Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

misina klavuzu pas yapar mı

Adı
ferit
makinanın misina kılavuzunun içine/arasına tuzlu su gidince pas yapar mı?
ne önerirsiniz arkadaşlar
bide kamış kılavuzu var arkadaşlar ikisi farklı biliyorsunuz denizden sonra tatlı suyla her iki tür kılavuzu önce yıkamak doğru olu mu?
sonra makina yağı kullanmak uygun mu

tavsiyeleriniz nelerdir ?
teşekkürler

Cüneyt Hoca

Daimi Üye
Adı
Cüneyt YILMAZ
Kamıştaki kılavuzları her kullanımdan sonra yıkayıp kurulamakta fayda var. Bu şekilde uzun süre pas yapmadan kullanabilirsiniz. Kamış kılavuzları için ayrıca koruyucu yağlarda piyasada mevcut. Faydalı olur. Misina kılavuzunuzu ıslak bezle silip kurularsanız iyi olur. Benim hemen hemen bütün makinalarım ve kamışlarım tuzlu su korumalı olduğu halde her kullanmadsn sonra yıkıyorum.

Adı
ferit
Kamıştaki kılavuzları her kullanımdan sonra yıkayıp kurulamakta fayda var. Bu şekilde uzun süre pas yapmadan kullanabilirsiniz. Kamış kılavuzları için ayrıca koruyucu yağlarda piyasada mevcut. Faydalı olur. Misina kılavuzunuzu ıslak bezle silip kurularsanız iyi olur. Benim hemen hemen bütün makinalarım ve kamışlarım tuzlu su korumalı olduğu halde her kullanmadsn sonra yıkıyorum.

Cüneyt abi çok sağol bilgilendirdiğiniz için.
benim kullandığım makine Lineaeffe Rapid Seal FD 40 sanırım tuzlu suya karşı koruması vardır. sanırım Lineaeffe italyandı fakat çinde üretilmiş.
bi kullanımdan sonra kaldırıp çöpe atayım mı :D.
30 TL falandı fiyatı :D

whitefoxss

Aktif Üye
Adı
T.KIRTMAN
İyice kuruladıktan sonra WD40 uygulayın.Piyasada satılan iyi bir spreydir.Yağlama için makina yağı ağır kaçabilir.

sayitusta

Daimi Üye
Adı
Mehmet koçak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Würt sebasto 2000 kullanın makinanız ilk aldığınız günkü gibi dursun......Sadece olta makinası değil tuzlu suyla temaz eden tüm metaller için geçerlidir sözlerim...