Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SAHTE ÖNERİLERİ (EN İDEAL SAHTELER) ustalardan

goldboy52

Aktif Üye
Adı
MURAT AYDIN
Murat iyi diyorsun, ama ben kuşadasındayım sen ordudasın. Bu balığın beslenme alışkanlıkları iki bölge arasında fark eder. Bu yüzden çantada bulundurulması gereken sahtelerde farklılık gösterir. Burada ben maviyle yakalarım sen orada sarıyla.. Bu farklılıkları da göz önünde bulundurmak gerekir diye düşünüyorum. Bu konuda bölgesel olarak farklılıkları da göz önünde bulundurarak yazsak daha verimli bir rapor olur. Aslına bakarsan bu kadar levrek avcısının arasında benim bu kadar konuşmam da doğru değil aslında ama neyse.. herkese rasgelsin...:)
Yazdıklarıma şöyle bir daha baktım Hayri bey ..Sizin dediklerinize zıt bir şey dememişim...Sadece şu kadar söylim o zaman haklısınız...YAZACAK ARKADAŞLAR BÖLGELERİNE GÖRE YORUM YAPSINLAR...daha iyi olur...katılıyorum

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
karşıdan esen rüzgara karşı atışlarda
Maxrap ve Daiwa shore line shiner 15 cm
Rüzgarsız sakin havalarda 10.5 cm maria chare
Derin suda maxrap 13 cm
Sığ suda gene maria chase 10.5 cm
Ayrıca daiwa morethan xroll 12.5 cm siyah sırtlı ve reactiiion whiter

Ay olan gecelerde
Siyah sırtlı sahteler ay yoksa eğer cart renkli pembe beyaz veya limon

Üfff çok karışık yaw :D

Siz en iyi bol miktarda çeşitli boy ve renkte sahte edinin kafanıza göre takılın hangisine atlarsa, onunla devam edersiniz avınıza.
Bide ges ler var su üstü sahteler var gagasını keserek kullandığımız sahteler var, var oğlu var.

tuna55

Aktif Üye
Adı
Tuna DURUKAN
Samsun için deneyimlerim, strike pro JL-092f modelin 005 ve r1140b kod numaralı olanları. Fiyat-performans olarak favorimdir.

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Bu aralar favorilerim 15-17 cm max rap ve 17 cm rapture magneto minnow. Ve de Alba toby 605 ile hansen pilgrim kaşıklar ;)

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
yazılanlara bakıyorum da gözüme batanını hemen aktarayım emir şengezer favorilerini neye göre gördüğüne duyduğuna yada kullanıp verim aldığına göre mi yazdın merak ettim doğrusu ? hani madem kedi burada ciğer nerede demek istedim :)

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Hızır 2 tane 17 maxrapim var henüz siftahları yok :D. 17 cm magnetoyla bir ispendek irisi aldım. Sahteleri sezon dışında denedim. Kaşıklar da lüfer, iri zargana ve yazılı hani avları yaptım.

17 cm leri ağırlıkları ve atış mesafelerinin fazlalığı yüzünden seviyorum. Bir de boyut neticesiyle görünürlükleri fazla. Geçen sezon 240 kamışla avlandım 17cmleri hakkıyla atamıyordu, 11-15 cm arası takılıyordum. Bu sene 3 metre kamışa geçince 17lere agırlık verdim ama daha tam sezonda hızlı balıkta deneme fırsatım olmadı. 13-15 cm max rap zaten Uluç'la flaş rapalamız. 15 cm FB max rap de benim olmazsa olmazım. Kutumda yoksa moralim bozuluyor. "Mavi maxrapim olaydı şov yaptıydım" diyorum :) Bakalım sezonda Kuzey Ege tarafına inebilirsem 17leri çalıştıracağım. Ama bir yandan da oranın ahalisi 10 cm hatta 7 cm sahtelerle balık tutuyor "git bunu başka yerde at balıkları korkutuyon gali" deyip beni kovalayabilirler :D.

Bu arada başlıkta "ustalardan" diye bir ibare var. Ben de yazıyorum ama usta değilim idare ediniz :)

ykbilen

Daimi Üye
Adı
SERDAR BİLEN
yazılanlara bakıyorum da gözüme batanını hemen aktarayım emir şengezer favorilerini neye göre gördüğüne duyduğuna yada kullanıp verim aldığına göre mi yazdın merak ettim doğrusu ? hani madem kedi burada ciğer nerede demek istedim :)
Hızır karadeniz için öneri bekliyoruz senden.;)

Mektupla

Daimi Üye
:harika: