Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pazar günü 03.01.2016 Boğazda gırgır etkinliği

Konu, 'Ticari Balık Avcılığını Düzenleyen Tebliğ' kısmında radopit tarafından paylaşıldı.

1. arif_balık_peşinde

arif_balık_peşinde Aktif Üye

çok geç konu açılmış birde hava muhalefeti katılımı azaltmış olmalı keşke daha erken haber verilseydi katılmak için planlarımızı ona göre yapardık

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. radopit

radopit Aktif Üye

sevgili selahattin kardeşim

iyi güzel cümleler kurmakla beraber malesef saçma sapan cümlelerde kurdun buda yönetici olarak sana yakışmadı. Benide fazlasıyla üzdü.
    Bu fikir yaklaşık üç haftadır sosyal medyada gündemde, Ben bahsettiğim üzere facebookta balık-insan-doğa adlı grup üyesiyim.
    Biz de üye olduğumuz balıkla ilgili sayfaların birinde rastlayıp dikkatimizi çekti. Konu ile alakalı müzdarip olmayan amatör balıkçı tanımıyorum.
    Bizlerde birer amatör balıkçı olarak sadece bir el attık, ne ego nede bahane aradık, bi yardımımız olursa ne mutlu bize dedik. Konuyu geç açtığım özürünü ben zaten önceki satırlarımda yazmıştım. Ve bu satırları ben bir balıksevdam üyesi olduğum ve diğer sevdalılara duyurmak için yazmıştım.
    Örneğin belki tanır belki tanımazsın İsmail Hacıfazlıoğlu abimiz kendisi emekli yaklaşık 55 li yaşlarda iki adet piknik tüpü ve iki adet çaydanlıkla gelip arkadaşlara ücretsiz çay dağıttı
    kendisini biz davette etmedik. Adamda ki egoya bak neyin egosu bu acaba.
    Nasuhi Albulak abinin o hava şartlarına rağmen gelip alnımızdan öptüğü bir olayda senin oturduğun yerden bunları yazman beni çok üzdü.
    Organizasyon ne düzenleyicisi ne de temsilcisiyim bu arada. Sadece destekçisiyim.
    Biz bir tane deniz yıldızını denize attık ve bununla mutluyuz hatta biz umutluyuz. Benim oğlumda inşallah boğazda lüfer yakalayacak.

Balık-İnsan-Doğa yöneticisi Serkan Akalın'ın bu sabah yayınladığı teşekkür yazısı konuyu biraz daha iyi özetliyor.

BOĞAZDA GIRGIRLARA ETKİNLİK
    Öncelikle bu organizasyonu başlatan ve vekillerle görüşüp orada bulunmalarını sağlayan Ahmet Sahine aramıza iştirak edip sesimizin daha gür çıkmasını sağlayan Millet vekillerimiz MAHMUT TANAL ve ONURSAL ADIGÜZELE Bu organizasyonu görüp ilgenmemi sağlayan Savaş Halıcı ya Sürekli benimle irtibatta olup belediye kaymakamlıkla koşuşturan gerekli iznleri alan Necati Kavi abiye bir mesajımla bütün medyayı alarma geçirip hepsinin gelmesini sağlayan ve bütün kanalların haberlerinde yer almamızı sağlayan Rapala Man dostuma hiç karşılık beklemeden sadece bir selam verene oraya gelen herkesin içini bir bardak çayla ısıtan Ismail Hacıfazlıoğlu abime ekranların karşısında neredeyse söylenmesi gereken herşeyi söyleyen MeMehmet Gökçe abime ve gerek bir telefonumla gerekse bir mesajımla hiö itiraz etmeden tabiki oradayız diyen ve orada olan bütün dostlarıma Gelmek için can atıp da gelemeyen ama bizimle olduklarını bildiren dostlarıma HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM yıllardır şikayet edipte bu etkinliği görüpte sıcak evlerini bırakamayıp gelmeyen sessizce izleyenlere ince bir stemle teşekkür ederim ama buraya gelmeyip sakın hala şikayet etmeyin olurmu bizler orada olanlar geleceğimiz için çocuklarımız için elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz İNŞALLAH BİR İŞE YARAMIŞIZDIR Erkan Akdoğan Erkan Tosun Ali Kömbe Ali Fishing Rıdvan Akalın Cihan Akalın Ercan Açıkgöz Ahmet Dönmez Vahdet Seyhan Çavuş AslanMuharrem İbiş Filiz Kaya Müge Akalın TK Kadir Akar Mehmet Kadirhan Kaya YılmazTunc Cataloglu Irfan Yurtseven Erhan Aslan Eyüphan Firat Cevat Ünal. Melih Karaküçükoğlu

Basından birkaç link paylaşıyorum.
    Olta Balıkçıları Boğaz'da Gırgır ve Trol'e Hayır Dedi

İstanbul Boğazı'nda gırgırla balık avına tepki

Son düzenleme: 4 Ocak 2016
    cemiltonguç bunu beğendi.
  4. enginson

enginson Daimi Üye

Etkinliğe ben de gitmek istiyordum fakat gidemedim. gidemediğim için de içimde hep bir pişmanlık duygusu vardı. umarım bu sefer sesimizi duymuşlardır. haberlerde çok fazla süre ayrılmadı bu konuya fakat başlangıç için hiç te fena olmadı. umarım bir dahaki protestolara katılma fırsatım olur.

5. Tgy

Tgy Aktif Üye

Engin inşaallah bir daha protesto yapmaya gerek kalmaz.. Tamam kabul fazla iyimserim.

6. enginson

enginson Daimi Üye

Etkinliğe ben de gitmek istiyordum fakat gidemedim. gidemediğim için de içimde hep bir pişmanlık duygusu vardı. umarım bu sefer sesimizi duymuşlardır. haberlerde çok fazla süre ayrılmadı bu konuya fakat başlangıç için hiç te fena olmadı. umarım bir dahaki protestolara katılma fırsatım olur.
    İnşallah ama içimden hiç de öyle geçmiyor. bugün gitsem yine aynı yere ağ attıklarını görürüm gibi geliyor.

7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Saçma sapan lafını sana yakıştıramadım abi.. Çok kırıldığımı bilmeni isterim.. Kim düzenledi kim destek verdi konularını irdelemeyeceğim, bir organizasyonun nasıl düzenlendiğini az çok biliyoruz, hurraa deyilip gidilemeyeceğini de. Unutma ki biz bir facebook sayfası değiliz, facebookta olandan bitenden hemen haberimiz olmuyor, madem ki katılımımız bu kadar önem arzediyordu ki, önemliydi gerçekten de, bize de haber verilmeliydi.. Açıklama yazında herkese nasıl ulaşıldığı yazılmış, bizi boşver de, Hamdi Beyi tanımayan yok camiada, neden kendisine bir telefon en azından mesaj atılmadı? Bilmediğimiz bir kırgınlık mı var? Varsa da düzeltelim yani, neden bu iletişim kopukluğu devamlı oluyor anlamıyorum.. Bu sorular sana değil düzenleyenlere, daha önce yazdıklarım da düzenleyenlereydi. Bu arada ben de kimlerin düzenlediğini bilmiyorum orası ayrı bir muamma :)

Bundan sonraki organizasyonlarda önceden haber verildiği takdirde memnuniyetle elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu tekrar belirtiyorum ve katılan ve düzenleyen dostlarımızı tekrar kutluyorum, İnşallah ses getirmesini ümit ediyorum.. Birlikten kuvvet doğar, bunu unutmayalım ;)

Hasan genc ve Hamdi bunu beğendi.
  8. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili arkadaşlar;

Burada birbirimizi yanlış anlaşılmalar yüzünden kırmayalım,kırılmayalım.
    Anlaşılan o ki bu organizasyon iyi niyet çerçevesinde yapılmakla beraber,yeteri kadar organize yapılmadan gerçekleşmiş.
    Amatör balıkçılığa gönül vermiş forum siteleri ve yöneticileri belli,direkt forum siteleri yönetimleriyle irtibata geçilmiş olsa,forum siteleri kendi içerisinde organize olur,katılım daha fazla olabilirdi.Denilebilir ki forum siteleri yöneticileri ile irtibata geçildi.

Forum siteleri içerisinde küçümsenmeyecek bir yeri olan Balık Sevdam'ın bu organizasyonda atlanmış olduğu gün gibi aşikar.
    Umarım bundan sonraki organizasyonlar daha profesyonelce yapılır ve hepimizin ortak şikayetlerini elbirliyle çözüme kavuştururuz.:)

Son düzenleme: 4 Ocak 2016
    Hasan genc, Mesut1903, Hamdi ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Konuyu Çarpıtmayalım ve uslubu bozmayalım.

Balık Sevdam olarak yaptıklarımız ortada bu camiada her yeniliği ve liderliği Balık Sevdam yapmıştır.

Facebook herşeyi alıp kişileri bile zaman içinde sömürerek atar ama Forum siteleri geleceğe bir şeyler bırakır.

Sorulan Soru böyle bir etkinlik olduğunda destek isteniyor ise; o kadar basına haber salınıyorda Amatör balıkçılık için elinden geleni yapan forum sitesi neden haberdar edilmiyor?

Organizasyon öncesi yapılanma zamanı konu açılmıyor da, tvlere çıktık diye neden konu açılıyor. Bu ikinci konu oldu geçen seferde aynısı olmuştu. Neden söylememize rağmen haber verilmiyor?

Beni tanıyorsundur, ben bu konulara duyarsız kalacak bir kişimiyim? Teşekkür edilen kişilere Beni ve Balık Sevdamı sorsaydınız alacağınız cevapları görürdünüz. Çoğu ile ikili diyaloğumuz vardır.

Neyse siz facebokta yazışmaya devam edin. Balık Sevdam gerekeni gerektiği yerde yapmaya devam edecek. Bizler Bir çok işler yaptık ama kalkıp reklam yapmak için facebook gruplarına yazmadık. Balık sevdam sosyal medyada bile sadece kendi grubunda bilglendirme yapar...

Hasan genc, ino, PİNA ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  10. Tgy

Tgy Aktif Üye

Sevgili Hamdi ve diğer arkadaşlar.
    O şunu yaptı bu şunu yapmadıyı bırakıp, bir an önce birşeyler yapmamız gerekiyor. Yoksa çok geç olacak.
    Maalesef ki basın açıklamasına katılım çok az olmuştur. Etkilerini ise hep birlikte göreceğiz.
    Fakat daha büyük katılımlı ve daha sansasyonel eylem yapmak gerekir diye düşünüyorum.
    20 cm lik lüfer yavrusunun yakalanması katliamdır, Boğaz'da avlanılması yanlıştır.
    Midye için diplerin talan edilmesi balık yuvalarına zarar verilmesi bunların hepsinin anlatılması gerekir.
    Daha büyük bir organizasyon yapılmalı, buraya ;
    Greenpeace Türkiye davet edilmeli, duo Türkiye , daiwa, shimano gibi büyük markalardan destek alınmalı. Bu sektör oldukça büyük gerekirse Japonya'dan prostaffları getirtmeli. Belki de Sanatçılardan destek alınmalı.. Mutlaka ve mutlaka iktidar partiden birilerine ulaşılmalı..
    Gerekirse gırgır sahiplerine, belirli bir süre avlanmamaları Karşılığında parasal destek verilmeli..
    Örnekler çoğaltılabilir benim aklıma gelenler bunlar..
    Birilerinin birşeyler yapması gerekiyor çok geç olmadan.. Balıksevdam olarak biz yapalım o halde hem herkesi de dahil ederiz ..

Mesut1903 ve Hamdi bunu beğendi.
  11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Biz sadece Yönetime yapılan eleştiriye cevap verdik.

Biz elimizden geleni yaparız bütün ikili diyalogları kullanırız.

Siyasi işlerden anlamadığım için ona pek karışmak istemem.

Sayfayı Paylaş