Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Pazar Günü Kahve Eşliğinde İzlenecek bir Sargos Belgeseli

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba Değerli Üyeler,

Pazar günlerimi öğleden sonraya kadar belgesel izlemekle geçirmeye çalışırım genelde. Bu belgeselde göreceğimiz manzaraları tabi ki ülkemizde görmek çok zor ancak umarım bir gün böyle avlaklara kavuşuruz hepimizin rüyasıdır sanırım. Video da ki kullanılan teknik mutlaka denenmeli uygun meralarda. İşin püf noktası kenardaki midyelerin balığı oraya toplaması ve yapılan mazmoz. Kullanılan yem kabuğu soyulmuş karides. Ben seyrederken hoş vakit geçirdim umarım sizler de güzel bir kahve arası yaparsınız. İyi seyirler:)

BÖLÜM 1

http://www.youtube.com/watch?v=nmqiP6ezCs8

BÖLÜM 2

http://www.youtube.com/watch?v=N2x6JUNz73s

BÖLÜM 3

http://www.youtube.com/watch?v=aMmDJCJptPs

Moderatör tarafında düzenlendi:

tanertan

Yeni Üye
Adı
taner önder
Çok teşekkürler Selahattin,şahane belgeseldi,keşke böyle avlaklarımız olacaktI ama mersinde merkezde böyle yüksek kayalıklar yok.Boşuna tekne almazdık:D
Ayrıca kullanılan teknik çok basit ama balıklarda balık hani:)

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bu videoları izledikten sonra ,şunu daha net görüyoruz...İspanya,İtalya ;teknoloji ,kentsel atık., kirlilik ,bizden daha eski yıllara dayanan yerleşim yerleri olan bölgeler ama kıyı balık çeşiti bizden daha fazla ,daha çok ...bunu çeşitli kıyı videolarından görüyoruz...
ben ege kıyılarında 70 li yıllarda,bu ispanya kıyılarından çok daha verimli balık avlamış biri olarak ,gerçekten üzülüyorum....
geriye dönüş olabilir derim ,her şey bitmedi bence ,tek çözüm belli koylarda profosyenel avcılığa ara verilmesi olabilir....

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çok teşekkürler Selahattin,şahane belgeseldi,keşke böyle avlaklarımız olacaktI ama mersinde merkezde böyle yüksek kayalıklar yok.Boşuna tekne almazdık:D
Ayrıca kullanılan teknik çok basit ama balıklarda balık hani:)
Rica ederim abi:) Mersin'e son gittiğimde resmen lağımı denize akıtıyorlardı umarım bazı değişikler olmuştur geçen 1 senede..

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bu videoları izledikten sonra ,şunu daha net görüyoruz...İspanya,İtalya ;teknoloji ,kentsel atık., kirlilik ,bizden daha eski yıllara dayanan yerleşim yerleri olan bölgeler ama kıyı balık çeşiti bizden daha fazla ,daha çok ...bunu çeşitli kıyı videolarından görüyoruz...
ben ege kıyılarında 70 li yıllarda,bu ispanya kıyılarından çok daha verimli balık avlamış biri olarak ,gerçekten üzülüyorum....
geriye dönüş olabilir derim ,her şey bitmedi bence ,tek çözüm belli koylarda profosyenel avcılığa ara verilmesi olabilir....

Abi kesinlikle profesyonellerin bilinçlenmesi lazım. Geriye dönüş tabiki olabilir ancak yasakların getirilmesi şart özellikle gizlice çekilen troller Ege'yi 10 senede bitirdi diyebilirim..

tanertan

Yeni Üye
Adı
taner önder
Rica ederim abi:) Mersin'e son gittiğimde resmen lağımı denize akıtıyorlardı umarım bazı değişikler olmuştur geçen 1 senede..
Arıtma tesisleri tam bir yıl önce devreye alındı.
Kıyı kirliliği konusunda olumlu gelişme var,mersinin asıl sorunu heryerde olduğu gibi trolcüler ve amatör kıyı ağcıları:mad:
Sahil güvenlik yetersiz, şikayet anında geliyor ama kaç mil ötesi,tepelerine inemezler!..
Falan filan bu sorun çözülmez şimdilik..
Sorunun tek çözümü bana göre örgütlülük ve eylem.bunun nasıl olacağıda ayrıca bir başlıkla irdelenmeli ,yani bizler amatör kıyı balıkçıları haykırmak zorundayız..

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca

Çok güzel çekimler...Zevk ile izledim...Paylaşım için teşekkürler kardeşim..:)

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Arıtma tesisleri tam bir yıl önce devreye alındı.
Kıyı kirliliği konusunda olumlu gelişme var,mersinin asıl sorunu heryerde olduğu gibi trolcüler ve amatör kıyı ağcıları:mad:
Sahil güvenlik yetersiz, şikayet anında geliyor ama kaç mil ötesi,tepelerine inemezler!..
Falan filan bu sorun çözülmez şimdilik..
Sorunun tek çözümü bana göre örgütlülük ve eylem.bunun nasıl olacağıda ayrıca bir başlıkla irdelenmeli ,yani bizler amatör kıyı balıkçıları haykırmak zorundayız..
Haklısın abi ben de şahid oldum devamlı surette yavru balıklara ağ atıyorlardı her sabah. Bütün kıyıya resmen döşüyorlardı. Ama trollere bir çare bulunması şart çünkü genelde oralar kumluk benim bildiğim yani trol yapmak için çok elverişli. Adamlar baştan başa tarıyorlardır denizi yazık günah..

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çok güzel çekimler...Zevk ile izledim...Paylaşım için teşekkürler kardeşim..:)
Rica ederim abi beğenmene sevindim:)