk

Üye
Adı
Saltuk
Kan Grubu
A Rh Pozitif

H5n

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
yazık günah yemin ediyorum 22 ton balık ne demek ya

mdyildiz

Üye
Adı
Doganay
Kan Grubu
O Rh Pozitif
yazık günah yemin ediyorum 22 ton balık ne demek ya
Büyük ihtimalle çoğunluğu çinekoptur (yani yaprak). 22 ton yaprağın 150-200 ton lüfer olabileceğini düşününce daha çok üzülüyor insan.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

romanci

Aktif Üye
@hasannakyuz kardeşim, emin ol ki bu haber devede kulak bile değil. İzmir, Muğla arasında balık çiftliği sahipleri ve çalışanları olan arkadaşlarım var. Anlatılanları dinlesen tüylerin ürperir.

Koruma altındaki deniz canlilarını foklar ve kaplumbağalar başta olmak üzere, mercanlar, mercan balıkları, deniz atları daha bir sürü canlı türünü ağdan çıkardıkları gibi öldürenler var. Sırf meraları bozulmasın diye yunusları katledenler, neler neler. Hele sokak kenarlarında tezgah açıp balık satanları hiç demiyorum görmüşsündür sende, parmak kadar istavritleri olta istavriti diye satanlar bile var.

Mrmakif

Yeni Üye
Adı
Akif Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bizim pazardaki balıkçı da limit altı balık satıyor. 5-6 cm lik hamsiler, 9-10 cm lik kıraçalar. Gördükçe küfür ediyorum. Nereye ihbar edilebilir? Yada ihbar etmek mi gerekir? Zabıtalar pazarda dolaşırken bunları denetleme yetkisi yok mu?

romanci

Aktif Üye
@Mrmakif kardeş, zabıtaların denetleme izni olmaz mı, var elbette. Ama anladığım kadarıyla görevlerini yapmıyorlar. Ya da satıcılar bir şekilde defterini kitaba uyduruyorlar. Yoksa gıda maddesi satışı izinleri konusunda belediyelerin tüzükleri belli. Sokakata satış yapanın bir kere vergi levhası bile yok, gördükleri gibi tezgah dahil el koyup, kolluk kuvvetlerince alıkonulması gerekmekte.

Gelde anlat, vardığımız sonuç şu, üzücü, ama "Burası Türkiye"...

Badisönmez

Aktif Üye
zabıtanın denetleme yetkisi de var el koyma yetkisi de ama zabıta ne balık boyu bilir ne ölçü. Sen gidip zabıtayı yönlendirmezsen onlar devlete arkasını dayadığı için hiç bir şey yapmaz yada 3 kuruşa evini geçindirmeye çalışan garibana diklenir.
Ha şu da var, sen gidip zabıtayı alıp sirküleri gösterip kolundan tutup o balıkçıya götürürsen belki bir şey yaparlar ama sonrada o balıkçı sinirle senden fileto mu çıkartır takoz mu keser onu bilemiyeceğim.
Daha önce ben ibb beyazmasaya göztepedekini şikayet etmiştim zabıta da orada takılıyor yada eller arkada dolanıyor ama bir işlem yapmıyor dedim, 2-3 hafta arka arkaya arayınca o tezgahı bir daha görmedim hala da yok.