Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Olta Makinam, Kamışa Sabitlendiği Yerden Kırıldı

Pantolon

Yeni Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar,

Parçalı surf kamışı sıkıştığı için, makinadan destek alarak kamışı ayırmaya çalışırken makinanın, kamışa bağlandığı dirsek kısmı kırıldı.

Makinam okuma surf 8k, kırılmış halinin fotoğraflarını da ekliyorum. Daha önce başına gelip de, düzeltebilen oldu mu?

Yardımlarınızı beklerim.

Ekli dosyalar

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Www.cengizbalikcilik.com burayi arayip gorusun.. makinanin normal sartlarda omur boyu garantisi var.. durumu aciklayin yardimci olurlar.. gecmis olsun..

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
O sap kısmından kırılan makinalar tamir olmuyor diye biliyorum ama inşallah olur.

Pantolon

Yeni Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Www.cengizbalikcilik.com burayi arayip gorusun.. makinanin normal sartlarda omur boyu garantisi var.. durumu aciklayin yardimci olurlar.. gecmis olsun..
Cengiz'de makinalar 3 ay bile bekliyor diye okudum. Açıkcası yaz sezonunda çekiniyorum cengiz'e bırakmaya. Eğer, epoksi ve ip gibi çözümler tutuyorsa denemeye değer diye düşünüyorum.

Pantolon

Yeni Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
O sap kısmından kırılan makinalar tamir olmuyor diye biliyorum ama inşallah olur.
Aklımda birkaç yöntem var aslında. Öncelikli olarak epoksi ve iple sarma gibi. Olmadı üstten ufak bir vida ile destekleyerek aynı işlemi uygulama da olur. Ama emin değilim, tamamen çöp olursa makina çok üzülürüm. Aldığım fiyatın 3 katı olmuş bile.

simetri

Aktif Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Muhtemelen tüm gövdenin değişmesi gerekecek. Yük binen bir yer olduğu için epoksi ile çözülecek bir şey değil maalesef. Ama zaten kaybedecek birşeyiniz yok. sağlam bir vidalama + epoksi ile deneyebilirsiniz.

İstanbul içindeyseniz istoçta tamir işi yapan ustalar var, ekte atacağım Murat ustaya makinenin fotoğrafını atıp bir danışın derim.

unnamed.jpg

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
O sekilde yapsaniz bile kullanamazsiniz.. musait biriyle gonderip basinda beklerseniz hizlica cozulur.. parca ellerinde var mi diye once sorabilirsiniz..

Pantolon

Yeni Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Muhtemelen tüm gövdenin değişmesi gerekecek. Yük binen bir yer olduğu için epoksi ile çözülecek bir şey değil maalesef. Ama zaten kaybedecek birşeyiniz yok. sağlam bir vidalama + epoksi ile deneyebilirsiniz.

İstanbul içindeyseniz istoçta tamir işi yapan ustalar var, ekte atacağım Murat ustaya makinenin fotoğrafını atıp bir danışın derim.

Ekli dosyayı görüntüle 119601
Çok teşekkür ederim hocam. Yarın ulaşacağı kendisine.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Ayak metal olsa bir şekilde belki tamir olur da plastik türevi bir malzeme yapışsa da sağlam olmaz bence.
Yine de Cengiz Balıkçılığa sormak gerek. Belki ellerinde eski de olsa bir gövde vardır.