Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

parsun marka motor hakkında yardım

sedatt

Aktif Üye
Adı
SEDAT AYDIN
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
selam arkadaşlar bayram öncesi 3.60 ahşap taban botumu ve 25 beygir 2 zamanlı yamaha marka motoru sattım.yeni bir bot ve motor almayı düşünyrum.ahşap tabanlı bot çok ağırdı ve denize indirmek çok yoruyordu.alacağımız bot aşağı yukarı kesinleşti lakin motor konusunda henüz karar veremedik 25 beygir çok fazlaydı bize.şimdi 9.9 veya 15 beygr 4 zamanlı bir motor almayı düşünyrum.araştırmalarım esnasında parsun adlı bir markaya denk geldim.hiç duymadığım bir marka sanırım çin malı kalitesi hakkında hiç bir bilgim yok.bu konuda tecrübeli arkadaşların önerilerini rica edyrum.bilgilerinizi paylaşırsanız.çok memnun olurum. teşekkür ederim.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
selam arkadaşlar bayram öncesi 3.60 ahşap taban botumu ve 25 beygir 2 zamanlı yamaha marka motoru sattım.yeni bir bot ve motor almayı düşünyrum.ahşap tabanlı bot çok ağırdı ve denize indirmek çok yoruyordu.alacağımız bot aşağı yukarı kesinleşti lakin motor konusunda henüz karar veremedik 25 beygir çok fazlaydı bize.şimdi 9.9 veya 15 beygr 4 zamanlı bir motor almayı düşünyrum.araştırmalarım esnasında parsun adlı bir markaya denk geldim.hiç duymadığım bir marka sanırım çin malı kalitesi hakkında hiç bir bilgim yok.bu konuda tecrübeli arkadaşların önerilerini rica edyrum.bilgilerinizi paylaşırsanız.çok memnun olurum. teşekkür ederim.
Firmayla yaptığım görüşmede bu motor için oldukça kaliteli ve güvenli olduğunu,bugüne kadar satılan yüzlerce motordan şikayet gelmediğini söylediler.Birkaç kullanıcı ile birebir görüştüğümdede memnuniyetlerini ifade ettiler.Yakıt açısından diğer markalara oranla daha verimli olduğunu söyleyenler oldu.Hatta şu sıra Parsun ve Mercury'de güzel bir kampanya var.9,9 için yaklaşık 400 dolar gibi bir indirim yapılmakta.
Benim kullandığım 6hp 4 zamanlı Tohatsu motor küçük geldiğinden bende 9,9 arıyorum bu yüzden biraz araştırmıştım.

sedatt

Aktif Üye
Adı
SEDAT AYDIN
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
erdal bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür edyrum.fiyatının diğerlerine göre daha uygun olması tedirginlik yarattı açıkçası:)tekrar teşekkür edyrum.

djemo

Yeni Üye
Adı
Emrah Temizkan
Sedat abicim, biliyorsun ki konu üzerinde araştırmalarım devam ediyor.
Hem sana hem de konuya bakacak arkadaşlara biraz yardımcı olayım...

Parsun marka motorlar 2008 civarlarında üretilmeye başlanmış ve üretildikten sonra günümüze gelinceye kadar Kanada ve ABD piyasasının % 80 ine hakim olmuş.
Motorların çalışması/performansı konusunda internet üzerinde hiçbir şikayete rastlayamıyorsunuz, yamaha ile kıyaslanıyor izlediğim bir videoda ve hemen hemen aynı performans oranına sahip olduğu söyleniyor...

Türkiye'de de daha açıklayıcı şekilde distrübütörler yayılırsa ve satış ağı artarsa bence Türkiye piyasasının da yüksek bir kısmını ellerine alabilirler, çünkü diğer marka motorların ülkemizde ne kadar yüksek fiyatlara satıldığının hepimiz farkındayız...

Yakında sedat reis ile Parsun motorumuzu alınca burdan da düşüncelerimizi paylaşacağımızdan emin olunuz...

Herkese iyi avlar...

sedatt

Aktif Üye
Adı
SEDAT AYDIN
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
en azından bu marka motoru kullanmış, deneyimi olan bir insanın da görüşünü almak istedim kardeşim.

ferah

Yeni Üye
Adı
Mahmut FERAH
Selam Sedat arkadaşım konuya biraz geç cevap yazdığım için kusura bakma Eylül ayında 5 bg 4 zamanlı uzun şaft bir parsun motor aldım 3.50 fiber teknede kullanıyorum amacım sırtı çekmek ve tekneden balık avcılığı yapmak ben çekinerek aldığım motordan çok memnunum gps ile ölçümümde 10 km/h hız yapıyor 1.2 lt benzin ile yaklaşık 3 saat sırtı çekebiliyorum yarım iple çalışıyor kısacası çok memnunum gönül rahatlığı ile alabilir arkadaşlar. sağlıcakla

soner Yılmaz

Aktif Üye
Adı
Soner Yılmaz
Küçük bir not: bu motorların fiyatına benzin depoları dahil değil.
Bu bir satış stratejisi. Ve depolar diğer markaların iki katına sonradan ilave ediliyor.

cemil usta

Yeni Üye
Adı
mehmet cemil tuncer
iskenderundan cemil ustadan selamlar sedat kardeş parsunun hatay servis ustası ve satıcı bayisiyim.30 yıllık ustalığıma dayanarak şunu söyleyeyim.parsun iyi makina yamaha ile birebir.bana 0536 688 26 39 ceple ulaşırsan sana yardım edrim.detaylı olarak.firmam orka ist.

karkristali

Yeni Üye
Adı
murat aydoğmuş
iskenderundan cemil ustadan selamlar sedat kardeş parsunun hatay servis ustası ve satıcı bayisiyim.30 yıllık ustalığıma dayanarak şunu söyleyeyim.parsun iyi makina yamaha ile birebir.bana 0536 688 26 39 ceple ulaşırsan sana yardım edrim.detaylı olarak.firmam orka ist.
Cemil usta,ben de yeni bir parsun aldım.bu ilk motorum,koliden kullanma kılavuzunun türkçesi ve garanti belgesi çıkmadı.bu normal mi?eğer normal ise ,motorun ilk çalıştırmasını servise mi yaptırmam gerekiyor. şimdiden teşekkürler