Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Palamut Çaparisi yardım...

Adı
arif mutlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
artık komşu horozuna ihtiyacım kalmadı arif'im yerim müsait olduğundan artık kendim besliyorum zamanı gelincede
tüy uğruna kurban gidiyo zavallı
hem köy tavuğu diğerlerine göre eti daha lezzetli sağlıklı
kuru yolummu yapıyosun abi :)

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
artık komşu horozuna ihtiyacım kalmadı arif'im yerim müsait olduğundan artık kendim besliyorum zamanı gelincede
tüy uğruna kurban gidiyo zavallı
hem köy tavuğu diğerlerine göre eti daha lezzetli sağlıklı
Mustafa Abi bu sezon tüyler senden ozaman :D

Ogiveogi

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Zonguldak'ta bir kaç arkadaşım tahta kasnak kullanıyor.Bu zaman kadar çok merak ettim ama sormaya fırsatım olmadı.Toplamayı elle alıştığımız için kasnağın toplanması nasıldır bilemiyorum.Ama boş bir vaktimde bir kasnak yapıp onda toplamayı deneyeceğim.Toplaması kolay diyorlar.Takımın elle toplanması daha pratik ve zaman açısından son derece iyi.Fakat gam durumunda elle toplamak kadar eziyet verici bi durum yok.Böyle durumlarda 1-2 tane büyük su borusu ile çözüm olabiliyor.Kıyıya vardığımızda borudaki takımı tekrar açıp gamını yok ettikten sonra tekrar topluyoruz.Teknoloji o kadar ilerledi.Akıllı telefonlar ile beraber akıllı misinalarda üretseler ne iyi olurdu:):):)
Hüseyin abi geç oldu ama bildirim gelmeyince farketmedim şimdi gezinirken farkettim tahtada duruma göre kolay bazende zor oluyor tahta kasnakta dorunlar olduğundan bu sene hazır bir takım aldım yine ucuna kurşun takmadım çapari bedenin ucuna bir fırdöndü takdım 3,5 kulaç 0,40 sarıp rapala takdım resimdeki rapalanın sırtı siyah altı kırmızı birde mavi renkli rapala aldım ikiside iş yapıyor tahta kasnağada ana beden olarak ip sarıcam ona hazır köstek vardşı bi abimde 25 li çapari hazırladım damla simli beyaz tüylü yeni takımda tamamen beyaz çapari vardı ben bira karışık istedim bu çapari takdırdım ucuna tahta kasnaktaki takım senin takımlarındaki gibi düğün alayı gibiydi ve bence öyle takımlara büyük balık geliyo geçen sene o takımla 40 cm civarı balık almıştım

Ekli dosyalar

Musti.barut

Daimi Üye
Sevgili @Musti.barut
Köy tavuğu' nun etinin sağlıklı ve lezzetli olmasının yanı sıra tüyleri daha avcı olacaktır.Organik ortamda doğal yollarla beslenen hayvanın muhakkak tüyleri daha parlaktır. :)
Sahi; Senin kümes nerede bir ara gece uğrasak.
Sevgili @günbatımı önder abim geç kalınmış bir cevap özürümü iletiyorum bildirimlere göz atarken farkettim :)

abi inan çok üzgünüm çünki tavuklar kuş gribine kurban gitti kurtaramadım 25 tavuk ve horoz telef oldu bulunduğum bölgedeki serçeler malesef hastalık taşıyo ben serçeler de su içsin yem yesin diye dışarı koyuyordum sulug ve yemlikleri hastalık taşıdığı için aynı kap dan su içen tavuklar hastalandı ve malesef telef oldu
istanbul geneli doğaya giden herkezin dikkat etmesi doğal kaynaklardan su içmemesi ve yabani meyveleri yememesi gereker ki bu hastalık bulaşıcı ve insanda da etki gösterebiliyor muş bölgedeki veterinerler ciddi olarak uyarıyorlar