Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sahte Yemi Hangi Şelkilde Bağlarsak Verimli Olur?

ERKAN DÖNER

Aktif Üye
Adı
erkan döner
Merhabalar ben 7 yıldır at çek avı yapıyorum rapalayı direk klipse bağlamayıp araya ara kol bağlıyorum peki sizce direk klipse bağlarsam verim daha çokmu yükselir yoksa birşey farketmezmi benden daha tecrübeli olan abilerime soruyorum

ERKAN DÖNER

Aktif Üye
Adı
erkan döner
rapalaya kol yapmak iyidir fakatta yabacıların vidyolarında direk klipse bağlıyorlar

tunc68

Üye
Adı
Tunç Erdoğan
Klips sahte değiştirmeyi pratik hale getiriyor, eğer aksiyonun bozulmasını istemiyorsanız Yurt Dışında egg-snap diye isimlendiren klipsleri kullanmanız lazım

Ekli dosyalar

tanbays

Aktif Üye
Adı
Tanbay S.
Spin tabir ettiğimiz kamışlarla yapılan kıyı avlarında "0" aparat verimi yükseltecektir tabi siz sanırım surf tipi kamışlarla kurşun kullandığınız için Kol/köstek yapmak durumunda kalıyorsunuz.

Yurtdışı videolarda gördüğünüz avlar genelde, spin kamışlarla yapıldığı ve sahte değiştirmekte kolaylık sağladığı için avın/sahtenin/misinanın boyutuna göre klips kullanıyorlar.

ERKAN DÖNER

Aktif Üye
Adı
erkan döner
Spin tabir ettiğimiz kamışlarla yapılan kıyı avlarında "0" aparat verimi yükseltecektir tabi siz sanırım surf tipi kamışlarla kurşun kullandığınız için Kol/köstek yapmak durumunda kalıyorsunuz.

Yurtdışı videolarda gördüğünüz avlar genelde, spin kamışlarla yapıldığı ve sahte değiştirmekte kolaylık sağladığı için avın/sahtenin/misinanın boyutuna göre klips kullanıyorlar.
ben spin kamış kullanıyorum fakat her rapalayada ayrı ayrı çıkartıp tekrar bağlamak çok saçma

Mustafa DEDEMLİ

Yeni Üye
Adı
Adınızı Soyadınız
Okuma'nın sadece Maket balık veya kandırıcılar için özel üretilmiş klipsleri var.
Ben bunlardan kullanıyorum.Öneririm çok kullanışlı.Sahte değiştirmelerde çok kolaylık sağlıyor.

Ekli dosyalar

tanbays

Aktif Üye
Adı
Tanbay S.
ben spin kamış kullanıyorum fakat her rapalayada ayrı ayrı çıkartıp tekrar bağlamak çok saçma
Direk bağlamak daha avcıdır, ben yukarıdaki klipsten kullanıyorum genelde madem spin kullanıyorsun kurşuna neden gereksinim duyuyorsun...

ERKAN DÖNER

Aktif Üye
Adı
erkan döner
Kurşun kullandığımı ben belirtmedim zaten

tanbays

Aktif Üye
Adı
Tanbay S.
Doğrudur ben "rapalaya Kol yapmak terimini" köstek diye algıladım ki köstek yapan biri benim bildiğim kadarıyla kurşun kullanıyordur.

Veya terim farklı bir anlam içeriyor ben algılayamamış olabilirim... ???