Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sahte yemlere uygulanan fahiş zamlar.

boss

Yeni Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Popper yem 120 lira, Vibrasyonlar olmuş 40 lira. Strike pro olmuş 70-80 lira. Bu fahiş zamların amacı nedir? artan spin-lrf avcılarından dolayı mı? %200 zam geliyor.

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Son yapılan zamlar üretici veya satıcıdan değil hükümetten ve döviz kurundan kaynaklı zamlar. Hem gümrük vergisine zam geldi, hem dolar tekrar 7tlyi zorlamaya başladı, elbet bunun piyasadaki ürünlere de etkisi olacaktı. Sadece balıkçılık malzemelerinde değil, ithal gelen her ürüne zam yapılmış durumda. Konu tamamen siyasi yani :)

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Popper yem 120 lira, Vibrasyonlar olmuş 40 lira. Strike pro olmuş 70-80 lira. Bu fahiş zamların amacı nedir? artan spin-lrf avcılarından dolayı mı? %200 zam geliyor.
Tam olarak hangi markalardan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama yazdığınız strike pro üzerinden hızlıca bir örnek vereyim. Strike Pro EG 145F diye bir modeli varmış ülkemizde 75-80 lira arası fiyatı var. Bu ürünü amazonda bir satıcı 11.72 dolar gibi bir fiyata satılıyor. 11.72 dolar yaklaşık 80 lira yapıyor ki bu fiyat son gelen ek gümrük vergileri de düşünüldüğünde makul sayılır. Sabah aynı konuya bir facebook grubunda da yorum yaptım, arkadaş kullandığı ekipmanı av raporuna yazınca herkes onu alacak ve fiyatlar uçacak zannediyor. Uçan ve uçacak olan bir şey varsa o da ülkedeki döviz kurları ve vergi sistemi maalesef. Millet yiyecek ekmek bulamayacak noktaya doğru giderken kimse durduk yere 100 liralık sahteye zam yapalım demez. Derse 100 liradan 10 tane satmak yerine 120 liradan 2 tane satar daha az kazanır. Bir ürünün fiyatının şişirilip şişirilmediğini anlamak için avrupa fiyatlarına bakın ve mevcut kur üzerinden tl'ye cevirin. Çok ciddi fark varsa fiyat şişirilmiştir uzak durursunuz. Bir çok ürün japon malı olduğundan orayı baz almamak lazım vergilendirmeler farklılık gösterebiliyor.

yilmaz.40

Aktif Üye
Adı
yılmaz albayrak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Korona başlarında elime borsadan biraz para geçmişti dedim hazır dolar takla atmadı surf takım alayım dursun dedim 2500 e kurduğum takım sadece 2 haftada 800 lira zam aldı. Bu dolar voltalitesinde olmaması da imkansız gibi vergiler zaten duvar oldu.

boss

Yeni Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Döviz farkı olduğunu biliyorum ama dolar aynı bandda olmasına rağmen sene başı 35 lira olan sahte şuan 70 lira ve aşağısı yok. Gümrük vergisi getirildiyse bilmiyorum tabi.. bu işin sonu hayra gitmiyor.

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Korona başlarında elime borsadan biraz para geçmişti dedim hazır dolar takla atmadı surf takım alayım dursun dedim 2500 e kurduğum takım sadece 2 haftada 800 lira zam aldı. Bu dolar voltalitesinde olmaması da imkansız gibi vergiler zaten duvar oldu.
Geçen sezon sonunda daiwa fuego lt 1000 aldığım parayı geçen hafta bayiye uzatıp abi bununla ne olur dedim, bu sene ancak exceler lt 1000 olur gülüm, al bunu kıymetini bil seneye de gelirsen legalis lt 1000 alırsın dedi :D

boss

Yeni Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çok iyi yapmışsınız, 800 TL az bir para değil. Dolar 7 lirada kalsın diye bankalarımız 2 günde 60 milyar dolar bozdurmuş.. Yüzüne bakmadığım Remixon makineler 400'lere dayanmış.

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Döviz farkı olduğunu biliyorum ama dolar aynı bandda olmasına rağmen sene başı 35 lira olan sahte şuan 70 lira ve aşağısı yok. Gümrük vergisi getirildiyse bilmiyorum tabi.. bu işin sonu hayra gitmiyor.
Mayıs ayı başında balıkçılık malzemelerinin de içerisinde bulunduğu spor ekipmanları dahil bir çok ürüne ek gümrük vergisi getirildi. Bununla birlikte dövizdeki oynaklıklar da var. Ocak ayında 5.85 olar dolar şu anda 7 liraya dayandı ve ipini koparırsa 7 lirayı mumla aratacak bize...

yilmaz.40

Aktif Üye
Adı
yılmaz albayrak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aynen 800 lirayı ben neredeyse çalışarak zor kazanıyorum 2 haftada bu sıralar alacaklarımızı aldık aldık önümüzdeki senelerde sağlam ekipman almak imkansız gibi bir şey olacak.

yilmaz.40

Aktif Üye
Adı
yılmaz albayrak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hiç sormayın geçen bahar 420 ye olta kamışı aldım bu sene o paraya tahta çubuk vermiyorlar :D