Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Misina seçimi

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hemen hepsi olur, ben de hercules haric digerlerini kullandim.. daiwa isinizi gorecektir..

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
markasız bir kaç ip, kendo, shimano kairiki, daiwa j braid denemiş bir kullanıcı olarak spinde kesinlikle önereceğim tek ip var Varivas 8.

Dogaan

Yeni Üye
markasız bir kaç ip, kendo, shimano kairiki, daiwa j braid denemiş bir kullanıcı olarak spinde kesinlikle önereceğim tek ip var Varivas 8.
O zaman spine varivas jigging 10x10 max power pe x9 yazalım. Peki canlı yem için?

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Varivas 8 bu söylediğimden farklıymış
Doğrudur söylediğiniz iki ip farklı. Spinde varivas 8'i öneriyorum. Canlı yem ile av yapmadığım için bu konuda tecrübem yok maalesef.

Adı
İSMAİL KOÇ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ustam ben de varivas 8 ipi araştırıyordum, diğer iplere göre daha ince, belli bir kullanımdan sonra tiftiklenme, kopma gibi şeyler yaşadınız mı, siz ne zamandır kullanıyorsunuz

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ustam ben de varivas 8 ipi araştırıyordum, diğer iplere göre daha ince, belli bir kullanımdan sonra tiftiklenme, kopma gibi şeyler yaşadınız mı, siz ne zamandır kullanıyorsunuz
Spinde 7-35 kamış ile 1.2 pe sini kullanıyorum. Kağıt üstünde 1.2pe kalın gibi gelebilir ancak 0.15 kendo ile yanyana koyunca ondan hayli ince. Fakat bir dahaki sefere 1 pe alacağım hem erim hem hissiyat kazanmak için. Mayıs 2023 ten beri kullanmaktayım. 2023 senesinde yazlı kışlı çok sayıda spin avı yapmışken balıksızlık nedeniyle 2024 yılında pek spin avı yapmadım. Onu da belirtmiş olayım sizi yanıltmak istemem. Tiftik,kopma vb gibi bir sorun hiç yaşamadım.

Lrf de AVANI LIGHT GAME SUPER PREMIUM PE X4 0.3 pe kullanıyorum. Onda av sayım da hayli olmuştur yine tiftik vb gibi bir sorun yok. İki ipte pürüzsüz ve oldukça yumuşak.