Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sahte renk modifiyesi

defjam

Üye
Herkese selam elimde bulunan ve pek takip alamadığım sahtenin rengini değiştirdim umarım sizin için iyi bir fikir olur

kullanılan malzemeler ;
Simli gri renk oje
Kırmızı renk oje

İlk Hali ;

Son Hali ;

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Kafasını kırmızıya boyamışsın lakin bilerek mi yaptın bilmiyorum ters olmuş o kurmızı boya, sola eğik olacaktı. Bi de tavsiye sahteye renk modifikasyonu yapmadan önce sahteyi tamamen kazı :)

defjam

Üye
Tavsiye için teşekkürler kullanılan simli oje şeffaf o yüzden kazımayı tercih etmedim

Kumsal

Aktif Üye
Adı
H.Hüseyin
Tavsiye için teşekkürler kullanılan simli oje şeffaf o yüzden kazımayı tercih etmedim
Boylu boyunca küçük beneklerde atabilirsiniz noktalama işareti gibi ;)

Ben olsam koyu tonlu bir oje ile noktalama yapardım :rolleyes: emeğinize sağlık kolay gelsin.

Theseus

Aktif Üye
Adı
Genco
Karın turuncu pembe kırmızı
Kafa kırmızı
Yanlar simli gümüş veya mavi
sırt siyah,koyu yeşil veya gri

Bu da benim tarzım

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Tamamen kazı, sonra sırtına yeşil boya yanlara da sarı boya çek, cd kalemleri ile yanlarına da siyah nokta at ve en sonunda gagasını sıfırla... al sana 10 mumara dalgalı havalarda kullanmak için levrek ve lüfer sahtesi.
Aşağıda benim yaptığım bir örnek.

Murat Çoşkun

Aktif Üye
Adı
murat
elinize sağlık,
sanıyorum ki sahtenin takip almaması, yüzüsünden dolayı,
gaga yapısı, sahtenin aksiyon yapmasında yetersiz kalıyor bence,
gaga yapısındada modif yapın diye düşünüyorum,
sansı bol olsun.

defjam

Üye
murat bey sahtenin gagası değişen tipte gagasız değil ister poper ister sığ dalıcı yapabiliyorsunuz :)

defjam

Üye
Tamamen kazı, sonra sırtına yeşil boya yanlara da sarı boya çek, cd kalemleri ile yanlarına da siyah nokta at ve en sonunda gagasını sıfırla... al sana 10 mumara dalgalı havalarda kullanmak için levrek ve lüfer sahtesi.
Aşağıda benim yaptığım bir örnek.

gagasız olması aksiyon vermek için zor olmazmı sahtenin aksiyonu çok güzel wtd vermeden çok güzel kendi aksiyon yapyor

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Su hattının hemen altında vurdur sar şeklinde çekeceksiniz ki sahte zaten yeterli ve gerekli aksiyonu alır. Başka tavsiyelerim de olacak; lüfer avı için sahte seçimlerinizde mümkün mertebe ince ve atış erimi yüksek olan sahteler seçin 15 cm 17 cm olması fark etmez sonuçta vurdur sar şeklinde saracaksınız sahtenin kendinden aksiyonu çokta önemli değil. Levrek avında ise atış erimi ve incelik kadar sahtenin kendi aksiyonu da önemlidir. Aksiyonu yüksek sahteler almanız özellikle gece yavaş sarımla yapılan levrek avlarında başarı oranınızı yükseltecektir. Kulunç iyi günler diler.