Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

olta takımı önerisi( baraj ve liman için)

burhanq12

Yeni Üye
Adı
burhan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar, balık tutma da yeniyim. Daha çok hobi olarak ilgileniyorum. 1 aydır arkadaşla beraber balık avına gidip geliyoruz. Evimizin 2 km ötesinde baraj var ve içerisinde daha çok sazan ve az miktarda yılan balığı bulunmakta. Şu anlık burada avlanıyoruz büyük balık yakalamadığımız müddetçe balıkları geri salıyoruz. Arada sırada da limanda veya farklı yerlerde balık tutmak istiyoruz. hem barajda hem de limanda kullanabileceğim ama %90 barajda tatlı suda balık tutabileceğim bir olta takımı seti önerisinde bulunabilir misiniz? bütçem max 3 bin tl.

internete araştırmaya çalışıyorum ama birden çok yakalama türü için farklı farklı olta takımları var hangisi bana uygun bilemediğim için yardımınıza ihtiyacım var. herkese rastgele

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif

burhanq12

Yeni Üye
Adı
burhan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
hoş buldum hocam öneriniz için teşekkür ederim. limanda sahte balık ile avlanabilirim sanırım. bu setle olur mu? ama genelde dediğim gibi barajda yemli bir şekilde balık tutuyorum. herhalde at çek için ve yemli avlanmak için farklı olta sahibi olmalıyım bence ben bir süre yemli bir şekilde avlanayım işi daha iyi kavrayıp geliştirince at çeke geçerim onun içinde ayrı bir olta takımı alırım

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
At-çek için ayrı takım lazım ,dediğin gibi önce yemli ile iyice öğren sonra at çeke geçeresin , at çek zordur hem pahalı hem de çok olta karışır kopar iyice alışmadan acele etme at-çek için.