Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

PARÇALI SURF KAMIŞI

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
arkadaşlar kolay gelsin. ben parçalı bir surf kamış alabilmek için uzun zamandır araştırma yapmaktayım. uzun zamandır internette yer alan tüm forumları tüm ürün yorumlarını okumaktayım. sağolsunlar tüm arkadaşlar zevklerine bütçelerine göre kendi deneyimlerini paylaşmışlar. son olarak bütçeminde el verdiğince LİNEAEFFE FURY CASTER 4,20 CM. 3 PARÇA kamış ve DAIWA CROSSCAST X 5000 makina almaya karar verdim. sıklıkla boğazda yazın çapari kışında yemli çinekop sarıkanat tutmaktayım. özelliklede en büyük zevkim yemli çinekop veya sarıkanat. kamış seçimim için kullanan veya fikri olan arkadaşlardan görüşlerini rica ediyorum. ayrıca bu tür kamış + makina için yemlide 0,28 + şok - çapari içinde 0,28 bir misina tavsiyesi bekliyorum.

ensaraydin

Daimi Üye
İstanbul hasretiyle Kangalda yaşayan Elazığlı
Adı
ensar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Özcan kamış yemli avinda parçalı tavsiye etmiyorum + yüksek atarli teleskopik de tavsiye etmiyorum sana 100 -200 gram atan teleskopik kamış lazım çünkü parçalı kamışlar yemliye gelmiyor sağır oluyorlar(bazı parçalı kamışlarin extra parçası oluyor mesela lineaffe carborex olması lazım en uç parça 160 gram atar ve 250. Gr. Atar ava Gore uç parcayi değişebilir) bunun dışında parçalı hassas olsun diyorsan hibrit uçlu kamış var ama pahallilar. Benimde trio rex kamış vardı sert bi kalmıştı yemlide balığı az hissettiriyor..sana tavsiyem makaria 440 telesurf, yada shimano beastmaster 430 dx , , illada parçalı diyorsan lineaffe 4 parçalı kamış...makinada güzel konik surt kafa sanirim misina bilemeyegim...

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
paylaşımın için teşekkür ederim. bu parçalı surf kamış olayını uzun zamandır araştırdım. yorum ve formları okudum. bu işle uğraşanlar uzak atışlar için illaki parçalı diyor. bahsettiğin 4 parçalıyıda araştırdım ve kamış için tespitin çok doğru. yanlız fiyat yüzünden vazgeçtim. lineaeffenin 4,20 parçalı ( 300 grm ) hibrit kamışına baktım. uç olarak furry casterden ( 200grm ) daha kalın. cengiz balıkçılık ile görüştüm. onlarda lineaeffe hibrit kamışın - fury caster a göre daha az duyarlı olduğunu söyledi. yinede aklım 4 parçalıda.

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
paylaşımın için teşekkür ederim. bu parçalı surf kamış olayını uzun zamandır araştırdım. yorum ve formları okudum. bu işle uğraşanlar uzak atışlar için illaki parçalı diyor. bahsettiğin 4 parçalıyıda araştırdım ve kamış için tespitin çok doğru. yanlız fiyat yüzünden vazgeçtim. lineaeffenin 4,20 parçalı ( 300 grm ) hibrit kamışına baktım. uç olarak furry casterden ( 200grm ) daha kalın. cengiz balıkçılık ile görüştüm. onlarda lineaeffe hibrit kamışın - fury caster a göre daha az duyarlı olduğunu söyledi. yinede aklım 4 parçalıda.
şu konuda biraz birşeyler yazmak istedim kendimce.. abimm demişsinya uzak atışlar için illa parçalı kamış diyor millet diye.. bunu bence aklına yer etme bu uzun atış olayı komple takımla alakalı.. makina-kamış-misina-agrlık-rapala-kaşık-clipsler-bağladıgın köstek(kaçmetre-incemi kalınmı) bunlarla alakalı.. tabi kamışın fonksiyonu oldukca fazla katılıyorum buna ama ne tele kamışlar varki malzemesi vede aerodinamik yapısı parçalı kamıştan daha iyi.. birde parçalı kamış teleye göre daha sağlam oluyor.. örnek verim.. Hani salina salina diyorlarya bakma sen salina kazma gibi bir kamış fiyat uygun sağlam biraz eforla iyi sonuc alınıyor birşey dediğim yok bende kullanıyorum :=) lakin ne kamışlar var tele vede parçalı..Shimano aspir-akuma raw-italicana kombat-trabucco nightwish-lineaeffe egon birde bunları deene bakim :=)) daha bilmedigim bir çok tele kamış vardır elbet.. bir örnek daha verim sana aklında şimşekler çakar elbet abim.. mesela almışsın yuki Q6 veya Q7 aaahh vermişsin 1500 tl herneyse kamışım iyidersin güle oynıya sahilde hazırlarsn takımı bi atarsın ülen milletle hemen hemen aynı mesafeye atarsın yanındaki daha ucuz ekipmanla senden daha ileri atar :D :D hee bi bakarsın misinam kalın veya normal mono misina kullanıyom ;);) onuda geçtim makinanın kafası surf deil normal genel kullanım olanlardan.. inan cok fark eder bu ikisi gibi gibi işte umarım biraz birşeyler katmışmdır sizlere

aklıma gelmişken şunuda eklim :D :D normal armut kursunla atış yap.. sonra cıkar aynı agırlıkta surf kursun tak birde öyle at bakim.. görcen aradaki farki

Son düzenleme:

nebulam

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
şu konuda biraz birşeyler yazmak istedim kendimce.. abimm demişsinya uzak atışlar için illa parçalı kamış diyor millet diye.. bunu bence aklına yer etme bu uzun atış olayı komple takımla alakalı.. makina-kamış-misina-agrlık-rapala-kaşık-clipsler-bağladıgın köstek(kaçmetre-incemi kalınmı) bunlarla alakalı.. tabi kamışın fonksiyonu oldukca fazla katılıyorum buna ama ne tele kamışlar varki malzemesi vede aerodinamik yapısı parçalı kamıştan daha iyi.. birde parçalı kamış teleye göre daha sağlam oluyor.. örnek verim.. Hani salina salina diyorlarya bakma sen salina kazma gibi bir kamış fiyat uygun sağlam biraz eforla iyi sonuc alınıyor birşey dediğim yok bende kullanıyorum :=) lakin ne kamışlar var tele vede parçalı..Shimano aspir-akuma raw-italicana kombat-trabucco nightwish-lineaeffe egon birde bunları deene bakim :=)) daha bilmedigim bir çok tele kamış vardır elbet.. bir örnek daha verim sana aklında şimşekler çakar elbet abim.. mesela almışsın yuki Q6 veya Q7 aaahh vermişsin 1500 tl herneyse kamışım iyidersin güle oynıya sahilde hazırlarsn takımı bi atarsın ülen milletle hemen hemen aynı mesafeye atarsın yanındaki daha ucuz ekipmanla senden daha ileri atar :D :D hee bi bakarsın misinam kalın veya normal mono misina kullanıyom ;);) onuda geçtim makinanın kafası surf deil normal genel kullanım olanlardan.. inan cok fark eder bu ikisi gibi gibi işte umarım biraz birşeyler katmışmdır sizlere

aklıma gelmişken şunuda eklim :D :D normal armut kursunla atış yap.. sonra cıkar aynı agırlıkta surf kursun tak birde öyle at bakim.. görcen aradaki farki
Yavuz çok güzel yazmışsın. Yani bir takıma sadece Messiyi almak yeterli değil, diğer oyuncularında belli bir seviyede olması, takım oyunu vs. olması gerekliki 100% olumlu sonuçlar alabilelim ;)

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
yazdıklarına aynen katılıyorum. okuma salınayı gördüm ve denedim bana göre biraz fazla sert geldi. tabii bu benim kendi kriterlerim ve beklentilerim doğrultusunda bir fikir. yoksa salınaya bir eksi katmak değil niyetim. diğer yazdığın takım ve surf kurşunla ilgili fikirlerinde çok doğru. bu nedenle kamış makina + misina + takım ve atış teknikleri ile ilgili forumlarda ve videolarda devamlı takipteyim. bizim zamanımızda blgsyr olmadığı için bu kadar detaydan haberimiz olmuyordu. zaten o yüzdende bu foruma üye oldum. teşekkür ederim.

OmerCan

Yeni Üye
Adı
ÖmerCan Sarı
Selamlar,
Bogazda at cek sarikanat icin kamis makina ve misina tavsiyesi alabilirmiyim. Butcem cok fazla degil ve yeniyim. Yolda birakmayacak bir tskim yapma niyetindeyim. Simdiden tesekkurler...

ensaraydin

Daimi Üye
İstanbul hasretiyle Kangalda yaşayan Elazığlı
Adı
ensar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sadece at çek yapacaksanız 200 gram üstü atarli kamış ve orta halli bir makina işini görür..örneğin okuma savant 420 kamış okuma ceymar 65.. tahminimce 300₺ falan cikarirsin takimi

OmerCan

Yeni Üye
Adı
ÖmerCan Sarı
Aslinda biraz arastirma yaptigimds ryobi 8000 nin cok ovuldugunu gordum fiyati 300 tl civari galiba. Yanina uygun bir kamis ihtiyaci olacak onun icinde okuma salina 3 parcaya baktim o da 300 lira civari ikisi biraz pahali oluyor :)