ÖMERLİ BARAJININ HANGİ BÖLGELERİ AVLAK VERİYOR?

30 May 2017
47
22
8
27
İSTANBUL
Adı
Emre ATILGAN
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Bu hafta sonu uzun bir aradan sonra ilk defa tatlı su avı yapıcaz. En son gittiğimizde sanırım 2010 falandı.Meraları hiç hatırlamamakla birlikte neye av veriyor onuda bilmiyoruz.Gittiğimiz tarihlerde yaya hamur basıp etrafındaki kancalarada mısır takıyoduk.Bazı bölgelerde solucan çalışıyordu , ama gittiğimiz gece hiç unutmam sabaha kadar mısır boyutunda küspe ile yemleme yapıyorduk.Yer ve malzeme konusunda destek olursanız sevinirim.

kartallı

Aktif Üye
14 Haz 2010
340
395
63
46
İstanbul - Karasu
Adı
Serdar Kartal'lı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Valla kardeş iri kafalı balık almak istiyorsan birkaç gününü heba edip sağlam yemleme yapacaksın ki balık alabilesin.Ayak altı bir yer olmasın , ayrıca ağ atan ıvır zıvır adam çok oralarda bohçacılar.He oyalanayım diyorsan israil sazanı sizi fazlasıyla oyalar ve yer aramanada gerek yok her yerinden çalışabilirsin.

epsodi

Aktif Üye
10 May 2018
223
288
63
İstanbul
Adı
Ahmet Vada
Kan Grubu
O Rh Pozitif
avlanmak serbest bir yerinde çalışma dolayısıyla giriş yapılamıyor diye duydum sadece gölde turna perch sazan ve yayın var yemleme önemli yer önemli ;)

Melih Peker

Daimi Üye
18 May 2018
1,592
3,916
113
36
istanbul
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
ömerli'de turna var diye duymuştum kyıdan at çek ile turna almak mümkün müdür?

Melih Peker

Daimi Üye
18 May 2018
1,592
3,916
113
36
istanbul
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif

omertbk34

Aktif Üye
5 Kas 2016
219
750
93
İstanbul
Kan Grubu
O Rh Negatif
Çocukluğumdan beri Ömerli barajına giderim. Benden önce babamların 40 yıllık avcılık geçmişi vardır orada. İsrail sazanı atıldığından beri olta balıkçılığının keyfi tükenme noktasına gelmiştir. Özellikle son 10-15 yıldır perch-turna zaten yok gibi birşeydi buna aynalı sazanın tükenmeye başlamasıda eklenmişti.. Son 2 yıldır perch ve turna popülasyonunda artış var. Oda şöyle barajın Kurtdoğmuş-Ballıca-Emirli tarafında av verirken karşı tarafı Esenceli bölgesinde av vermiyor. Bu iki türün barajın geneline yayılması bir kaç seneyi daha bulacak gibi gözüküyor. Tabi bilinçsiz avlananlardan fırsat kalırsa..

ColorTR

Aktif Üye
18 Tem 2019
478
1,184
93
30
İstanbul
Adı
Mert
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Çocukluğumdan beri Ömerli barajına giderim. Benden önce babamların 40 yıllık avcılık geçmişi vardır orada. İsrail sazanı atıldığından beri olta balıkçılığının keyfi tükenme noktasına gelmiştir. Özellikle son 10-15 yıldır perch-turna zaten yok gibi birşeydi buna aynalı sazanın tükenmeye başlamasıda eklenmişti.. Son 2 yıldır perch ve turna popülasyonunda artış var. Oda şöyle barajın Kurtdoğmuş-Ballıca-Emirli tarafında av verirken karşı tarafı Esenceli bölgesinde av vermiyor. Bu iki türün barajın geneline yayılması bir kaç seneyi daha bulacak gibi gözüküyor. Tabi bilinçsiz avlananlardan fırsat kalırsa..
Esenceli kamp için çok güzel bir bölgeydi bir dahaki gittiğimde at-çek ile avlanırım diye düşünüyordum ama yazınızı görünce üzüldüm :)