Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pazar günü 03.01.2016 Boğazda gırgır etkinliği

Konu, 'Ticari Balık Avcılığını Düzenleyen Tebliğ' kısmında radopit tarafından paylaşıldı.

1. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

denizlerdeki gelişmiş radarların Türkiyeye getirilebilmesi için gereken raporları siyasilere balıkçıların verdiği rüşvet karşılığı olumlu rapor olarak veren saygıdeğer üniversite su ürünleri profosörlerimizdi ben bunu ali kırcanın programında net dinlemiştim zannetme onlar çok doğru

avsen bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. senihcan

senihcan Daimi Üye

Şuanki yasa için çalıştığını bildiğim su ürünleri profesörleri var. Slow Food Türkiye hesabında bununla iligli çalışmalardan bahsediyorlar. Ama birçoğumuz aman balık bitiyor dürtüsüyle veryansın edip tepkiler veriyoruz. Mesela ormanlarımız biribr yok edilirken hava kirliliği alarm vermeye başladı bu günlerde neyse buda başka bir konu... Şimdi siyasileri bu işin içine sokmama gibi bir durum söz konusu olamaz. Onlar bizim vekillerimiz yasa çıkarıcılar , ülkenin durumu ve insanların isteklerini yasa ve tüzüklerle gerçekleşmesini sağlayacak mercideki karar vericiler onlar . Bu iş boğazda denizlerimizde gırgır trol yasaklansın ya da genel av yasağı alınsın demekle malesef biten mevzular değil . Milletvekilleri , sivil toplum örgütleri , vatandaşlar , ticari balıkçılar ve hükümet hatta belediyeler bu problemi çözmek için aynı platformda olmak zorunda. 2,3 yıl av yasağı çıkardın , boğazda avlanmayı komple yasakladın , derinlik limitini arttırdın . Bundan ekmek yiyenler bu durumda ne yapacak , bunun planlaması sivil toplum örgütleri , milletvekilleri , hükümet ve balıkçıların ortak mecrada çözüm bulacağı bir durum . Denizdeki diğer problemler kirlilik , balığın yumurtlayacağı alanlar , küresel ısınma , diğer istilacı blaık türleri , buunlarda yine belediyeler , devlet ve bu işle alakalı çalışma yapan öğretim görevlilierinin çözüm bulması gerek konular. İşin içinde milyarlarca tl para dönen bir endüstri , atık arıtımı için gereken milyonlarca tl bütçe yüzünden çalıtırılmayan arıtma tesisleri , turizm için katledilen balıkların ürediği kayalıklar ve sahil şeritleri . Karbon salınımı yüzünden dengesizleşen iklim koşulları ve deniz sıcaklıkları .... Başım ağrıdı benim düşündükçe geliyorda geliyor. Kısaca siyasiler olmasın , halk dokunmasın ,profesörler bakmasın gibi bir mevzu değil bu . Malesef herbirimiz ben dahil geleeği fazla düşünmeyip günü yaşayan insanlarız. Doğa bizden bizden olmazsa çocuklarımızdan çok fena öcünü alacak . Bir şeyler yapılmalı veya yapılması gerektiği bütün ciddiyetiyle bütün bu ülkede yaşayan insanlara bir şekilde ulaştırılmalı...

lufermania, Hasan genc ve Mesut1903 bunu beğendi.
  4. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

gıgırlarda tayfa oldum voli teknelerinde çalıştım doğma büyüme deniz cocuğuyum burdaki talanı yıllardır bilirim ne tür rantın döndüğünüde şileliyim 52 yaşındasım bizim buralar gıgır trol avlağıdır ama 52 yıldır limanımızda ne su ürünleri botu nede sahil güvenlik botu bulunmamakta veya bulundurulmamakta biliyorum bilinç varda harekete geçirecek güç yok

Mesut1903, avsen ve pars bunu beğendi.
  5. Tgy

Tgy Aktif Üye

Dert sadece gırgırcılar değil ki, trolle midye çıkartan bir sürü tekne var. Ve buna göz yuman yetkililer..

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Öncelikle katılan ve düzenleyen dostların eline emeğine sağlık, hiç bir olumlu sonucu olmasa bile birşeyler yapan, yapmaya çalışan insanların emeğine saygısızlık yapılmamalı. İnşallah Ses getirecektir.. Ben sadece bize getirilen eleştirilere karşı ufak bir açıklama ile yetineceğim.

Böyle güzel bir fikir ve organizasyon için bizimle hiç bir şekilde en ufak bir irtibata geçilmemiştir. Sosyal medyada dönen kampanyalara duyarsız kalmadığımızın herkes farkındadır sanırım, başta adminimiz olmak üzere tüm dostlarımız imza kampanyalarında üzerlerine düşeni yapmışlardır yapıyorlar. Daha geçen seneye kadar fuarlarda afişlerle ve broşürlerle katılım sağlayıp, tv lerde programlar yaptığımızı izlememiş olanlar var ise araştırıp görebilirler. Amatör balıkçılık konusundaki duyarlılığımızı 10 seneye yakındır forum ve reel hayatta göstermekteyiz.. Ve bunu hiç bir maddi beklenti olmadan yapmaktayız. Forum olarak sizin yazdıklarınızdan veya paylaştıklarınızdan herhangi bir maddi gelirimiz olmadığını tekrar belirtmek isterim.. Peki nedir bu forumu ayakta tutan şey? Sadece dostluktur.. Evet inanması zor ama menfaatsiz kurulan dostluklardır.. Menfaat için kurulan ilişkilerin ne hale geldiğini, kankalıkların kardeşliklerin sonunu gördük, görüyoruz.. Ama biz yolumuza devam ediyoruz bir çok platform dağılırken biz hala kocaman bir aileyiz..

Gelelim asıl konuya.. Aynı organizasyon geçen sene de yapılmış bize bu seferki gibi yine haber verilmemişti.. Sebebini anlamak gerçekten güç.. Bu neyin egosu gerçekten anlamıyorum.. Fikir güzel ama sadece bize değil, Türkiyenin tüm forumlarının ve facebook sayfalarının yöneticilerine ulaşılıp ortak bir organizasyon yapılmalıydı..Biz kendimizi kimseden üstün görmedik, gereken desteği herzaman vermeye hazır olduğumuzu geçen sene de belirttik.. Buraya son gün konu açılıp çağrı yapılıyorsa bunun altında iyi niyet filan aramak anlamsız geliyor bize.. Böyle güzel bir organizasyonun en az bir hafta öncesinden yöneticilere bildirilip haber verilmesi gerekmez miydi? Ona göre hazırlık yapılır, üyelere tek tek maille ve bildirimle duyuru yapılır,afişlerle ve hatta teşvik edici yan etmenlerle daha da renklendirirdik, katılıma büyük katkımız olurdu diye düşünüyorum..

7. Ersen

Ersen Aktif Üye

Yürüyüş şimdi kanal d ana haber de yayınlandı. Umarım bir etkisi olur.

8. avsen

avsen Daimi Üye

Söylediklerinin hepsinde haksın ben siyasiler olmasın dememdeki sebep destekleyici kesimin yani bizlerin bu konuda görüş ayrılığına düşüreceğidir.bizim balık ve doğa ile ilgili kurum kuruluşa bildirip onlarla hareket edip onların meclise bildirmesi gerekir bence.doğanın tüm güzelliklerini göz ardı etmemek gerektir onunda bilincindeyim biz halkanın bir parçası doğadaki hayvanlar bitkiler herşey bin zincir ve biz insanlar olarak üstümüze düşenin sadece ucundan tutmuşuz

9. avsen

avsen Daimi Üye

İçinde Allah korkusu olmayan herşey yapar abi.

Mesut1903 bunu beğendi.
  10. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

Aynen kardeşim gerisi boş onun adaleti gibi varmı

avsen bunu beğendi.
  11. avsen

avsen Daimi Üye

Çok kötü bir zaman herşey açısından Rabbim bizi kendini bilenlerden eylesin doğru yoldan şaşırtmasın

cemiltonguç ve Mesut1903 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş