Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mamun üretimi (karada-çiftlik)

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında BS Okuru tarafından paylaşıldı.

?

Sizce suni bir çiftlikte üretebilir miyiz?

1. Evet

oy sayısı 56
    86,2%
  2. Hayır

oy sayısı 9
    13,8%
  1. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Hadi üretelim...ciddiyim.

hakan4117 ve Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. pelipe35

pelipe35 Aktif Üye

Daha önce boru kurdu üretimi hakkında araştırma yapmıştım akarsuya ihtiyac olduğunu başka canlılara ihtiyaç olduğunu gibi şeyler okumuştum mamun hakkımda bilgim yok ama bunu ticari amaçlarla yapacağınızı var sayarak söylüyorum eğer bu üretim bardağını 3-5 tl arasında aldığımızdan pahalı olacaksa çok gereksiz olur önce bunun araştırmasını yapmalısınız örnek olması açısından bu tip uretimlerde sıcaklığı belli derecelerde tutmak için bir harcama soz konusu eğer akıntı gelgit hareketi lazımsa mekanik hareketlilik ayrı bir harcama başka canlıları aynı kafeslerde himaye etmeniz gerekiyor olabilir
    Ama bunların yanı sıra başarılı bir çiftlikte yunurtalardan alınan verimde gerçektekinden katbe kat fazla olacaktır iyi araştırılmalı üretilirmi kesinlikle uretilebilir ama maliyet hesabı onemli bu konuda

BS Okuru ve Mektupla bunu beğendi.
  4. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Kesinlikle doğru yazmışsınız, kontrol edilmesi gereken çok degısken var..

hakan4117 ve Mektupla bunu beğendi.
  5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Üretilebilir çok yüksek ihtimallle ama masraflar çıkılınca elinize ne kalır o önemli.

MALKOÇOĞLU, BS Okuru ve Mektupla bunu beğendi.
  6. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Tesis haric cok cikmaz...diye dusunuyorum

hakan4117, MALKOÇOĞLU ve Mektupla bunu beğendi.
  7. senihcan

senihcan Daimi Üye

Boru kurdu için İzmirde büyük bir tesisin çalışmaları başladı. 4 senenin sonunda üretim koşulları ve yumurta alabilme hususunda başarıya ulaşmışlar. Hedefleri 2018 son çeyrekte satışlara başlamak . Açıkladıkları üretilen kurtların %60'ı balık çiftliklerine %40'ı canlı yem olarak satılacakmış . Büyük bir heyecan ile bekliyoruz . Mamun içinde aynı şekilde bir araştırma ile üretime geçilebilir fakat işin asıl para kaynağı balık çiftliklerine yem olacağından çiftliklerin görüşü alınmalı . Bir diğer olayı söyleyim tüm balık avcılarını ilgilendiren bir durum söz konusu . İzmirde Tarım bakanlığı , kolluk kuvvetleri ve yemcilerin bulunduğu geniş çaplı bir toplantı yapılmış . Boru kurdu , mamun , sülünez için çok ciddi yasaklar geliyor . Denetimlerin sıklaştırılacağı büyük cezaların verileceği söylenmiş . Aralık Haziran arası çıkarılması tamamen yasaklanıp , sezonundada kota getirilmiş . Bu yüzden canlı yem çiftlikleri çok önem kazanacak bu sene ve ilerleyen senelerde.

8. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Farkındayim...nefes açtirmiyorlar kolluk kuvvetleri, duyduğum kadarıyla... yalniz haklilar, bu deniz karincalari giderse halimiz harap, ekoloji bozulur...

9. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Birde ben mamun avcısi degilim, ama bilimsel olarak nasıl uretilir bunu arastiriyorum. Yapilabildigini de gorüyorum...paylasayayim...

10. BS Okuru

BS Okuru Misafir

1517214524957704266207.jpg
    Bu normal havuz

11. BS Okuru

BS Okuru Misafir

15172145800851203371989.jpg
    Filtrasyon havuzu kapali sarj için.. 15172145800851203371989.jpg

Sayfayı Paylaş