Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

On puanlık uzmanlık sorusu :)

a.sevinç

Aktif Üye
Hacım,

Yazdıklarını aradım ve bu resimi buldum. Üzerindeki çizgiler ve kuyruğunu ortası transparan olmasından dolayı sana katılıyorum, bence bu balık ile yakaladığımız balık birbirinin aynısi ;)

Ehh sanki o :) red sea beam ,red porgie :)))

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Şaka bir yana, kırma türleri çok fazla olan bir balık bildiğimiz kadarıyla, renginin parlaklığı ve diş yapısıyla, sıcak suları balığı olduğu iddia edilebilir, küresel ısınmayla daha kuzey suları olan, Marmaramızda daha değişik türlerde göreceğiz gibi gözüküyor.Marmaradan, körfezden balon haberleri gelmişti yanlış hatırlamıyorsam.

TekAdam

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Süleyman Vedal Kahramanoğlu
Atilla hocama da sordum:) sağolsun hic tanimasamda actigim telefona ictenlikle cevap verdi .mail attim kendisine verdiği cevap ..
Ali bey*Haklısınız gönderdiğiniz resimler patlak gözİkisi farklı tür şimdi daha iyi anlaşılıyor. normal mercana da benziyor ama resimden hata yapmak mümkün*Bir Tek balığa özellikle resimden *bakınce benzetilebiliyorama üniversitede balık türleri ile uğraşan arkadaşa göndereceğim. Kesin bilgiyi o verecek. bir kaç gün müsaade. yıllardır mercana gidemiyoruz.*selamlarOn*Monday, 11 November 2013, 16:15, atilla alpbaz < wrote:Sayın Ali beyBalık mandagöz mercan dır. Derin sularda avlanır. bizim izmir dış körfezde yaz aylarında bazen 40-50 kulaç yerlerde mercan avladığımız zamanlar *çıkar ama küçük 100-200 grama kadar. Fakat akdenizde derin sularda avlanan ve yarım kiloya kadar yakalanabilen bir tür. Bizim izmir taraflarında o kadar derine gitmediğimiz için pek avlanmaz. İnternette* de pek çok yazı ve resim var.*oltanızı zorlayan iri balıkların ise marmarada köpek balığı veya vatoz olma olasılığı vardır. Tabiiki derin suda şansına göre trança ve iri sinarit şansı da olabilir. Tabiiki marmarada var ise. bol şanslarRastgele*Atilla alpbaz*

Ehh sanki o :) red sea beam ,red porgie :)))

Son olarak bu kaynağa ulaştım Hacım ;)

Atilla hocamızdan gelecek cevabı da merakla bekilyor olacağım

TekAdam

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Şaka bir yana, kırma türleri çok fazla olan bir balık bildiğimiz kadarıyla, renginin parlaklığı ve diş yapısıyla, sıcak suları balığı olduğu iddia edilebilir, küresel ısınmayla daha kuzey suları olan, Marmaramızda daha değişik türlerde göreceğiz gibi gözüküyor.Marmaradan, körfezden balon haberleri gelmişti yanlış hatırlamıyorsam.
Marmara'da değişik türleri görmeyi ben de çok arzularım ama Balon'ları görmesem de olur Nejat

a.sevinç

Aktif Üye
Sulo Marmara her zaman şaşırtıyor beni ..bakalım daha ne kadar şaşırtacak

TekAdam

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Sulo Marmara her zaman şaşırtıyor beni ..bakalım daha ne kadar şaşırtacak

Hacım,

Zaten bu durum bizi her seferinde çağırıyor. Pazar akşamı söylediğin şey halen kulaklarımda, "işin yoksa bir hafta daha bekle, dur" demiştin. Bekleyelim ve bakalım nelerle karşılaşacağız

a.sevinç

Aktif Üye
Hacım,

Zaten bu durum bizi her seferinde çağırıyor. Pazar akşamı söylediğin şey halen kulaklarımda, "işin yoksa bir hafta daha bekle, dur" demiştin. Bekleyelim ve bakalım nelerle karşılaşacağız
Fofenk tutturcam ben sana bu hafta sonu :))

a.sevinç

Aktif Üye
Eyvallah S.A herkese iyi geceler