Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mamun üretimi (karada-çiftlik)

Sizce suni bir çiftlikte üretebilir miyiz?

• Evet

Kullanılan: 67 87.0%
  • Hayır

Kullanılan: 10 13.0%

• Kullanılan toplam oy
    77

pelipe35

Aktif Üye
Adı
Ali Ersin Öztürk
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Daha önce boru kurdu üretimi hakkında araştırma yapmıştım akarsuya ihtiyac olduğunu başka canlılara ihtiyaç olduğunu gibi şeyler okumuştum mamun hakkımda bilgim yok ama bunu ticari amaçlarla yapacağınızı var sayarak söylüyorum eğer bu üretim bardağını 3-5 tl arasında aldığımızdan pahalı olacaksa çok gereksiz olur önce bunun araştırmasını yapmalısınız örnek olması açısından bu tip uretimlerde sıcaklığı belli derecelerde tutmak için bir harcama soz konusu eğer akıntı gelgit hareketi lazımsa mekanik hareketlilik ayrı bir harcama başka canlıları aynı kafeslerde himaye etmeniz gerekiyor olabilir
Ama bunların yanı sıra başarılı bir çiftlikte yunurtalardan alınan verimde gerçektekinden katbe kat fazla olacaktır iyi araştırılmalı üretilirmi kesinlikle uretilebilir ama maliyet hesabı onemli bu konuda

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Boru kurdu için İzmirde büyük bir tesisin çalışmaları başladı. 4 senenin sonunda üretim koşulları ve yumurta alabilme hususunda başarıya ulaşmışlar. Hedefleri 2018 son çeyrekte satışlara başlamak . Açıkladıkları üretilen kurtların %60'ı balık çiftliklerine %40'ı canlı yem olarak satılacakmış . Büyük bir heyecan ile bekliyoruz . Mamun içinde aynı şekilde bir araştırma ile üretime geçilebilir fakat işin asıl para kaynağı balık çiftliklerine yem olacağından çiftliklerin görüşü alınmalı . Bir diğer olayı söyleyim tüm balık avcılarını ilgilendiren bir durum söz konusu . İzmirde Tarım bakanlığı , kolluk kuvvetleri ve yemcilerin bulunduğu geniş çaplı bir toplantı yapılmış . Boru kurdu , mamun , sülünez için çok ciddi yasaklar geliyor . Denetimlerin sıklaştırılacağı büyük cezaların verileceği söylenmiş . Aralık Haziran arası çıkarılması tamamen yasaklanıp , sezonundada kota getirilmiş . Bu yüzden canlı yem çiftlikleri çok önem kazanacak bu sene ve ilerleyen senelerde.