Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Prorex Mi Balistic Mi?

arjen

Aktif Üye
Adı
Ahmet D.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Arkadaşlar yeni bir makine alacağım. Daiwa prorex lt 3000 dc mi balistic lt 3000 dc mi? Hangisini önerirsiniz? Bir de bunları stradic 4000 fb ile kıyaslayabilir misiniz? Saygılar.

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ahmet Prorex kısa süre Ballistic ve Stradic 2 farklı serisini bir süre kullandığım makinalar. Rulmam sayısı ve niteliği (6+1CRBB) drag ve ağırlık her iki daiwa modelindede aynıdır.(Ballistic 5 gram daha ağır).İki model arasındaki tek önemli fark Ballistic Mag seal ile Prorex in Tuzlu su versiyonudur.Diğer bir değişle denizde kullanacaksan Ballistic Tatlı su içinse Prorex alınabilir. Stradic le her ikisinide kıyaslamam Stradic benim için ancak 700 liralık Fuego ile aynı kefeye konabilir. O durumda bile tercihim Fuego dur. Ancak her üç yıllık kullanım sonrası magsealin yenilenmesi tavsiye olunur. Ama 3 makinadan da
Ballistic Ex 14 serisindeki yağ gibi akıcılığı bulamadığımı. Halen daha LT yerine 14 serisi Daiwa Caldia kullandığımı da söylemek isterim. Her zaman en yeni en iyi veya en hafif en dengeli demek değildir.

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ahmet Prorex kısa süre Ballistic ve Stradic 2 farklı serisini bir süre kullandığım makinalar. Rulmam sayısı ve niteliği (6+1CRBB) drag ve ağırlık her iki daiwa modelindede aynıdır.(Ballistic 5 gram daha ağır).İki model arasındaki tek önemli fark Ballistic Mag seal ile Prorex in Tuzlu su versiyonudur.Diğer bir değişle denizde kullanacaksan Ballistic Tatlı su içinse Prorex alınabilir. Stradic le her ikisinide kıyaslamam Stradic benim için ancak 700 liralık Fuego ile aynı kefeye konabilir. O durumda bile tercihim Fuego dur. Ancak her üç yıllık kullanım sonrası magsealin yenilenmesi tavsiye olunur. Ama 3 makinadan da
Ballistic Ex 14 serisindeki yağ gibi akıcılığı bulamadığımı. Halen daha LT yerine 14 serisi Daiwa Caldia kullandığımı da söylemek isterim. Her zaman en yeni en iyi veya en hafif en dengeli demek değildir.
Kesinlikle katiliyorum. Bende ballistic lt 3000 kullanicisiyim. Çok şık bir makine ve elinize alinca malzeme kalitesini sonuna kadar hissediyorsunuz. Fakat akicilik konusunda daiwanin eski serileri ile kiyaslanmaz. Elimde crossfire 5000 ve exceler 4000 ha var ikisinin de donusu lt lerden cok daha guzel. Fakat onlar cok agir :) Bence teknede veya beklemeli avda kullanilacaksa eski daiwalar, atcekte ise lt ler bir adim one cikiyor

arjen

Aktif Üye
Adı
Ahmet D.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Öncelikle cevap için teşekkürler. Tatlı suda kullanacağım. Prorex çok şık ve hafif. Görme fırsatım oldu. Fuego da aklımda. Eğer Prorex e gerek yok derseniz Fuego alayım. Ben prorex derken hani biraz kullandıktan sonra ya bu sorunları varmış keşke prorex alsaydım dememek için yazmadım yoksa fiyat olarak da mantıklı

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@arjen Prorex lt mi yoksa prorex v lt mi dusunuyorsunuz ? Prorex v lt çok şık olmus daha yeni gordum ben. Fiyati da daha uygun fakat donanim farki vardir mutlaka

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Öncelikle cevap için teşekkürler. Tatlı suda kullanacağım. Prorex çok şık ve hafif. Görme fırsatım oldu. Fuego da aklımda. Eğer Prorex e gerek yok derseniz Fuego alayım. Ben prorex derken hani biraz kullandıktan sonra ya bu sorunları varmış keşke prorex alsaydım dememek için yazmadım yoksa fiyat olarak da mantıklı
Eğer tatlı suda kullanacaksan Fuego yu öldürmek gerçekten zor. Sana yeterde , artar . 6 ayda bir yüksük rulmanına yarım damla DAIWA SUPER FINESSE sürsen, yıllarca arkana bile bakmazsın.

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu arada 3000 Dc içinde 600 liradan fazla verme. Ciddi Yayın Pertek veya Şabut merakın varsa ve meran trofe veriyorsa 4000 DC yi düşün. Onada 700 den fazla verme.

arjen

Aktif Üye
Adı
Ahmet D.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
@reelmaster Şabut ve fırat turnası var 10 kilo ve üstüne çıkabiliyorlar. Fuego yeter diyorsanız prorex e gerek yok gerçekten