Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

misina tavsiyesi makina için

Adı
ferit
lineaeffe rapid seal FD 40 a Asso Ultra 0,25 lik 200m misina sardım ama... sorun olur mu. çünkü Asso Ultra sert bir misina hafıza yapıyor ve sertliğinden dolayı helezon yapıyor ve makaradan boşalıyor diye bi forumda okudum ve hatalı bir seçimdir deniliyordu...

lineaeffe rapid seal FD 40

asso ultra yerine hangi misinayı tercih etmeliyim ve lineaeffe rapid seal FD 40 bir spin makinamıdır/ spine uygunmudur...
tavsiyelerinizi beklerim arkadaşlar. şimdiden teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Asso ultra FC kaplama olduğu için serttir.Ama sardırmışsan çıkartmana gerek yok, o şekilde de kullanabilirsin. En ucuna kadar sardırmışsan,yani doldurmuşsan makarayı,atışta kusma yapabilir,çaresi biraz fazlalığını boşaltmandır.
Benim spin makinamda da FC kaplama misina var.Pline'ın mor kabı olan modeli.Gayette memnunum.
MAkinan genel kullanıma uygun bir makinadır.Özellikle spindir yada surftur yada match makinadır vs. demek yanlış.Ağırlığı uygun ise spin içinde kullanabilirsin.
Kullanım şekline ve av/avlağa göre ekipman seçimi yapmak gerekir.

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Birkaç marka ve model denemeden size en uygun misinayı bulmanız biraz zor.

Denediğim misinalardan Sufix'in siege modelini tavsiye edebilirim. Hafızasız yumuşak dayanıklı ve yağ gibi kayan bir misinadır.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Birkaç marka ve model denemeden size en uygun misinayı bulmanız biraz zor.

Denediğim misinalardan Sufix'in siege modelini tavsiye edebilirim. Hafızasız yumuşak dayanıklı ve yağ gibi kayan bir misinadır.
Aynen. Sufix Siege den bende çok memnunum. Hafızasız-yumuşak tam bir spin misinası.