Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SAHTE BALIKLARA GENEL VE KISA BİR BAKIŞ

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Yok mu bilen kimse ?

Teknik olarak üretilen her sahte balık yakalar. Ben ilk levreğimi yolda görsen tekme atacağın 2 liralık bir sahteyle yakaladım yıllar önce. Üstelik damaklı sahtenin damağını da keserek var olan az buçuk aksiyonunu da yok ederek.

Bir ürün var asıl ve o asıldan türetilen onlarca da benzeri.
Sayısız adetlerde farklı çeşitleri var bu sahte denen para tuzaklarının.
Tuzak olduğunu bile bile de keselerimizi zorlayıp en pahalılarını alıyoruz.
Belli kalitedeki ürnler daha iyi atılıyor, daha güzel salınıyor, iğneleri daha geç paslanıyor, boyası daha çok gidiyor vs vs

Senin sorduğun sahteyi de kimse kullanmamış olabilir, bu nedenle de seni yanıltmamak için yazmamışlardır.

SEMSS

Aktif Üye
Adı
Bülent
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Selamlar herkese
Balık sevdam ailesine yeni katıldım ve daha önce aklım nerdeydi diye düşünüyorum :) kayıt olalı oldukça uzun süre oldu ama herhangi bir yorum yazmadan önce daha önce açılan konuları ve yapılan yorumları okumak ile ilgilendim.Selahattin kardeşim deüerli emek dolu bu güzel paylaşımın için çok teşekkürler.Eminim ki birçok kişi bu bilgiler ve videolar aracılığı ile hem tekniklerini geliştirecekler hemde daha önce bilgi sahibi olmadıkları konular hakkında fikir sahibi olacaklar(benim gibi ;) ) bugün kuleli önünden geliyorum 28 adet sarıkanat aldım..tobby 2-3 no kaşık ve orjinaline maddi imkanlarım elvermediği için çakma yozuri rapala ile aldım balıkları.Açıkçası dahada alabilirdim ama 8 kişiye yeter diye düşündüğüm için bıraktım.Zira resmen katliam gibi bir durum sözkonusu.
Herkes tel livarlarını kovalarını doldurmuşlar ve hala tutmaya devam ediyorlar.Omuz omuza bir durum söz konusu olta sallamaya yer bulmak nerdeyse imkansız..Akıntı oldupu için 200 gr kurşun ile avlanma gerçekleşiyor gitmek isteyen arkadaşlara duyurulur :) ayrıca aynı bölge gece saat 11 den sonra (akıntı zira daha az oluyor) yemli ilede sarıkanat avı için ideal..fazla ağır kurşuna yada çok uzağa atmanıza gerek yok.50-60 metre mesafe kafi..
Aranıza hoşgeldim umarım zaman içinde değerli paylaşımalrınızdan daha değerli fikirler edinirim ve tabiki kendi bilgilerim ve aşinalıklarımıda sizlerle paylaşırım :) bu arada ben biraz teknoloji özürlüyüm bir türlü direk selam mesajımı nasıl yazacağımı bulamadım en kestirme yol olarak daha önce açılan bir konu altına mesaj ile yazmayı buldum :) herkese rastgele dileklerim ve saygılarımla...

emre.ciroglu

Yeni Üye
Levrek İçin;

1) Su altı, gagalı, kafası kırmızı renkde,
2) Sabaha 2 saat kala gece av yapıcam havanın az çırpıntılı olduğu zamalarda.

Samsun'da kıyıdan avlanıcağım lütfen tavsiyelerde bulunur musunuz ? :)

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hepinize değerli yorumlarınız için teşekkürler dostlar iyi ki varsınız:)

Emre kardeşim al bi limon daiwa shoreline bak keyfine:)

Hyacinth

Üye
Adı
Ozan Hamsioğlu
Ellerine sağlık çok iyi.

Evren Tamer

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Evren Tamer
Selahattin başlıcam şimdi heee sabah sabah yok,poper yok su üstü yok daha balık avı felan..heycanlandım yinee aklım gitti yine at,çek,ee :):) neyse Sağol KARDEŞİM :):):)

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif

renzokuken

Aktif Üye
çok faydalı bilgiler, benim gibi bu işte yeni olanlar için mükemmel bir kaynak olmuş.

elinize sağlık.