Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

NORDIK 660 TEKNE HAKKINDA BİLGİ

sperker

Üye
Adı
Serdar Perker
Arkadaşlar herkese selamlar,

4 sene evvel hayatımın hayali diyerek özene bezene yaptırdığım 7 m.lik ahşap teknemi geçen ay sattım. Sebep malum bakımının istediği ekstra zaman ve para. Kızım 1 yaşına geldi ve tekneye ayırdığım zamanlar artık onunla geçiyor :) birde ihtiyarlıyormuyum nedir ahşap'ın bakımı zor gelmeye başladı.

İnsanın 25 senedir çeşitli tekneleri oldumuda teknesiz olmam düşünülemez tabi. Bakımı kolay fiber arayışına girdim nihayet (fazla uzatmıyım). Önceliğim inboard ve diesel motorlu olması küçük bir kamara 2 kişilik, olmuşkende wc ve lavabo ocak vs... Fiyat ve kullanışlılık açısından yaptığım araştırmalarda Nordik tipi tekneleri bir sürü üreten yerli üretici buldum. Şöyleki Yalova, Çanakkale, İzmit ve İstanbulda toplam şu anda 5 üretici buldum. Muhtemelen daha fazlasıda var.

Şimdi soru geliyor, bu nordik 660 tipi teknelere binen, kullanan varmıdır? varsa yorum rica edicem. En çok merak ettiğim teknenin çok oynak olup olmadığı, tabiyki ahşap gibi oturaklı olmıcaktır ama yinede bir bilenden yorum almak isterim. Teknenin boyu 6,60 eni 2,45 ağırlıkta 750 kg(motorsuz) civarı diyorlar teknik özelliklerinde arkada yalpalık gibi bişeyde yapıyor bazısı.

Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Ben Küçükçekmecedeyim İstanbul'da bende bu tekneden var arkadaş gel sana göstereyim tekneyi 2 satır sohbet ederiz diyen bir arkadaşımızda olursa seve seve ziyaretine giderim.

NOT: Aşağıya çanakkaledeki üreticinin adresini yazdım. Anahtar teslim 30.000 TL fiyat veriyorlar telefonda.

Saygılarımla,

Troya Marine

Bulent

Üye
Adı
bulent ERDİK
Serdar merhaba

yaklaşık 3 aydır bende bir tekne arayışı içindeyim. Bir çok insan ile konuştum. Farklı marka ve özelliklerde bir çok tekne gördüm ve anladığım kadarı ile inceledim. İzmir de ve İstanbul da teknesi olan abilerimiz ile de görüştüm. edindiğim bilgileri sana da hemde bu konuda araştırma yapan arkadaşlarıma aktarayım. belki bir faydası olur.
Ben yaptığım görüşmeler sonunda 2 tekne de kaldım. biri NORDIK 660 bir diğeri de ROTA 660 FISHER

İstanbul da rota kullanan 1 tanıdığım çıktı. ROTA için alınacak en ideal teknedir diyor ancak ROTA nın 2 kusuru mevcut dedi.

1. 6.60 omurgaya göre geniş bir tekne bu sebep ile baya bir sallanması oluyormuş
2. omurgayı parça kalas ile yapıyorlarmış bu sebeb ile mutlaka ama mutlaka firma sahibi Arslan bey ile konuş omurga çatılırken bende yanında olmak istiyorum de ve başlarında dikil dedi.

İzmir de NORDIK 660 kullanan bir abimiz var ki oda tekne için tek sıkıntının mutlaka ama mutlaka kullanılacak motorun 40 hp ve üzeri olması konusunda uyardı.

sonuç olarak ben 7,5 metre çift cidar poliüretan dolgulu bir filika alıp üzerini döşemeye karar verdim. sanırım en iyisi bu olacak ...

umarım biraz da olsa işine yarar.

sperker

Üye
Adı
Serdar Perker
Bülent bilgiler için çok teşekkürler. Sana kolay gelsin ben uğraşmak istemiyorum ondan nordik'e takılıcam herhalde bir kaç üretici gezip tekneye bir bineyim yorumlarımı paylaşırım.

Filika demişken K.Çekmeceden bir arkadaş Aliağ'dan bir filika getirtti geçen hafta 3500 TL'ye almış. yaklaşık 8 m var, teknenin duvarları çok yüksek epeyce kaba bir tekne bizim arkadaş resimle yükletip getirtmiş tekneyi sana tavsiyem görmeden almaman :) Benim gördüşüm filikayla balık tutmak için teknenin küpeştesine merdiven dayamak lazım :):):)

Selamlar