Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

S.o.s lütfen yardim

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında Alparslan01 tarafından paylaşıldı.

1. Alparslan01

Alparslan01 Üye

Arkadaslar lütfen bana yardimci olurmusunuz?
    Yillardir Ülkeme tatile geliyor ve anca kiyidan avlanabiliyorum.Denize acilmak istersem ya Balik turlarina katilmam yada ona buna agiz eymem gerekiyor,o yüzden kendime 4.50-5.00 metre arasi fiber tekne almak istiyorum.Bu konuda full bilgisiz oldugum icinde sizlerden yardim rica ediyorum.Tekneyi kullanacagim yer fazla acilmadan Burhaniye-Ederemit-Ayvalik olacak,o yüzden ahim sahim bir beklentim yok ama tabiki can güvenligi ilk sirada.Internet ilanlarinda ikinci el tekne satan bir beyden iki tekne icin fiyat aldim.Tekne bir 4.70 konsollu,aksesuarli (henüz markasini sormadim) 9.9 Johnson 4 zamanli 2005 model motoruyla 11.500.- lira istiyor. Tekne 2 ise 4.85 fiber tekne,ben istersem konsol,direksiyon,aksesuar vs takilacak ve fiyat ayni motorla 12.500.- lira.
    Resimleride gönderdi elimde mevcut ama burda paylasmayi uygun bulmadim adama karsi ayip olmasin diye.Aslinda 0 yeni tekne ve motorda alabilirim ama sahada tecrübe toplamadan yeni almak istemiyorum,tecrübe edim derken durduk yerde kazzikta yemek istemiyorum.Bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ensaraydin

ensaraydin Daimi Üye

Tekne alacaklar için bi arkadaş başlık açmişti..bana sormadan kimse almasın diyordu

Alparslan01 bunu beğendi.
  4. ensaraydin

ensaraydin Daimi Üye

5. Alparslan01

Alparslan01 Üye

Tessekkür ederim güzel kardesim.

6. Alparslan01

Alparslan01 Üye

Simdi baktim,ama o arkadas 0 tekne hakkinda bana danisin diyor,ben ise ikinci el almak istiyorum.:(

7. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Daimi Üye

Teknenin markası ve modeli güvenlik açısından önemli. Bazı modeller sürat için, bazıları gezi bazıları da balıkçılık amaçlı üretildiği için farklılık arz ediyor.
    Bu arada jonson motorlar üretimden kalktı diye biliyorum. İleride parça ve tamir problemleri çıkarabilir.
    Son olarak ta liman kaydı olmayan(bağlama kütüğü) tekneleri kesinlikle almayın.

8. Alparslan01

Alparslan01 Üye

Cahilligime bagislayin Türkiyedeki bu prosüdürleri zaten bilmiyorum,biraz aciklik getirirmisiniz? Bu baglama kütügü ikinci el tekneler icinmi gecerli yoksa sifir tekneler icindemi? yada kissaca baglama kütügü ne demek?

9. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Daimi Üye

Bağlama kütüğü tekneler için ruhsat anlamına geliyor. Bütün tekneler için gerekli. Yeni tekne alırsanız Tekne ve motorun faturaları ve CE belgeleri, motor için ayrıca ses ve gaz emisyon belgeleri isteniyor. 2. el alırsanız balama kütüğü önceden alınmış olması gerekir, sonradan çıkması zordur. Bu arada yeni (sıfır) 2 zamanlı motorlara bağlama kütüğü verilmiyor. Eski iki zamanlı olupta liman kaydı olan iki zamanlı motorlarda sıkıntı yok.

Alparslan01 ve Mektupla bunu beğendi.