Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mudanyada Hangi Balıkları Tutabilirim.akşam Veya Öğlen

Spinning

Üye
Adı
Berat
Merhaba Abilerim Ablalarım ben amatör balıkçılığa merak salmış birisi olarak hafta sonları mudanyaya giderim( oltalarim birtane sspin oltam var 15-40 atarli iki tanede surf var )ilk burgaza mendiireklere çıkarım balık varmı yoklarım sonra yat limanına giderim marinaya ordada bakarım ama her gidisimde istavrit alıyorum akşama dogru birsuru istavrit kıyıya yanasiyor ama size sormak istedigim sey istavrit artik beni kesmiyor :) bana daha buyuk boyle cekmesi falan zevkli zorlayici falan daha degisik baliklar lazim acaba burda tutabilecegim daha degisik baliklar varmidir varsa takimlari falanda soylerseniz cok yardimci olursunuz hem bilmeyenlerde bu vesile ile ogrenmis olur.

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu dönemde mudanya tarafında yemli av yaparak gece mırmır ve eşkina tutmayı deneyebilirsin. Klasik 3'lü dip oltası kullanabileceğin gibi gezer kurşun arkası tek iğne ile de avlanabilirsin. Güzelyalı mendirek ve güzelyalı mudanya arasındaki sahiller bu iş için uygun. Hatta balık oturursa mudanya kordondan da güzel balıklar alabilirsin. Şu anda pek zamanı değil ama kışa doğru da spin ile lüfere deneme yapabilirsin. Mırmır için tebliğ'de bir limit belirtilmemiş ama 22-23 cm altındaki mırmır'ları almazsan iyi olur, dişiler bu boylarda yumurta dökmeye başlıyor.