Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sahteler için ne dersiniz ?

sameteryavuz

Aktif Üye
Adı
Samet Eryavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Herkese merhaba ;
Haziran ayının başında ailece İzmir Seferihisar tarafında 4 günlük bir tatile gidiyorum.( Hanım öyle biliyor en azından. ) :p:p Amaç 4 gün boyunca vucudum bayılmadıkça durmadan , yılmadan , yağmurda çamurda , güneş altında at çek yapmak.Ankara'dan birikmiş felaket bir gazla gidiyorum resmen. :)
Gerek Akarca koyunda kayalıklardan , Teos sığacık marinada , gerekse Bademli tarafından girdikten sonraki akarsuların denize karıştığı alanlarda avlanmak istiyorum.Ancak gece avına kalamayacağım. Google earthten bir çok nokta çıkardım.Amacım varsa levrek , akya , baracuda avlamak ve ait oldukları yere zarar vermeden geri göndermek. Bütçem el verdikçe ve kendimce 2 ay içinde sahte toparladım.Sizlerin deneyimleri bana çok faydalı oldu ve hepinize sonsuz teşekkürler. Takip dahi alamasamda ben bunu spor olarak görüyorum ve eminimki çok eğleneceğim.Sizden ricam yazdığım sahtelerin sizce denizin hangi durumlarında ve havanın nasıl olduğundan kullanmalıyım. Ayrıca bak bunuda mutlaka al o bölgede güzel iş yapar vb fikirlere açığım.Şimdiden çok teşekkürler. Sevgi ve saygılarımla.

1- Rapala Max Rap 130mm - FAYU
RAPALA MAX RAP 130MM

2- River2sea Rover 98 - HA16R
River2sea Rover 98 Suni Yem

3-Kendo Seabass Minnow 125f - 13 Numara Sırtı Limon altı turuncu
Kendo Seabass Minnow 125F 21gr 12.5cm Sahte Balık 13 Kendo Sahte Balıklar | Hedef Balıkta

4-Kendo Seabass Minnow 125f - 24 Beyaz ve kafası mor
KENDO SeaBass Minow 125F, 12,5cm 21gr Maket Balık Col/ 24, Fiyatı 18,82 TL - KENDO Sahte Maket Balık

5-Lider sahte gagalı - Kafa ve kuyruk kırmızı ve vucudu sarı 12 CM
Lider Sahte 12 Cm 28 Gram ağırlığında, Levrek lüfer gibi balıklar için atçek yaparak kullanılabilecek su üstü kandırıcı

6-Savage-Gear-Sandeel Silikon - Sırtı limon altı turuncu
Savage Gear Sandeel 12.5cm 23gr Lemon Back, 125mm Uzunluğunda 23gram Ağırlığında, Levrek Avlarında Yüksek Performanslı Silikon Yem

7-Bir çok jighead li silikon ( beyaz - mavi vb.) ve Altın-Kırmızı 10 cm Kaşık.

kerem03

Aktif Üye
Adı
KEREM ÇETİNKAYA
Kan Grubu
A Rh Negatif
duo tms 175 edin en az bi tane yanında olsun.dediğin bütün balıklar için güzel bir sahte.iyi eğlenceler şimdiden :)

sameteryavuz

Aktif Üye
Adı
Samet Eryavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
duo tms 175 edin en az bi tane yanında olsun.dediğin bütün balıklar için güzel bir sahte.iyi eğlenceler şimdiden :)
Çok teşekkür ederim yorumunuz ve iyi dileğiniz için. Duo Tms 175 in hangi renk kodunu önerirsiniz bana ?

Son düzenleme:

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
merada ne cıkar veya hangı renkler olur bılmıyorum en azından bır sasuke imitasyonu ( turko mesela ) yada alabiliyorsan bır komomo 2 sıg sularda daha mantıklı gibi

sameteryavuz

Aktif Üye
Adı
Samet Eryavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Daha önce yemli avımda sardalya kullanmıştım.Ancak hanos dışında bir şey gelmemişti.Denizi tüm gün izledim ve ufak kefal yavruları olduğunu gordum.Rover98 i aslında ona benzediği için seçtim. Renk olarak kefala yakın bişey mi seçeyim yoksa sardalya benzerim yok mesela onu mu tercih edeyim.

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
River2Sea almışsınız su üstü için. Avlanacağınız bölge derin değilse bir adet su üstü daha bulundurmakta fayda var. Duo realis (9 gramdı sanırım) önerebilirim. Kamışın atarı nedir bu arada?

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
duo sahteler gerçekten çok güzel hem renk çeşidi ve hologramları çok güzel hem de bir çoğunun aksiyonunu çok beğeniyorum. bende duo realist jerkbait kullanıyorum derin yerlerde özellikle lüfer familyası için on numara. yine duo pencil da tavsiye edebilirim. duo dışında savagear prey serilerine de bir göz atın derim.

onur_55

Daimi Üye
Adı
onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif
duo sahteler gerçekten çok güzel hem renk çeşidi ve hologramları çok güzel hem de bir çoğunun aksiyonunu çok beğeniyorum. bende duo realist jerkbait kullanıyorum derin yerlerde özellikle lüfer familyası için on numara. yine duo pencil da tavsiye edebilirim. duo dışında savagear prey serilerine de bir göz atın derim.
duo realist jerbait bende de var.yüzüsü çok iyi.ama erimi gramaj düşük olduğu için zayıf geldi bana.20 metre anca gidiyor.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
duo realist jerbait bende de var.yüzüsü çok iyi.ama erimi gramaj düşük olduğu için zayıf geldi bana.20 metre anca gidiyor.
atış stiliyle alakalı olabilir. bende yandan doğru attığımda uzağa gitmiyor ama tam arkamdan doğru fırlatınca güzel gidiyor.