Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Suadiye, Kadıköy Balık Avı Durumu

es.barış61

Daimi Üye
Adı
Barış Esmer
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Muallimköy Gebze tarafları son iki gündür lüfer alınmaya başladı, sabah suyu.
Spinciler yasak sonrası boş bırakmamak lazım meraları. Bu sene dönüş balığı bizim bu tarafları şenlendirecek, ama kısa sürer 8-10 gün...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
kapanma sonrası irileşirler umarım.

GM 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
22 gündür bizim dolguyu düzenli yokluyorum.
Dolgunun hemen başlangıcı, Bist Cafe hizasından başlıyor, Küçükyalı istikametine doğru yaklaşık 150 metrelik alanda her gün istavrit yaptı. 150 + 1 değil ama, emin olabilirsiniz. :)
Her gün en az 50-60 parça balık aldım ancak eve gelip de daha salim bir kafayla boylarına baktığımda burada fotoğraf paylaşmamayı tercih ettim açıkçası. Kurtarabildiklerimizi denize iade, Owner iğnenin gazabına uğrayanları kedilere verip de özenle elememize rağmen balık boyları kıraçadan bir parça daha büyük ama olması gerekenden alt limitteydi hep.
17 gün sonrasında büyürler umarım. Tek temennim ve inancım bu yönde değerli arkadaşlar.

B

budun

Misafir
22 gündür bizim dolguyu düzenli yokluyorum.
Dolgunun hemen başlangıcı, Bist Cafe hizasından başlıyor, Küçükyalı istikametine doğru yaklaşık 150 metrelik alanda her gün istavrit yaptı. 150 + 1 değil ama, emin olabilirsiniz. :)
Her gün en az 50-60 parça balık aldım ancak eve gelip de daha salim bir kafayla boylarına baktığımda burada fotoğraf paylaşmamayı tercih ettim açıkçası. Kurtarabildiklerimizi denize iade, Owner iğnenin gazabına uğrayanları kedilere verip de özenle elememize rağmen balık boyları kıraçadan bir parça daha büyük ama olması gerekenden alt limitteydi hep.
17 gün sonrasında büyürler umarım. Tek temennim ve inancım bu yönde değerli arkadaşlar.
Bende bir defa gittim bu hafta içi.Balıklar henüz kıraça , tutuklarımdan ayıra, ayıra bir kilo yaptım döndüm.yalnız balığın tadı farklı geldi bana, sanki hafif çamur kokusu var gibi.

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
yalnız balığın tadı farklı geldi bana, sanki hafif çamur kokusu var gibi.

Zeminden olabilir mi acaba? Şu 22 gündür salya gibi, jel gibi bir pislik sardı tüm zemini. Makineyi, kalamayı, çaparileri mahvediyor. Ve çekerken de fena kandırıyor insanı.
Tabi tekneler de mağdurlarmış bu zemini kaplayan jeli andıran pislikten ötürü.

B

budun

Misafir
Zeminden olabilir mi acaba? Şu 22 gündür salya gibi, jel gibi bir pislik sardı tüm zemini. Makineyi, kalamayı, çaparileri mahvediyor. Ve çekerken de fena kandırıyor insanı.
Tabi tekneler de mağdurlarmış bu zemini kaplayan jeli andıran pislikten ötürü.
Lez diyorlar , mikrobik canlılarda olabilir belgesellerde böyle mikrobik canlıları yiyen küçük kırmızı karidesler, karideslerin peşinde diğer balıklar , besin zinciri böyle devam ediyor. Su ürünleri üniversite araştırma merkezlerinin detaylı inceleme yapmaları gerekiyor ama sadece haber yapıp geçiliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

es.barış61

Daimi Üye
Adı
Barış Esmer
Kan Grubu
AB Rh Pozitif

es.barış61

Daimi Üye
Adı
Barış Esmer
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Eveeettt... Yarın sabah nasip olursa Koçtaş karşısındayım... Olta atmayalı tam 5 ay oldu. İstavritlerimiz kıyılamıştır inşallah.. cümle hobidaşlara rastgele...

es.barış61

Daimi Üye
Adı
Barış Esmer
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Eveeettt... Yarın sabah nasip olursa Koçtaş karşısındayım... Olta atmayalı tam 5 ay oldu. İstavritlerimiz kıyılamıştır inşallah.. cümle hobidaşlara rastgele...

1 saat kadar kıraça yaptı, su berbat deniz salyası mıdır ne zıkkım.. keyifsiz bi sabah.
Maltepe dolgu falan nasıl , var mı havadis verecek olan...?

B

budun

Misafir
1 saat kadar kıraça yaptı, su berbat deniz salyası mıdır ne zıkkım.. keyifsiz bi sabah.
Maltepe dolgu falan nasıl , var mı havadis verecek olan...?

Kartalda 1 tane kıraça alamadım ramazanda maltepe dolgu alanında zibil gibi kıraça vardı aynı günler şimdi irileştimi bilmiyorum irilerini ayıklayarak 1 kilo tuttum, şimdi bilemiyorum ama muhtemel vardır.