Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

ÖMERLİ BARAJININ HANGİ BÖLGELERİ AVLAK VERİYOR?

omertbk34

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Negatif
Esenceli kamp için çok güzel bir bölgeydi bir dahaki gittiğimde at-çek ile avlanırım diye düşünüyordum ama yazınızı görünce üzüldüm :)
Ahh kampcılar ahhh :)) ben komşu köy Kervansaraylıyım. Esencelide bizim köy sayılır son yıllarda çok popüler oldu. Kimsenin bilmediğini düşündüğümüz koylarda bile kampcı dostlar çıkıyor karşımıza :) Siz yine gittiğinizde oltalarınızı alın ama at çek yerine yem olarak haşlanmış mısır,hamur yada bulabilirseniz toprak solucanı ile şansınızı deneyin. Balık biraz nazlı olsada aksiyon yaşatıyor At çek ile turna perch için mucize diyebilirim. Bu sene baya tecrübe ettik :) Ama nasip işi denemekte fayda var :)) Raporunuzu bekliyor olucaz.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ColorTR

Aktif Üye
Adı
Mert
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ahh kampcılar ahhh :)) ben komşu köy Kervansaraylıyım. Esencelide bizim köy sayılır son yıllarda çok popüler oldu. Kimsenin bilmediğini düşündüğümüz koylarda bile kampcı dostlar çıkıyor karşımıza :) Siz yine gittiğinizde oltalarınızı alın ama at çek yerine yem olarak haşlanmış mısır,hamur yada bulabilirseniz toprak solucanı ile şansınızı deneyin. Balık biraz nazlı olsada aksiyon yaşatıyor At çek ile turna perch için mucize diyebilirim. Bu sene baya tecrübe ettik :) Ama nasip işi denemekte fayda var :)) Raporunuzu bekliyor olucaz.

Yem at bekle işi bana pek keyif vermiyor, tekrar gidersem illaki 1-2 saat zevkine yine at çek denerim kısmet belki bir şeyler alma zevkini tadabiliriz yine :)

Ssdida

Yeni Üye
Adı
Salih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Haftasonu cumartesi geceden gidip pazar öğle saatlerine kadar turna , perch icin avlanmak istiyoruz , esenceli anladigim kadari ile at cek icin av vermiyor , diger bolgelerde sansimiz ne olur acaba ?

omertbk34

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Negatif
Haftasonu cumartesi geceden gidip pazar öğle saatlerine kadar turna , perch icin avlanmak istiyoruz , esenceli anladigim kadari ile at cek icin av vermiyor , diger bolgelerde sansimiz ne olur acaba ?
Emirli tarafı atçek için daha verimli. Gece sabahlamak için uygunluğu nedir bilemiyorum. Ama Esenceliden çok çok daha verimli geçeceği kesin.

roxy

Yeni Üye
Adı
batuhan candan
Çocukluğumdan beri Ömerli barajına giderim. Benden önce babamların 40 yıllık avcılık geçmişi vardır orada. İsrail sazanı atıldığından beri olta balıkçılığının keyfi tükenme noktasına gelmiştir. Özellikle son 10-15 yıldır perch-turna zaten yok gibi birşeydi buna aynalı sazanın tükenmeye başlamasıda eklenmişti.. Son 2 yıldır perch ve turna popülasyonunda artış var. Oda şöyle barajın Kurtdoğmuş-Ballıca-Emirli tarafında av verirken karşı tarafı Esenceli bölgesinde av vermiyor. Bu iki türün barajın geneline yayılması bir kaç seneyi daha bulacak gibi gözüküyor. Tabi bilinçsiz avlananlardan fırsat kalırsa..
Merhaba;

Barajın altı ve üstü farklı oluyor, katsettiğiniz bu sanırım.

roxy

Yeni Üye
Adı
batuhan candan
Bu arada Ömerli'de spin hayal değil, yerini bulmak lazımmış :)
Buradan okuyabilirsiniz.