Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ömerli sazan avı

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında sunarust tarafından paylaşıldı.

1. sunarust

sunarust Yeni Üye

Merhaba balık sevdaları; sizlerin yardımına ihtiyacım var Emin'im ki bu platformda herkes Ömerli barajında sazan avına gitmiştir ve hala giden olanda vardır Emin'im. Sizden ricam soracağım sorular hakkında bana en yakın zamanda giden ve ara ara gidip sürekli avlanan kişilerin yardım etmesini rica ediyorum.

Öncelikle son 3 senedir sürekli yazları ( Nisan ayı itibari ile ekime kadar) Ömerli yi sazan avlamak için gitmekteyim. Aynı zamanda teknem ilede denizde avlanmaktayım ama mahlumunuz kış aylarında deniz koşulları zorlu olduğu için kıyı balıkçılığı da yapmak istemekteyim hobi olarak. Bu hobimi tatlı su olarak değerlendirmek istiyorum. Pendik 'te ikamet ettiğim için en yakın yer Ömerli barajı olduğundan orada avlanma yapmaktayım. Rahat girip çıkabilmek için pick-up araç bile aldım fakat ne zaman gitsem hep elim boş döndüm sadece geçirdiğim keyifli ve huzurlu vakitler mutlu etti. İzlediğim video taktiklerin hepsini denedim. Bir çok tarif hamur denedim yemleme için. Sazan takımları denedim ama bir türlü bir sonuca varamadım bir kaç kere ufak yakaladım ama 40 cm altında olduğu için geri saldım göle. Araçların girdiği hatta girebileceği yada traktörlerin sadece görebileceği yerlere kadar gittim denedim ama bir türlü avlanma başarısı sağlayamadım. İnternetteki video görüntülerine bakıyorum en son 6 ay önce bir arkadaş gitmiş ve allah daha fazlasını versin 9a yakın 40 cm büyüklüğünde av gerçekleştirmiş. Bu konuda çok hırs yapmış bulunmaktayım arkadaşlar 3 yıldır hiç yakalayamamış olmama rağmen hala gitmekteyim. En som gidişim dün sabah idi. Ve sonuç gene aynı elde var sıfır denizde başarılarımdan söz etmiyorum orada sıkıntılarım Yok bir çok ile ava gittiğim bile oluyor ama kışın gölde avlanma başarım Yok. Ne olur bana Ömerli de belirli işaretlenmiş yerler var ise ve her bölgede avlanma taktiği farklı olduğu için yemleri, ne tür sazan takımı takmam, ne tür yem kullanmam, nerelere atmam, yada an yakın zaman da gidecek bir arkadaş yada arkadaşlar var ise kendilerine dahil olmam için bir etkinlik yapma imkanımız var mı? Yardımcı olurmusunuz lütfen.

Melih Peker, ergunnugre ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coner

coner Daimi Üye

Aramıza hoş geldiniz.

sunarust bunu beğendi.
  4. sunarust

sunarust Yeni Üye

Teşekkür ederim. Umarım ilk sorum ile cevap alıp sonuca giderim. ;) anlayacağınız çok çileliyim. :(

coner bunu beğendi.
  5. pars

pars Aktif Üye

Beliki, problem sizde değil avlaktadır. Ömerlide aynalı sazan, turna ve yayın populasyonu çok azalmış durumda.

coner ve sunarust bunu beğendi.
  6. sunarust

sunarust Yeni Üye

Evet av durumu çok az seviyede ama hiç mi gelmez :) bir tane bile tutsam içim rahat edecek en azından tatlı su da yakaladığımın zevkini yaşayacam. O kadar denememe rağmen çok dertliyim. Bu platformdan yer konum ve taktik paylaşılması uygun değilse özelden yazılsın. Bir balıksevdalısı hobicisi olduğum için yardım bekliyorum.

7. deep_._blue

deep_._blue Aktif Üye

hoşgeldınız , ömerlıde uzun zaman önce avlandım müthiş keyıflı sazan avlarım oldu özellıkle göçbeylı tarafları balık verıyordu. sonrası malum ağcılar canına okudular oranın . son olarak 22,5 kk aynalı almıstım, ustune bırde israil sazanı salındı ve muthış derecede çoğaldı , ağcılar onunda canına okudular. bu sene sazan ve turna azda olsa yaptı jandarma denetım yapıyor sazan ve turnanın tekrar çoğalacağına ınanıyorum. şayet hedefınız trofeyse sapanca gölunu denemenızı tavsıye edıyorum...

sunarust bunu beğendi.
  8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hiç tatlı su tecrübem yok ama şimdiye kadar duyduğum ve tavsiye edilen en önemli şey "yemleme"
    İnternetten yemleme ve yem yapmakla ilgili videolara bakıp kova kova yem yapıp göle gitmeniz.
    Tabii ki kendinize özel bir yer bulmanız lazım. Bu yemleme hem balıkları toplayacak, hem de sizin yemlere alışmalarını sağlayacaktır.
    Bu da önemli bir avantaj

sunarust bunu beğendi.
  9. sunarust

sunarust Yeni Üye

Taner bey öncelikle teşekkürler. Ben 3 yıldır gidiyorum kurtdoğmuş tarafına ama yakalayabilmiş değilim. Sadece bu geçen süre içerisinde kendi gözlerim ile gördüğüm kurtdoğmuşa gelmeden bir yer var ( şimdi ağaçlandırma yapıldı girilmiyor) orada ben 4 tane 40 cm aşağı yakalayıp bıraktığım sırada yanımda bir amca yaklaşık 4 yada 5 kiloluk bir sazan yakaladı onun haricinde Videolar hariç yakalayan görmedim. Sizin dediğiniz yer göçbeyli tarafında tam olarak nerede özel olarak yer bildirimi yapabilimisiniz.

10. sunarust

sunarust Yeni Üye

Şeref bey dediğinize katılıyorum 3 yıldır hep aynı yere gidiyorum ( en rahat girilebilen ve araç yanı başımda aynı zamanda geniş bir konaklama alanı olduğu için. Genelde oltamda hep aynı yem ve yenilemelerim var. Sadece göle saçtığım yemler bu son gittiklerinde hamurum da değişiklik yaptım genelde hep aynısını kullanıyorum. Gene de belli yerler aramaktayım yer olarak yada kendime yer keşfetmem gerekli. Tavsiye olursa daha iyi olur sonuçta tecrübeli kişiler nihayetinde. Bir kere daha deneyecem ömerliyi olmaz ise tahtalı köy veya Sapanca gölü belki darlık barajı düşünüyorum bu yerler hakkında bilginiz var mı ? Ne tür av malzemesi ve yem kullanmalıyım

11. sunarust

sunarust Yeni Üye

Bu arada Taner bey dün gittiğimde kayıklar ile ağcılık hala devam ermekte kuytu yerlerden giriyorlar yoldan gözükmeyen yerlerde şikayet ettiğimde saat 12 ye geliyordu fakat akşam 7 e kadar oradaydım hiç bir kimse gelmedi. :(

Sayfayı Paylaş