Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sahteyle istavrit avı

Rasan1716

Üye
Adı
Memo
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar.10-30 atarlı spin kamışım var.Silikon veya herhangi bir sahte veya bir kombinasyon önerebilir misiniz gece istavrit avı için.Çok verimli yöntemler var.Bunları bilenler var mıdır?

Adı
Kenan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Benim spin kamış da 10-30 atarlı ama istavrit denemedim hiç. Burada alıyorlar arada, 5,5cm raglo veya çakma raglolarla.
Ama özellikle worm diye geçen slikonlar var, çok ciddi iş yaptığını söylüyorlar. Henüz deneme fırsatım olmadı ama yarın büyük ihtimal denerim 5.5cm ragloyu.

Whistle

Aktif Üye
Adı
Oktay
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Fırdöndülü kurşun 100cm beden 8no iğneye geçirecen silikon atçek yapacan istavrit alırsın ben bunu kunlanıyorum bulursan al derim
IMG_20200730_164729.jpg

Son düzenleme:

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar.10-30 atarlı spin kamışım var.Silikon veya herhangi bir sahte veya bir kombinasyon önerebilir misiniz gece istavrit avı için.Çok verimli yöntemler var.Bunları bilenler var mıdır?
Sıyırtma yöntemini araştırın, kamışınıza uygun ağırlıklıkta bir kurşun kullanarak avlanabilirsiniz. Yalnız balık bu aralar çok nazlı o yüzden çok bir şey beklemeyin, çoğu zaman silikonu önüne düşürüp kısa sert aksiyonlarla kandırmak gerekiyor böyle zamanlarda.

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
çapari yapın yoksa tek balık alsanız hissiyatı olmaz kurşun arkası ile.

20 gr kurşun önüne 4-5 li çapari..

Rasan1716

Üye
Adı
Memo
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Fırdöndülü kurşun 100cm beden 8no iğneye geçirecen silikon atçek yapacan istavrit alırsın ben bunu kunlanıyorum bulursan al derim
Ekli dosyayı görüntüle 109095
Bu kurtları jigheadle kullanmak gerekmiyor mu dipten sektire sektire.Yoksa normal sarımda da kurşun arkası iş yapıyor mu.Bende kendo karides kokulu kurtçuk var bu sistemde iş yapar mı acaba

Rasan1716

Üye
Adı
Memo
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sıyırtma yöntemini araştırın, kamışınıza uygun ağırlıklıkta bir kurşun kullanarak avlanabilirsiniz. Yalnız balık bu aralar çok nazlı o yüzden çok bir şey beklemeyin, çoğu zaman silikonu önüne düşürüp kısa sert aksiyonlarla kandırmak gerekiyor böyle zamanlarda.
Hangi silikonu ve kaç numara iğne önerirsiniz ve düz sarımla mı?

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hangi silikonu ve kaç numara iğne önerirsiniz ve düz sarımla mı?
Beyaz yada açık pembe tonları işinizi görecektir. Eğer mera aydınlık ve su berrak ise cırtlak diyebileceğimiz tonda sarı ve yeşil de çok güzel çalışır. İstavrit için 8 numara iğne idealdir. Düz sarım ve arada ufak zıplatma aksiyonları verebilirsiniz. Yine aydınlık merada şamandıra altına çapari takarak da av yapabilirsiniz, deniz hafif çalkantılı olduğunda daha verimli olur.