Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhaba Arkadaşlar.Balık Bulucu Konusunda Fikrinize İhtiyacım Var

Konu, 'Raymarine Balık Bulucular' kısmında emreersoz tarafından paylaşıldı.

1. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Soracağım fiyat alınca bilgi veririm.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. advedanta

advedanta Üye

Merhaba Emre bey,
    Ben raymarin dragonfly 5.7 kullaniyorum. Gecen sene Turimpeksten aldim. Silver haritali. Bana maaliyeti 2.360 tl oldu. 800 watlik bir cihaz.Suanda kullanmama gore muhtesembir cihaz. GPS haritadan 50 noktaya kadar isaret koyabilirsiniz. Gerci sizi butceyibiraz asiyor ama mukemmel bir cihaz. tavsiye ederim.

emreersoz bunu beğendi.
  4. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

merhaba cihan bey;

siz nerede kullanıyorsunuz cihazı bölge olarak.benim isteğim taşı bulabilmek ve içindeki dahili gps ile işaretleme yapabilmek..mesela siz neden sonradan bir harita aldınız.bu detaylı bir haritamıdır...yani cihazın gps özelliği ile sadece işaretleme yapılamazmı.

birde kullanımı hakkında biraz daha detay verebilirmisiniz.kullanım kolaymı.işaretleme yapmak kolaymı.güneş altında ekran görünümü nasıl.birde servis yedek parça hizmeti ne durmdadır..biraz fazla sordum ama bu cihazı kullanan biri olunca sormadan olmuyor.birde menü türkçe sanırım doğrumu.

5. advedanta

advedanta Üye

Merhaba Emre Bey,
    Ben cihazimi Istanbul Tuzla ve tatilde ise Cunda adasinda kullaniyorum. Ben cihazimi haritasi uzerinda aldim.Harita olmadan gps ozelligi olmuyor. Harita uzerinden nerede oldugunuzu ve baligi veya tasi buldugunuzda oraya isareti koyabiliyorsunuz. Harita olrak cihaz Navionics harita kullaniyor.Zaten haritada bazi taslari gorebiliyorsun.
    Kullanim Olarak cok basit. Zaten uzerinde 3 tane dugme var. Bir acma ve kapama dugmesi. 2 menu dugmesi, 3 joistik dugme. Menu zaten turkce. Ekranlar arasinda joistik dugme ile gecis yapiyorsun. Ekran goruntusu mükemmel. Sanki HD. 3 ana ekrani var. GPS li harita, renkli balik bulucu ve downivision. Istersen sana turkce kullanım klavuzunu gonderebilirim. Daha detayli inceleyebilirsiniz.

emreersoz bunu beğendi.
  6. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

Tekrar merhaba;

cevap için çok teşekkür ederim ve memnun olurum türkçe klavuzu gönderebilirseniz.Bende saros da av yapıyorum zıpkın ile balık avı dışında canlı yem sırtı ,jig ve mercan avı için alacağım bu cihazı.5.7 fiyat olarak beni aşabilir ama 4.3 lük modeli olabilir diye düşünüyorum.siz hiç bu cihaz sayesinde taş bulabildiniz mi ?

7. advedanta

advedanta Üye

Elbette buldum. Cihaza alisana kadar biraz zaman gerekiyor. Bana mail adresini gonrerirseniz size klavuzu rar dosyasi olarak atarım.

ramazanceyhan bunu beğendi.
  8. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

9. advedanta

advedanta Üye

Mail adresinize drive dan gonderdim. Bilginize.

10. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

merhaba cihan bey;

mail için teşekkür ederim.telefondan açmayı denedim ama olmadı birde bilgisayardan deneyeceğim.

11. dusty35

dusty35 Aktif Üye

Merhaba Cihan Bey ,
    Bu cihazla ben de ilgileniyorum. Tam kararlı değilim ama alma ihtimalim var. Benim zaten bir balık bulucum var ama onda GPS yok ve sığ suda biraz problemli.
    Bundan dolayı ikinci bir balık bulucu almayı düşünüyorum.

Amacım sığ suda biraz daha fazla alanı görebilmek ve GPS kullanmak.

Dragonfly c-map ile navionics silver veya gold arasında nasıl bir fark var ?
    Yer noktalamak kolay mı ve ne kadar way point yapabiliyorsunuz ?
    Siz genel olarak GPS özelliğinden memnun musunuz ? "Şu noktaya beni götür" dediğinizde yapıyor mu ?

Ayna frekansları ve konileri hakkında bilgi verir misiniz ?
    Ayna yapı olarak azcık yüksek süratleri kaldıra bilir mi ?(20 mil-25 mil)
    Down vision özelliğinin işe yarayan bir tarafı var mı ?
    Teşekkürler,