Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marinboat neden kötü

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında fatih çelikçi tarafından paylaşıldı.

1. fatih çelikçi

fatih çelikçi Üye

Arkadaslar forumda bir baslik altina tekne tavsiyesi istedim bana ozellikle marinboat haric digerleri olabilir diye cevap geldi. Baska platformlardada bu tekneye yerli yada yersiz bi antipati ve karalama var.
    Yanlis anlamayin firma sahibini tanimam reklamini falanda yapmıyorum.

Benim is geregi 3 tane surat teknem var ayvalik tarafinda olanlar bilir.
    115-115-140 motorlar iki adet moonday 540 biri mercan 550 yani ozellikle surat teknesinden anlarim ve dumen tecrubem cok fazladir.
    Ben 5 metre alti az yakan atması cekmesi kolay olsun ve motor saat yapmasin diye ufak motorlu(20-30) 4.50 yada max 4,64tekne bakiyorum.
    Simdi piyasada isatek, safter, anilmarin, yerliyurt, egetekne vs kendini kanitlamis fiber tekneler var bunlarinda bazilari kendi icinde dengesiz, hantal, oynak, denizci degil gibi sorunlara sahip peki marinboat kullanan arkadaslardan ricam sorunlarini yazabilirlermi yada memnuniyetlerini.
    Cunku nereye baksam tam ahanda bu tekne bu motor sahane desem hep marinboat diye sebebini bilmedigim bir durumdan vazgeciyorum.
    Yine izmirde bi takim buldum 450 marinboat ve 30 mercury ama bilemedim naapsam.
    Cevap lutfen.
    Saygilar

Sarozorfoz bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Saydığınız firmalar arasında anılmarin en iyisidir tartışmasız

4. fatih çelikçi

fatih çelikçi Üye

Onuda kullandim 2012 de almistim 4.60 anilmarin 30 hp 4t merc. Takim ile. Tekne sağlam ve dengeli tartismasiz ama denizci degil. Zaten bi teknenin hem cok denizci hem cok dengeli olma ihtimali yoktur. Hangisi işine geliyorsa kullanici secmelidir. Benim 550 mercan 115 yamaha ile dalgadan dalgaya ucar 4-6 havada 6 kisi muz ceker ne denize vurur nede kaptani islatir ama 2 kisi bi tarafa geçersen tekne o yana epey yatiyo. Fakat 540 moonday a istersen 4 kisi ayni tarafa gec tekne yatmaz ama istediğin kadar guzel trim ayarla islanmadik ne yolcu kalir ne kaptan.
    Anil marin dengeli tekne ama dalgaya vurdunmu beni cok islatmisti.

Sarozorfoz bunu beğendi.
  5. spinner07

spinner07 Aktif Üye

Bot neden düşünmüyorsunuz hocam? Anladığımdan değilde meraktan soruyorum.

6. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Bende 4.90cm si vardı anıl marinin ne ıslatma ne yatma su vardı limandan çıkarken millet kafayımı yedin diyordu eski 4.60 la şimdikinin arasında çok fark var 5.50mercana 115 bağlarsan ıslatmaz tabi 5.80 anılmarine 115 bağla bak bakalım ıslatıyormu deniZci deyil derken yanlış yazmışsınız galiba denizci teknedir hemde nasıl zaten norstar kayıklarının aynısıdır kullanılan kontrasına kadar hemde boyuna kilosuna göre kıyaslama yaparsak daha doğru olur 4.60 çok başka 4.90 çok başkaydı 5.15 çok hızlı 5.80 de ıslanmak yada yatmak kalkmak herhafta sonu biniyoruz yani gözüme mi inanmayım daha iyisi varmı tabiki var ama biz yapamadık daha avrupalar var Q gibi norstar gibi salpa gibi eyer bunlardan olmuyacaksa kesinlikle anılmarin derim

Sarozorfoz bunu beğendi.
  7. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Siz zaten profesyonel olarak tekneden anlarsınız. Üç teknesi olan kişi her türlü ayrıntıyı bilir.

coner ve fatih çelikçi bunu beğendi.
  8. Amonephis

Amonephis Üye

Ben kullandım 4.10 marinboat 9.9 Mercury 4t ile çok dengesizdi özellikle en Fazla 2 kişi ile rahat rahat olta atabiliyorduk 3. Yok çok dengesizdi

9. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Fiber ve jelkotunun kaliteli olmadıpı söyleniyodu mermer tozu vs karıltırılıyomuş hatta doğru hatırlıyosqm birinin teknesi hiçbir delik çatlak vs olmadııpı haşde teken alttan su alıyodu

10. Fangri

Fangri Yeni Üye

Bugün İstanbulda boğazında 3 kişi gayet güzel yardiriyordu marinboat ile.

11. fatih çelikçi

fatih çelikçi Üye

Tamam haklisiniz az cok anliyorum bi tekneye binmeden bile alt kabuk yapisindan kenar yalpaliklarin seklinden dumen yerinden vs vs is yaparmi denizcimi cozerim ama bide bakinca görülemeyecek olan fiber kalitesi dolapların tam oturmasi, kic ayna saglamligi gibi faktörler var. 4,50 tekneye 40 hp motor takip dalgali havada denizlere vurunca tekne çatlarmi catlamazmi sadece tecrube edenbilir.

Sarozorfoz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş