Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

olurmu?

Rıza Kaya

Aktif Üye
Adı
Rıza Kaya
sevgili dostlarım;ben birşey sormak istiyorum.
Sırtı çektiğimiz rapalayı, mesela 5-10 m.dalarlı kıyıdan atçek şeklinde kullanabilirmiyiz yoksa daha hafif kullanmakmı gerek?.Herkese tşkr:)

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
sevgili dostlarım;ben birşey sormak istiyorum.
Sırtı çektiğimiz rapalayı, mesela 5-10 m.dalarlı kıyıdan atçek şeklinde kullanabilirmiyiz yoksa daha hafif kullanmakmı gerek?.Herkese tşkr:)
Selamlar Rıza bey.
Eğer avlak müsaitse yani yeterli derinlik var ise kullanılabilir.Ancak sığ sularda kullanım sahtenin takılması ve zayi olmasına sebep olur..
Eğer amaç levrek ise bu mevsimde sahte ile avlanması oldukça zordur.Şu sıra hertürlü canlıyem daha verimli olur.
Birde benim nacizene fikrim levreğin çok sığ suda daha iyi verdiğidir.Avlarımın çoğu 1,5m'den daha sığ sularda ve kıyıya 8-10m mesafede rasgelmiştir.
Sinarit,akya gibi balıklar için kıyıdan av çok zor olur diye düşünüyorum.

Rıza Kaya

Aktif Üye
Adı
Rıza Kaya
Sağol Erdal kardeşim ,benimki merak işte bizim buralarda balık işi zayıf nedense öle büyük balıklar yoktur dalarsan ok ama bende de dalma işi yok :(nerdeeeee öle atar atmaz kocaman balık :(

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Sağol Erdal kardeşim ,benimki merak işte bizim buralarda balık işi zayıf nedense öle büyük balıklar yoktur dalarsan ok ama bende de dalma işi yok :(nerdeeeee öle atar atmaz kocaman balık :(
Aslında Muğla balıkçılık için harika bir yer.Orada yaşayan bazı tanıdıklarım güzel avlar yapıyorlar.Özellikle dere ağızlarında verim iyi oluyor.
Tabi balıkişi birazda kısmet.50 metre sağımdaki arkadaşımın 50'ye yakın lüfer kofana aldığı yerde ben 1 tane bile alamadığım zaman oldu.:)

Rıza Kaya

Aktif Üye
Adı
Rıza Kaya
Sinarit,akya gibi balıklar için kıyıdan av çok zor olur diye düşünüyorum.
Doğru sölüyosun erdal kardeşim.Ama ne yapalım işimiz ona kaldı :)