Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sabah Suyu Su Üstü Levrek Avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında stasyonar tarafından paylaşıldı.

1. stasyonar

stasyonar Yeni Üye

Yer: İzmir
    Makine: Daiwa Crossfire 3000
    Kamis: Daiwa Legalis Seabass 10-35g 270cm
    Sahte: Fujin Sound (Su Ustu)
    İp/Lider: Nippon ProSpin 8x 0,16mm / Oskar İnvisiline FC 0,28mm
    Av: Levrek 50cm

Herkese merhaba sevgili gönül dostları. Spin disiplinine geçeli henüz bir sene olmadı, bu süre zarfında 10-15 av anca yapabilmiştim. Hiç balık tutamıyordum, ya acemiydim ya da doğru zamanda doğru yerde olamıyordum. Artık bu malzemeleri dolabın üstünde yatan 800 tl olarak görüyordum, hatta satmaya karar vermiştim.

Hâlâ surf takımlarımın duruyor olması sanırım benim spine tam anlamıyla tutunmamı engelliyordu. Bir gün kız kardeşim, enişte ve hanımla birlikte Bostanlı'ya vakit geçirmek maksadıyla gitmeye karar verdik. Ben yanıma sadece spin oltamı aldım, enişte ise surf takımını aldı ve yemciden boru kurdu alarak gece 01:00 sularına yola koyulduk. Vardığımızda ben ona yardım edip surf ile sabahı yapacak, gün ağarırken ise levrek peşinde koşacaktım.

Eniştenin oltasını su ile buluşturduktan sonra çayımızı içip muhabbet ederken hanım; "Keşke sen de yemli oltanı alsaydın." dedi. Ben de sahtemi klipsinden çıkarıp bir miktar misinaya 10gr gezer kurşun taktıktan sonra, klipsin ucuna bağladığım 40 cm civarındaki kösteğimi boru kurduyla birlikte suya yolladım. 270cm spin kamışımla eniştenin 360cm surfunden daha uzağa atıyordum :hhhhhh:. İlk lidakimi enişteden önce çekip limitler dahilinde olduğundan alıkoydum. Bu şekilde sabahı beklerken tam 06:00 civarında yan taraftaki avcı arkadaşlardan birinin oltası, benim ipe dolanınca beni bir telaş aldı ki sormayın. Saatin neredeyse sabah suyuna yakın olması beni son derece germişti.

İpin çok fazla düğümü olmaması beni sevindirdi ve ipi makineme doladığım gibi grupla vedalaşıp 200 mt ötedeki merama vardım. Oradan geçerken herkese rastgele dedim, şans puanlarımı topladım. Meradaki spinci arkadaş ile selamlaşıp ondan 20mt sonra atışlarımı yapmaya başladım. Bir sene zarfında balık tutamasam da WTD aksiyonunu iyice öğrenmiştim. Henüz sahtemi göremiyordum ve meraya gelişimin üzerinden henüz 20dk geçmişken 06:45 civarlarında inanılmaz bir atak ile paşa sahtemi kaptı. Spinci arkadaş uzaktan bağırdı "Yardım lazım mı?" diye. O heyecanla iyi olur dediğimi hatırlıyorum. Az biraz kalama sesiyle 35mt ötemde yakaladığım paşayı kıyılattım. Bu heyecan dolu zaman saniyeler kadar kısa sürdü sanki. Arkadaş henüz oltasını yere bırakmamıştı bana yetişemedi.

Bugüne dek düşündüğüm ve hayalini kurduğum zamanlarda ilk avımı mutlaka kaçıracağımı tahmin ederdim. O hayalini kurduğum levrek 1mt önümdeydi artık. Üzerinde durduğum kayalıkların denize kademeli inmesi sayesinde kepçeye ihtiyacım yoktu. Suya temas halindeki ve yosunlu son taşa dikkatlice basıp kamışı sol elime aldım ve ucunu gerdim boşluk vermemek için. Balığın yarısını taşa yaslamıştım ve sağ elimle baş parmağımı ağzında sokarak kaldırdım. Paşa artık benimdi ve dikkatli bir şekilde sahtenin kuyruk iğnesini dudağından çıkarıp balığı emniyetli bir kaya boşluğuna bıraktım. Foto vs vakit kaybetmeden atışlarıma devam ettim. 10 dk kadar atış yaptıktan sonra hanımı heyecanlı bir şekilde arayıp gelmesini söyledim. Hanım geldiğinde balığı gösterip atışlarıma devam ettim fakat, avı sonlandırıp paşamı koluma taktığım gibi bir an önce eniştenin yanına gitmek istiyordum.

Az önce yanından rastgele nidalarıyla geçtiğim avcı arkadaşlar beni ve avımı görünce "Daha şimdi geçtin ne ara aldın onu!" dediler. Hepsi benim adıma çok sevindiler ve ağzım kulaklarımda ilk yerimize eniştenin yanına vardım. Pılımızı pırtımızı toplayıp saat 08:00 civarı eve döndük. Fırında da çok güzel yemek oldu akşama :rolleyes:

Acaba bir daha bu boy ve daha büyüğünü yakalayabilir miyim diye hayallere daldım.. İkinci levreğimin av raporunu da yakında yazacağım. Hepinize bol şanslar dilerim değerli hobidaşlarım.

Konu başlığını “Gece” iken, “Sabah Suyu” olarak değiştirdim.

IMG_7080.JPG

Son düzenleme: 13 Ekim 2019 13:42
    columbia, rıza, korayb3406 ve 29 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ahmetksc

ahmetksc Üye

Tebrikler çok güzel bi av olmuş :harika:

4. blackace

blackace Aktif Üye

Tebrikler Serkan cok guzel bir levrek almissin, ardi gur olsun yeni raporlar bekliyoruz.

BaşMinekolos, Mektupla ve stasyonar bunu beğendi.
  5. Mektupla

Mektupla Daimi Üye

:harika:
    :tskler:

BaşMinekolos ve stasyonar bunu beğendi.
  6. ahmet10

ahmet10 Daimi Üye

Tebrik ederim güzel av güzel anlatım

Mektupla, BaşMinekolos ve stasyonar bunu beğendi.
  7. murattp

murattp Daimi Üye

Çok keyifli bir av olmuş tebrikler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

stasyonar, Mektupla ve BaşMinekolos bunu beğendi.
  8. ADİL AYKOL

ADİL AYKOL Daimi Üye

Tebrikler güzel balık rastgele

stasyonar ve Mektupla bunu beğendi.
  9. m"Taha"d

m"Taha"d Aktif Üye

Tebrikler zehri almışsınız işiniz şimdi daha zor.. :) Rastgelsin..

10. korayb3406

korayb3406 Daimi Üye

Tebrik ederim, av raporunuzu keyifle okudum. 2. av raporunuzu tez zamanda bekliyorum. ;)

11. p.saez

p.saez Üye

Tebrikler, cok guzel anlatim olmuş.Hayaller bitmez :) neredeyse her gece hayalimde cok zorlu bir meraya gidip sinarite niyet atislar yapiyorum ve bu sekilde uyuyakaliyorum, bazen ruyamda sinaritle bogusuyorum cikartamiyorum sudan, kayaya basiyor hayvan, adrenalin adrenalin, ruya da olsa fena degil. Benim de kanima spin zehiri seneler once ayni boyda bir levrek ile girmisti. Heyecaninizin her daim devam etmesi dileklerimle :)

Sayfayı Paylaş