Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Menekşe / Florya Kumsal Avı

ilgazpetcom

Aktif Üye
Adı
Coşkun Çiçek
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar,

konuları araştırdım ama kafamda ki soru işaretini kaldıracak cevaplar bulamadım.

Ben Küçükçekmece Sefaköyde oturuyorum ve florya menekşe gibi sığ ve kumsal bölge bana çok yakın buralarda at çek levrek avı yapılabilir mi sorusu kafamı gurcalıyor ve denemek istiyorum. Levrek avında okuduğum konular da ve izlediğim videolarda kıyıdan hep denize girilen kumsal ve sığ bölgelerde yapılıyor du. Ne yazık ki hepsi İstanbul dışında :mad:

Bu bölgeler hakkında bilgisi olan var mı şans yüzümüze güler mi?

scorpion26

Daimi Üye
Ben son 3 ayda 3-4 kez denedim. Hem menekşe kumsal hem de kayalık tarafta. Sahte, kaşık hepsini denedim. Bence orda levrek olma ihtimali çok çok düşük. En son bu pazar denedim. 1 kere sahtenin peşine zargana düştüğünü gördüm. O da geri döndü. Ama yine denemek istiyorsunız deneyin. Ben hevesinizi kırmış olmıyım. Bence bu bölgede varsa yeşilköyde vardır.

MADMAN

Aktif Üye
Adı
kemal
Merhabalar,

konuları araştırdım ama kafamda ki soru işaretini kaldıracak cevaplar bulamadım.

Ben Küçükçekmece Sefaköyde oturuyorum ve florya menekşe gibi sığ ve kumsal bölge bana çok yakın buralarda at çek levrek avı yapılabilir mi sorusu kafamı gurcalıyor ve denemek istiyorum. Levrek avında okuduğum konular da ve izlediğim videolarda kıyıdan hep denize girilen kumsal ve sığ bölgelerde yapılıyor du. Ne yazık ki hepsi İstanbul dışında :mad:

Bu bölgeler hakkında bilgisi olan var mı şans yüzümüze güler mi?

çoşkun kardeşim merhabalar kısaca bilgilerimi paylaşmak isterim belki faydası olur

levrek avı sabır ve beceri isteyen bir avdır bu av için mera çok önemli kumsal plaj tarzı yerlerde zor bulursun genelde çakıllık eriştelik zeminlerde dalganın kırıldığı noktada olur eğer yakınlarda tatlı suyun denize döküldüğü biryer bulursan bu kriterlere uyan oraları dene özellikle sabah gün doğarken su üstü sahteleri dene benim favorim rover 98 açık kırmızı gri karışık rengi tam kodunu hatırlamıyorum bu tip sahtelerle wtd denilen stili uygula ve sessizliği sakın unutma şimdiden rast gelsin kardeşim

ilgazpetcom

Aktif Üye
Adı
Coşkun Çiçek
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ben son 3 ayda 3-4 kez denedim. Hem menekşe kumsal hem de kayalık tarafta. Sahte, kaşık hepsini denedim. Bence orda levrek olma ihtimali çok çok düşük. En son bu pazar denedim. 1 kere sahtenin peşine zargana düştüğünü gördüm. O da geri döndü. Ama yine denemek istiyorsunız deneyin. Ben hevesinizi kırmış olmıyım. Bence bu bölgede varsa yeşilköyde vardır.
anlaşılan bir sabah yeşilköy sahile uğramak lazım. deneimlerinizi aktardığınız için teşekkürler.

ilgazpetcom

Aktif Üye
Adı
Coşkun Çiçek
Kan Grubu
A Rh Pozitif
çoşkun kardeşim merhabalar kısaca bilgilerimi paylaşmak isterim belki faydası olur

levrek avı sabır ve beceri isteyen bir avdır bu av için mera çok önemli kumsal plaj tarzı yerlerde zor bulursun genelde çakıllık eriştelik zeminlerde dalganın kırıldığı noktada olur eğer yakınlarda tatlı suyun denize döküldüğü biryer bulursan bu kriterlere uyan oraları dene özellikle sabah gün doğarken su üstü sahteleri dene benim favorim rover 98 açık kırmızı gri karışık rengi tam kodunu hatırlamıyorum bu tip sahtelerle wtd denilen stili uygula ve sessizliği sakın unutma şimdiden rast gelsin kardeşim
teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için
istanbul içi yeşilköyden beylikdüzüne kadar olan arada bu tarz bir yer var mı sizin bildiğiniz.

Atmaca 1

Yeni Üye
Adı
Mahmut Atmaca
Merhaba Coşkun Bey,

Ağustos ayının sonunda tekneden yapmış olduğumuz bir deneyimin belki faydası olur diye düşünüyorum. Yakuplu limanından doğu yönüne 1 km devam ettikten sonra 150 metre açıkta oldukça fazla kırlangıç balığına rastladık. Gerçi aldıklarımızın yarısına yakınını boyları küçük olduğu için denize bıraktık ama orada iyi bir potansiyel olduğunu düşünüyorum. Eğer ilgilenirseniz orada almış olduğumuz kerterez bilgisini de paylaşabilirim.

İyi avlar, rast gelsin :)

ilgazpetcom

Aktif Üye
Adı
Coşkun Çiçek
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba Coşkun Bey,

Ağustos ayının sonunda tekneden yapmış olduğumuz bir deneyimin belki faydası olur diye düşünüyorum. Yakuplu limanından doğu yönüne 1 km devam ettikten sonra 150 metre açıkta oldukça fazla kırlangıç balığına rastladık. Gerçi aldıklarımızın yarısına yakınını boyları küçük olduğu için denize bıraktık ama orada iyi bir potansiyel olduğunu düşünüyorum. Eğer ilgilenirseniz orada almış olduğumuz kerterez bilgisini de paylaşabilirim.

İyi avlar, rast gelsin :)
ilginiz için teşekkür ederim. maalesef teknem yok :) kıyıdan denemeler yapıyorum pek iyi olduğumda söylenemez çoğu zaman boş dönüyorum şimdiye kadar hep yemli attım ama kaşık rapala denemek istiyorum. ( yemliye devam tabi bu arada ) siz kerterez bilgisini paylaşırsanız sevinirim. ( bu arada kerterezin ne olduğunu şimdi google hazretlerinden öğrendim.) teşekkürler

Atmaca 1

Yeni Üye
Adı
Mahmut Atmaca
Coşkun Bey,

Ben de bunu teknenin kaptanından öğrendim. Basit ancak sağlam bir yöntem; biraz evvel belirttiğim konuma geldiğinizde, kıyıyı sağ tarafınıza alarak 500 metre ilerideki cami ile önündeki ağacı, 750 metre geride tepede bulunan sarı bina ile önündeki binayı açısal olarak hizalayarak 150 metre açıkta olmanız gerekiyor. Ancak akıntı dışa doğru sürüklediği için çapa atmanız faydalı olur. İnşallah doğru tarif etmişimdir. Gerekirse çizim ile de gönderebilirim.

İyi avlar.

echoes

Aktif Üye
Adı
Murat Tunalı
Bizim menekşe mıntıkasında levrek olayı zor.Çünkü tekneler girip çıkıyor,oldukça fazla hareket var,gürültü çok.

Tekne olsaydı size bir yer önerirdim levrek için ama kıyıdan rapala veya kaşık ile avlanmak istiyorsanız yeşilköy röneparktan restaurantların önüne kadar olan kayalıklar veya avcılar ve ambarlı kayalıklarını önerebilirim.Birde sabırlı olmak şart.

Giderseniz mantarlı takım almayı ihmal etmeyin,lüfer familyası yakalama şansınız var.Rastgelsin...