Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sahte Ile Zargana Avı Yardım

Spinning

Üye
Adı
Berat
Merhaba arkadaslar ben zargana yakalamak istiyorum ama sahte ile yani yemli degil bunun icin sizden yardim istiyorum zargana avi icin nasil ssahteler kullanmaliyim bana yardim edermisiniz boyu rengi falan nasil olmali nasil yuzdurmeliyim genelde aksam ustu saat 5-6-7-8 gibi avlaniyorum

Asagidaki sahteler zargana avi icin uygunmudur arkadaslar

*Yozuri tobimaru 18gr renk kodu c133
* İma komomo yaklasik 13.5 cm (resimlerini koydum )
*mavi kasik 28gr

Ekli dosyalar

kadir.arslan24

Aktif Üye
Adı
Kadir
Bu konuds yorumlari bende bekliyorum takipteyim. Kendo baby jig 5gr ve Savage gear slim minnow jig 5gr iş yapar gibi.

KaNKuRT

Moderatör
Yönetici
Adı
Erkan
Merhaba arkadaslar ben zargana yakalamak istiyorum ama sahte ile yani yemli degil bunun icin sizden yardim istiyorum zargana avi icin nasil ssahteler kullanmaliyim bana yardim edermisiniz boyu rengi falan nasil olmali nasil yuzdurmeliyim genelde aksam ustu saat 5-6-7-8 gibi avlaniyorum

Asagidaki sahteler zargana avi icin uygunmudur arkadaslar

*Yozuri tobimaru 18gr renk kodu c133
* İma komomo yaklasik 13.5 cm (resimlerini koydum )
*mavi kasik 28gr
Yazdığınız yukarıdaki sahtelere gelmesi imkansız değil denk gelirmi gelir ama zor.

Bu konuds yorumlari bende bekliyorum takipteyim. Kendo baby jig 5gr ve Savage gear slim minnow jig 5gr iş yapar gibi.
@kadir.arslan24 Bizim bölgede Baby jig lerle microjiglere denk geldiğini gördüm ama asıl standart ve daha verimli yöntem zargana topu + ipek yada tek iğne midye ;)

Mantıklısı ve verimlisi denenmişi en iyisi ;)
Diğerleri fantezi
Yapılırmı yapılır
Denk gelirmi gelir :)

Denk gelsin , Rastgelsin

Spinning

Üye
Adı
Berat
Bu bahsettiginiz kendo baby jig 5gr baktim fiyati uygunmus ama agirligi dusuk zargana topuna baglasam bunu 1.5 - 2 mtrelik bedenle tabiiki iis yaparmi

Buarada fiyati 20tl yi gecmeyen bana onerrebileceginiz sahteler varmi 15gram ustu

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ben bir defa su üstü wtd ile zargana yakalamıştım. Ama ağzından değil, iğne kafasına saplanmıştı. Anladım ki zargananın ilacı sahteler değil.
Daha doğrusu marmaradaki zarganalar küçük.
Belki akdeniz gibi büyük zarganaların olduğu yerlerde sahteler iş yapabilir.

Spinning

Üye
Adı
Berat
Arkadaslar konuyu okyup gecmeyin ya bi yardimci olun lutfenn

Mektupla

Daimi Üye
Geçen seneden itibaren, raporlarımda belirttiğim muhtelif rapala ve kaşıklar kullanmaya başladım.
Bir kere İstanbul / Poyraz dalgakıran da hava kapalıyken Hansen Pilgrim 8.9cm 32g Kaşık fiyatı - AVmarketi.com linkinde görülen silver/blue kaşık ile Zargana yakalayıp kıyıya kadar getirdim ama kaçtı. Bir daha bu renk ve gr da bir kaşık alacak olsam daha ucuz olan Remixon Hunter Bluefish 28gr Kaşık fiyatı - AVmarketi.com linkindeki kaşığı denerdim.

FLADEN Nidingen 28 gr Lüfer Kaşık G | Avfoni linkinde görebileceğiniz FLADEN Nidingen 28 gr Lüfer Kaşık G yi bol bol takip ediyorlar ama yakalanmıyorlardı.
( Bu kaşığında boyaları çabuk dökülmeye başladı ve erimi de iyi değil. Sanırım biraz fazla geniş olduğu için, havada taklalar atıyor )

Erimi çok iyi olan 6042 KAŞIK KILLER 11 CM 28 GR 6041-06 fiyatı - AVmarketi.com linkinde görebileceğiniz Kaşık Kıller 11 cm 28 gr la da Zargana tutamadım.

Turuncu renkli ipeği Zargana topu ile atarak epey denedim ama yakalayamadım.

Sardalya dan, İstavrit ten, Zargana dan yaptığım yemleri tek iğneye takıp Zargana topu ile atarak yakalayabiliyorum. Sülünez den yapılan yem ile yakalandığını gördüm.

Son düzenleme:

OguzhanHacibaloglu

Aktif Üye
Adı
Oğuzhan HACIBALOĞLU
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Valla benim sonuç aldigim kendo 3 ge jigler su üstü getiriyorum bir avda 2 3 tane aldigim oluyor.

Mektupla

Daimi Üye