Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mısır mitolojisine ilgi duyanlar var mi??

Nut

Aktif Üye
Adı
Göksel
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merak ettim.. Mısır mitolojisine ilgi duyanlar ve hobi olarak araştıranlar var mi aramızda??

trkc

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Negatif
Eskiden ansiklopedileri karıştırıyordum bununla ilgili. Piramitler, mumyalar, çok odalı mezarlar, mezarlıktaki hazineler falan. Mezara girmeye çalışanlar ve onların akrabalık bağı bulunan herkes kısa bir süre içinde ölüyordu nedense. Kurcalamamak lazım pek. Ucu bucağı yok.:)

Nut

Aktif Üye
Adı
Göksel
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Insanların dünyaya uzaydan geldiğini dusunuyor musunuz??

B

BS Okuru

Misafir
Formasyon dersi alırken artik ne alakaysa hocanın biri fena takikdi mısır mitolojisine hatta tevratta geçen çoğu kıssa mısır mitolojisinden geldiğini bire bir kopyalandigini söylüyor du.. Önerdiği bi eseri okudum hakkatten de öyleydi.. Mesela nemrut o zamaninin hamurabi imiş gibi şeyler..

• Beğen
Tepkiler: Nut
B

BS Okuru

Misafir
Kitabın ismi Ademin Çocukları.. Yazar Güngör KARAUĞUZ.. Okumanızı tavsiye ederim..

Nut

Aktif Üye
Adı
Göksel
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Nut

Aktif Üye
Adı
Göksel
Kan Grubu
A Rh Pozitif

hayalet avcısı

Daimi Üye
Formasyon dersi alırken artik ne alakaysa hocanın biri fena takikdi mısır mitolojisine hatta tevratta geçen çoğu kıssa mısır mitolojisinden geldiğini bire bir kopyalandigini söylüyor du.. Önerdiği bi eseri okudum hakkatten de öyleydi.. Mesela nemrut o zamaninin hamurabi imiş gibi şeyler..
NEMRUT
Burdada kral sargon olduğu görüşü var nemrutun

• Beğen
Tepkiler: Nut