Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ömerli Barajı

hkelek

Yeni Üye
Adı
HÜSEYİN K.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
merhabalar, aranıza yeni katıldım umarım imza kısmı yeterlidir eksik varsa lütfen uyarınız.
İstanbul da oturuyorum benim merak ettiğim bölge gözetmeksizin perch kışın tutulur mu? Bundan yaklaşık 1 ay önce tuttuğum perchlerden eser yok acaba kış uykusuna mı yattılar?

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Öncelikle foruma hoş geldiniz. Perch kışın tutulur ancak sular soğuduğu için balıkta derine çekilir ve kışı derin suda geçirir. Perch av yasağı, üreme döneminin Mart-Haziran aylarında olduğundan kışın da yakalayabilirsiniz, sorun yok. Rast gelsin.

hkelek

Yeni Üye
Adı
HÜSEYİN K.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
cevap için teşekkürler. zaten perch yırtıcı balık dikkat ettiğim birşey de 1-2 ay öncesinde kıyıda bir sürü küçük balık dolaşırken şu an inanın bir tane bile göremedim demek küçük balık yoksa yırtıcı balık da yok.

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
cevap için teşekkürler. zaten perch yırtıcı balık dikkat ettiğim birşey de 1-2 ay öncesinde kıyıda bir sürü küçük balık dolaşırken şu an inanın bir tane bile göremedim demek küçük balık yoksa yırtıcı balık da yok.
Suyun sıcaklığına bağlı olarak yavru balıklarda barajın veya göletin derin kısmına çekilir. Görememeniz bu yüzden. Gölün yüzeyi buz tutsa bile derinde +4 derecede kışı geçirirler.

cazcıh

Üye
Adı
talip
Kan Grubu
A Rh Pozitif
selamlar. ömerli'ye ben de geçen ay gittim fakat ballıca tarafında göle inen bütün yolların kepçeyle kazılmış olduğunu gördüm. ordaki bir köylüye sordum durumu, iski'nin kazdığını söyledi, göl kenarlarında uyuşturucu satılıyormuş da o yüzden yapmışlar. pek inanmadım açıkçası. ben, sular iyice azaldığı için ağ atılmasına engel olmak için yolların kazıldığına inanmak istiyorum. acaba bu konuda bilgisi olan var mıdır?