Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

sahibinden.com sahte ilanlar hk

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşlar geçenlerde arabam. Comda ben de bir ara alanı gördüm piyasa fiyatının 9-10 bin altında satıyordu. Böyle cazip fiyatı görünce hemen adamı aradım. Bana kaporta 500 lira kaporta göndermem konusanda bana arabayı satacağını söyledi. Tv yi gönderip cebe havale yapmamı söyledi. Ben de fırsatı kaçırmamak içim sazan gibi atladım. Tam ertesi gün için uçak bileti almak üzereyken kuzenime de adamı arattım. Adam ona da kaporta göndermesi halinde arabayı ona da satacağını söyledi. Anladığımız da iş işten geçmişti kaporta çoktan çekilmişti. Adamı aradım ama ara ki bulasın. Ertesi gün gene siteye girip baktığım uygun fiyata gene birkaç araba alıp onlara kaç kişiye araba sattıklarını sordum ve adamlar hep yüzüme kapattılar. Ben de onlara bu işin peşini bırakmayacağım söylesem de adamlar iyi yere tazgah kurmuşlar. Elden bir şey gelmez.
Geçmiş olsun.
Maalesef bu tür olaylar çoğaldı - demiyorum. Bakın bu iş artık MESLEK oldu.
Allah daha beterinden saklasın demekten başka bir şey gelmiyor elden.
Bu işleri öyle bir kitabına uydurmuşlarki bu şerefsizler yakalansalar bile aldıkları ceza yaktıkları canı karşılamıyor..
Yapanın yanına kar kalıyor.
Olayda parayı yatıran belli.
Paranın yattığı banka belli.
Parayı yatıran belli.
Dolandırılan belli. Ama adamı kim arar kim sorar. Hadi adamı yakalattınız. Sistemde adamı siz dolandırıcılık ile suçlasanız bile borç almıştım der yine sıyırır.
Sizde yaptığınız + masrafla kalırsınız...
Tekrar geçmiş olsun.

Son düzenleme:

smucuk

Daimi Üye
Adı
Selçuk
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Dikkat etmek lazım. Sadece alırken değil satarken de dikkat etmek lazım. Duyduğum bir yöntemi anlatayım. Dolandırıcı kişiler aracınıza talip oluyor. Pazarlık sonrası fiyatınıza ikna olunuyor ve kapora hesabınıza aktarılıyor. Sonra noter için sözleşiliyor. Saati öğleden sonraya ayarlıyorlar ve beraber notere gidiyorsunuz. Tabi noterde adamlarda para yok! Bankadan çekilecek. Bu arada sürekli biri ile telefon trafiği, sırada mısın, sıra geldi mi, kaç kişi var, rica et araç alacağım de sırayı sana versinler içerikli ve telaşlı telefon görüşmeleri. Bu bankadaki kişi size kapora gönderen kişi. Saat 17:00'ye iyice yaklaşmış ve bankadaki kapora gönderen kişilerden bir telefon geliyor noterdekilere. Parayı çektim taksideyim geliyorum yetişemezsem siz üstünüze alın aracı, ben yarın kendi üstüme alırım. Bu arada noter kapandı kapanacak. Diyorlar ki sen noter kapanmadan arabayı benim üstüme sat ben yarın memlekette geri diğer elemana devrederim arabayı. Otelde kalıyoruz memlekete dönelimvs. Kurban ikna olup satışı yaparsa -ki bilirsiniz sözlü olarak paramı aldım denerek imzalanıyor evraklar- geçmiş olsun. Paramı tam aldım diyerek arabanızın satışını başkasına verdiniz. Bankadan para çektim taksideyim diyen kişi de zaten alakasız bir yerdeydi başından beri.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dikkat etmek lazım. Sadece alırken değil satarken de dikkat etmek lazım. Duyduğum bir yöntemi anlatayım. Dolandırıcı kişiler aracınıza talip oluyor. Pazarlık sonrası fiyatınıza ikna olunuyor ve kapora hesabınıza aktarılıyor. Sonra noter için sözleşiliyor. Saati öğleden sonraya ayarlıyorlar ve beraber notere gidiyorsunuz. Tabi noterde adamlarda para yok! Bankadan çekilecek. Bu arada sürekli biri ile telefon trafiği, sırada mısın, sıra geldi mi, kaç kişi var, rica et araç alacağım de sırayı sana versinler içerikli ve telaşlı telefon görüşmeleri. Bu bankadaki kişi size kapora gönderen kişi. Saat 17:00'ye iyice yaklaşmış ve bankadaki kapora gönderen kişilerden bir telefon geliyor noterdekilere. Parayı çektim taksideyim geliyorum yetişemezsem siz üstünüze alın aracı, ben yarın kendi üstüme alırım. Bu arada noter kapandı kapanacak. Diyorlar ki sen noter kapanmadan arabayı benim üstüme sat ben yarın memlekette geri diğer elemana devrederim arabayı. Otelde kalıyoruz memlekete dönelimvs. Kurban ikna olup satışı yaparsa -ki bilirsiniz sözlü olarak paramı aldım denerek imzalanıyor evraklar- geçmiş olsun. Paramı tam aldım diyerek arabanızın satışını başkasına verdiniz. Bankadan para çektim taksideyim diyen kişi de zaten alakasız bir yerdeydi başından beri.
Başka bir yöntem de; X kişi aracınızı görüp parayı hesabınıza havale ediyor. Para noksansız hesabınıza geçiyor. Noter için sözleşiyorsunuz ve X kişi sizi arayarak bir bahane uydurup gelemeyeceğini, arkadaşım veya akrabam dediği Y kişisinin geleceğini, aracı ona devredebileceğinizi söylüyor. Siz de nasılsa para cepte diye satışı Y kişisine yapıyorsunuz. Aracı Y kişi alıp götürüyor haliyle...
İlerleyen günlerde adresinize X kişiden ilamsız icra takibi geliyor. Diyor ki; ben aracın bedelini hesaba yatırdığım halde aracı başka kişiye satmış, paramı istiyorum. Bu yöntemde arabanızdan olduğunuz gibi ayrıca araç tutarı kadar paranızdan da oluyorsunuz.