Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mırmır Boyu Ne kadar Olur_?

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında umitdulger tarafından paylaşıldı.

1. trgy77

trgy77 Üye

Resimdeki mirmir lar 20-25 cm arasi gelmektedir bizzat bursa metroda calisan arkadasima tlf acip sordum kendisi et-pilic bolumunde ama rica ettim bu resimdeki baliklarda o boylardan asagi olacagini zannetmiyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umitdulger

umitdulger Daimi Üye

Dün bizzat tezgahın yanına girip balıkları elimle ölçtüm ve 20 cm olmaları mümkün değil emin olun, parmak ucumdan avucumun ortasına zor geliyorlardı, zaten bu sabah nilüfer bursa şubesinin bölüm sorumlusu bizaat arayıp durumu onayladı ve balık alımı yaptıkları yeri bi daha bu kadar ufak mırmır göndermemeleri konusunda uyardıklarını söyledi...

cenkins ve _Ramazan_ bunu beğendi.
  4. limitless

limitless Yeni Üye

20180708_214421.jpg
    Zıpkına yeni başlamış biri olarak mırmırın boylarını araştırırken konuya denk geldim. Vurdugum mırmır gayet ideal boydaymış sevindim :) / istanbul
    Edit: balık 33 CM, agaşondaydım, derinlik 5-8m, hava kararmaya 1 saat kala sürü halinde yüzüyorlardı.

Son düzenleme: 13 Temmuz 2018
  5. Melih Peker

Melih Peker Daimi Üye

Hiç mırmır tutmadım ama hereke lrf buluşmasında bir abimiz körfezde mırmır boylarının 40cm'e kadar ulaşabildiğini akdeniz egede ise çok ufak boylarda kaldığını anlatmıştı.

belki bu mırmırlar güney sahillerine aittir?

edit : istanbulmuş , o zaman ufak bu balıklar

Mektupla bunu beğendi.
  6. Belekbeach

Belekbeach Aktif Üye

antalyada 20 cm üzeri mırmıra hiç şahit olamadım belkide küçük yakalandığından büyüemiyordur

Mektupla bunu beğendi.
  7. Nedim Ceylan

Nedim Ceylan Daimi Üye

Mırmır tabiri caizse en vefakar balıktır benim gözümde. Spin ile ava başlarım ve eğer levreği bulamamışsam bilirim ki dipte mırmırlar geziyordur. O zaman spini bırakıp 2 numara iğneler ile yapılmış takımı yemleyip suyla buluştururum. Oturur bir sigara yakar ve denizin gün doğumunun keyfini çıkarırım. Çok geçmeden vefakar dostlarımız kamışı eğmeye başlar. İğneyi büyük seçerseniz gelen mırmırlar hem 20 cm üzeri olur hem de iğneler mideye kadar gitmez. Mırmır boş döndürmez. Balık avından soğumanızı engeller. Ayrıca karnınızı da doyurur. Pek lezzetli olmasa da taze balık gibisi yoktur. Ancak böyle küçük mırmırlar avlanmaya devam ederse bu vefakar dostumuzu da artık göremeyeceğiz.

8. MehmetYılmaz

MehmetYılmaz Aktif Üye

Ege mırmıri küçük diye okumuştum forumda ma bu kadar değildir heralde. Belediye ilgileniyorsa şikayet etmek gerekir. Yazık günah. Artik tek balık tutmaya bile sevinir hale geldik, ufak yedekleri yakalayıp katliam yapanlara dur demek lazim. Denetim olmadığı surece yakında hic balık kalmayacak.

conquestime bunu beğendi.
  9. Orhan Kılıçaslan

Orhan Kılıçaslan Aktif Üye

35 cm ve kg ya yakin olan boylarini yakalamistim metreyle olculmus resimleri vardi silmisim telden izmit korfezde boylar iyi cikiyor

Ekli Dosyalar:

10. Melih Peker

Melih Peker Daimi Üye

Bence 20 cm altını kesin salmak 25 cm altını da vicdanen bırakmak doğru olur

MehmetYılmaz bunu beğendi.
  11. Orhan Kılıçaslan

Orhan Kılıçaslan Aktif Üye

bencede haklisiniz hatta yakala birak en guzeli olurdu..tadindan ziyade yasattigi heyecan verdigi aksiyon cezbedici bir balik

conquestime ve Melih Peker bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş