Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rapala Boyama Kalemi Yada Sprey

Konu, 'Balık Avında Kullanılan El Yapımı Sahte Yemler' kısmında BS Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Merhaba arkadaslar bazı model rapalalarımı alt kısımlarını yada sırt kısımlarını boyamak ıstıyorum elımdekı fosforlu kalemler rapalaya surdugumde malesef boya tutmuyor rapalaya uygun kalem yada sprey hangı marka ve model almamı tavsıye edersınız ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Permanent Maker kalemlerden kullanabilirsiniz...

Levreko bunu beğendi.
  4. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Boyanın tutması için ben öncelikle zımpara yapıyorum üzerine boya vuruyorum.

Markaya gelince fark etmiyor, benim kayınpeder oto sanayide esnaf orada oto boyacıları var. İstediğim rengi 20 liraya sprey haline getiriyorlar alıp kullanıyorum. Ama piyasadaki boyalar ile aynı akrilik boya.

5. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Uskudara yolun duserse Ahmediye meydanininaz yukarisinda (evkurun hizasinda 30 metre yukaruda dogancilara dogru) Gençler kitapevi vardir orada seramik boyama kalemi ve ya balikcilarin aldigi sahte balk boyama kalemi dersen verirler usta uzun süre ben kullandim ve kolay kolay boyasini atmiyor limon sari portakal turuncu ptlican moru envai rengi mevcuttur bilgin olsun

enginson ve KIRMIZI BENEK bunu beğendi.
  6. BS Okuru

BS Okuru Misafir

pekı bahsettıgınız kalemler neon ozellıgı varmıdır ? gunduz ayrı ısık versın karanlıkta parıldasın ? cok seymı ıstıyorum yoksa ?

7. BS Okuru

BS Okuru Misafir

O kadarini bilmiyorum ama boyu tutmasi,mukavameti cok iyidir siyah bir kalem gayet basarilidir tavsiye ederim

8. Abdullah SÜRÜCÜ

Sharpie neon permanent marker yaz ve googleda arat :)

9. Abdullah SÜRÜCÜ

Bence boya için ojede kullanabilirsin... ÖZellikle de beyaz sahteleri renklendirmek için... Çok etkili sonuçlar verebiliyor :) BEnde bir ara evde kızların kullandığı avonun şeffaf simli bir ojesi vardı arakladım onlardan :) Beyaz sahtelerde kullandım... İçindeki simlerin özelliğmiydi neydi bilmiyorum ama sahte değişik açılardan bakınca seffaf dışın da renklerde görüyordu... Tıpkı holoğramlar gibi...

enginson, Levreko, BS Okuru ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu konuda da çok basit gibi görünen ama aslında önemli olan bilgiler mevcut.
    Bu tarz küçük boyama/onarım işleri yapanlar tam tecrübelerini tercihen fotoğraflı olarak aktarabilirlerse konuyu sabitleriz. Ortaya da nefis bir şey çıkar..

BS Okuru bunu beğendi.
  11. Levreko

Levreko Daimi Üye

IMG_20160501_102045.jpg ojeyle boyayıp balık ta aldığım bir sahte. 1TL lik ojelerle boyadım ama önce eski boyayı zımparaladım çıkardım sonra boyadım.

Sayfayı Paylaş