Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Marin boat 4,95 samba hakkında düşüncelereniz nelerdir

burak3090

Yeni Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Öncelikle herkese merhaba

uzun suredir 4,60 5,00 mt arası tekne arayısındayım..bi cok firmayı degerlendirdim ve fiyat olarak en makulunun marin boat olduguna karar kıldım...tabiki bu benim arastırmalarımın sonucu konuya hiç ama hiç hakim degilim bi cok markanın adı geciyor yesilyurt isatek safter gibi yesilyurt acıkcası guzel geldi fakat fiyatta biraz pahalı buldum..safter ve isatek cok fazla kotu yorumla karsılastım..marin boat tada cok emin degilim fakat suan bi takımı mevcut 495 samba +50 hp tohatsu motorla acıkcası motoru 30hp ye dusurup kullanmayı dusunuyorum fiyatı azaltmak acısından kullanım amacım cogunlukla balık tutmak(sırtı ve jigging)..bu tekne hakkında siz ustalarımın gorusu nedir 30hp bu tekneyi kurtarırmı yoksa kucukmu gelir ...kullanan arkadaslarımız varsa iyi veya kotu yonumu yazarsa sevinirim..

cemiltonguç

Daimi Üye
Adı
cemil
Kan Grubu
A Rh Negatif
Merhaba öncelikle hayırlı olsun,
Tekne hakkında yorum yapmak istemem ama
Motor gücünü azaltmanızı önermem,çünkü 30hp nin yetersiz kalacağı durumlar olacak,
bazı hava şartlarında kıyıya ivedi olarak dönmeniz icab edecek, mesela fırtınaya yakalandın , hayati önem taşıyan bu durumu göz ardı etmemeliyiz..
Tamam sürekli tam yol gitmeyeceksiniz, ama bu 30 beygir gücündeki motor sizi memnun etmeyecek ilk başlarda etsede..
Tekrar hayırlı olsun.

burak3090

Yeni Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba öncelikle hayırlı olsun,
Tekne hakkında yorum yapmak istemem ama
Motor gücünü azaltmanızı önermem,çünkü 30hp nin yetersiz kalacağı durumlar olacak,
bazı hava şartlarında kıyıya ivedi olarak dönmeniz icab edecek, mesela fırtınaya yakalandın , hayati önem taşıyan bu durumu göz ardı etmemeliyiz..
Tamam sürekli tam yol gitmeyeceksiniz, ama bu 30 beygir gücündeki motor sizi memnun etmeyecek ilk başlarda etsede..
Tekrar hayırlı olsun.
Tabiki haklısınız acıkcası bende istemem ama 50 hp lik motorda acıkcası butcemi hayli geciyor malum doların artması filan derken aslında gecen hafta boat fuarını gezerken butcemi bu kadar bile asmıyordum 20 25 hp motorlara bakıyordum..Fakat birazda guvenlik adına 30 hp cıkarttım ayrıca buna baglı benzini de artacak 50 hp cok zorlar beni

B

BS Okuru

Misafir
Birde ADB varmı tabi çünkü malum 9.9 beygir üzerine ADB olmadan yakalanırsanız bağlarlar tekneyi

Rapalacı

Daimi Üye
Adı
FURKAN ®
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar,
Motor 30 hp de olsa 400-600 kg tekneleri götürür yeterli bi güç. Marinboat 'ı ben pek önermem açıkcası bir kaç arkadaşım sorun yaşadı kalitesi pek iyi değil, yinede siz bilirsiniz. Bence 5mt safter yarım kamaraya bir bakın.
Alacağınız tekneyi mutlaka denizde görmeye çalışın öyle alın derim, limanlara gidip göz gezdirebilirsiniz. Motordan çok tekne önemlidir benim için, örneğin; 5 mtre safter ile 10 hp makinayla bile hemen her suda yol alabilirsiniz yüksek denizci teknedir sulara girer çıkar, harika bir kalıbı var.
Rastgelsin.

burak3090

Yeni Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Birde ADB varmı tabi çünkü malum 9.9 beygir üzerine ADB olmadan yakalanırsanız bağlarlar tekneyi
Adb alıcam zaten aratırdıgım kadarıyla 2 hafta da alabiliyorsunuz sınav yerlerinede baktım bş sıkıntı olacagını dusunmuyorum

burak3090

Yeni Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar,
Motor 30 hp de olsa 400-600 kg tekneleri götürür yeterli bi güç. Marinboat 'ı ben pek önermem açıkcası bir kaç arkadaşım sorun yaşadı kalitesi pek iyi değil, yinede siz bilirsiniz. Bence 5mt safter yarım kamaraya bir bakın.
Alacağınız tekneyi mutlaka denizde görmeye çalışın öyle alın derim, limanlara gidip göz gezdirebilirsiniz. Motordan çok tekne önemlidir benim için, örneğin; 5 mtre safter ile 10 hp makinayla bile hemen her suda yol alabilirsiniz yüksek denizci teknedir sulara girer çıkar, harika bir kalıbı var.
Rastgelsin.
Yorumunuz icin tesekkurler ...Safter hakkında cok fazla kotu yorumla karsılastım o yuzden listeden cıkarttım aslında fuar da gorunus olarak begendigim ve fiyat aldıgım bi tekneydi ama tabiki sadece gorunusle yetmiyor denizde de kullanmak gormek gerekiyor

akifd89

Aktif Üye
Adı
Akif DURGUN
Merhabalar,
Rastgelsin.
Furkana katılıyorum.bende 4.60 safter 15hp tohatsu bulunuyor.cok yuksek denizlerde dahi kaldım.tam bir denizcidir.sizin safterden duydugunuz sikayet nedir acaba.marin boat olan arkadaslarim bulunuyor cok guven vermeyen bir tekne oldugunu soyleyebilirim.

Cüneyt Hoca

Daimi Üye
Adı
Cüneyt YILMAZ
Kayıcı tip teknelerde teknenin karina yapısı teknenin dengesini ve süratini belirleyen ana unsurlardır. Malzeme kalitesine gelince fiber tekneler cam elyaf takviyeli polyester malzemedir . Teknenin karinasına, kıç ve baş bodoslamalarına, küpeştelere konulan ahşap miktarına ve ahşap kalınlığına da önem vermek gerekir. Teknenin polyesteri döküldükten sonra iç yüzeye uygulanan elyafın kalitesi ve özellikle örgü elyaf miktarı teknenin sağlamlığını arttırır. 5 metre civarı tekne için 30 hb motor yeterlidir. Teknenin tipine göre 18 knot civarı hız yapar. 50 hb makine ile yakıt ve bakım sarfiyatı artar. Hava patladığı zaman dalgalar yükseldiğinde 5 metre fiber tekne ile tam gaz kaçmakta pek güvenli değildir. Hafif tekne oldukları için yüksek dalgalarda yüksek sürat seyri tehlike arz eder. Hem artık yabancı kaynaklı meteoroloji siteleri rüzgar durumunu neredeyse saat saat belirtmektedirler.