Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Misinanın altına dolguyu nasıl yapmalıyım

akdeniz12

Yeni Üye
Adı
AZİZ TÜRKOĞLU
Kan Grubu
A Rh Negatif
Lrfye başladım makineye dolgu yapmak gerekmiş bu dolguyu elektrik bandıyla yapabilirmiyim veya neyle yapmalıyım?

murattp

Daimi Üye
Adı
Murat Topgül
Lrfye başladım makineye dolgu yapmak gerekmiş bu dolguyu elektrik bandıyla yapabilirmiyim veya neyle yapmalıyım?
Makineye atış için ip saracaksanız misina ile dolgu yapabilirsiniz
Misina ile atış yapacaksanız makineyi misina ile doldurun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
ben makineye önce ipi sarıyorum, sonra uc uca ekleyip misina ile devam edip sarmam gereken seviyeye kadar sarıp sıfırlıyor sonra 3-4 kol daha çeviriyorum. sonra makineden makaraya, sonra makaradan başka makaraya, sonra oradan da misina sıkı sıkı olacak şekilde tekrar makinaya alıyorum. hem seviyesi istediğim kadar olmuş oluyor hem de kayma yapmıyor.

kolay gelsin.

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ben makineye önce ipi sarıyorum, sonra uc uca ekleyip misina ile devam edip sarmam gereken seviyeye kadar sarıp sıfırlıyor sonra 3-4 kol daha çeviriyorum. sonra makineden makaraya, sonra makaradan başka makaraya, sonra oradan da misina sıkı sıkı olacak şekilde tekrar makinaya alıyorum. hem seviyesi istediğim kadar olmuş oluyor hem de kayma yapmıyor.

kolay gelsin.
Yedek kafalı makinaların tercih edilmesindeki en büyük avantajlardan birisi de bu dolgu işleminin daha kolay yapılabilmesidir. Makinaya yedek kafa takılıp ip+dolgu yapılır. Sonra orijinal kafa takılıp yedek kafadaki sarım buraya aktarılır. Bu sayede misina altta ip ise üstte kalır.

Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Yedek kafalı makinaların tercih edilmesindeki en büyük avantajlardan birisi de bu dolgu işleminin daha kolay yapılabilmesidir. Makinaya yedek kafa takılıp ip+dolgu yapılır. Sonra orijinal kafa takılıp yedek kafadaki sarım buraya aktarılır. Bu sayede misina altta ip ise üstte kalır.
öyle tabii. ama yedek kafalı makine mi yoksa bu işlemi yapmak mı derseniz, bu işlemi yapmak derim. sonuçta çok uzun sürmüyor. ama 1000’lik makineme 2000’lik bir yedek kafa olmasını isterdim. 1.0 pe ip ve ona göre fc yapardım sanırım 2000’e. 1000’liği de daha ince kullanırdım 0.06 gibi.

akdeniz12

Yeni Üye
Adı
AZİZ TÜRKOĞLU
Kan Grubu
A Rh Negatif

kolay gelsin.
Dediğiniz işlemi yaptım

kolay gelsin.
hocam dediğiniz gibi yaptım da acaba doğru yapabilmişmiyim yapamamışsam fazla sorun yaratırmı?

Ekli dosyalar

murattp

Daimi Üye
Adı
Murat Topgül
İlk atışta kamışın üst limitinde bir kurşun veya jig atın dibe değdikten sonra orta hızda düz sarın ağırlığın önüne muhakkak fırdöndü takın bu işlemi 9-10 kez tekrarlayın
Olası kuşgözü sorununu en aza indirgersiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi