Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Saroz Körfezi Erikli, Yayla, Mecidiye, Sazlıdere, Güneyli, Kemikli Balık Son Durumlar

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında istavrit tarafından paylaşıldı.

1. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam kum solucanın sıkıntısı o işte çabuk ölüyor ölünce iş yapmıyor sanırım . Boru kurdu artık kargo olan her yere gönderiliyor. Hava , basınç rüzgar durumuna göre balık çok yemleniyor veya az yemleniyor. Eğer balık seyrekse genelde sadece önüne düştüğünde yediğinden . Sürekli atıp çekip farklı noktaları denemek lazım . Balık önüne düşmeden yemiyor bazen . Arkadaşlarınızın avlandığı bölgeden de avlandım . Enteresan bir yer ne zaman ne olacağı belli olmuyor , gerçi o bölgenin hepsi aynı şekilde . Ama o bölgedeki iri levrek ve sinarit meralarını hala bulamadım .

coner ve Önder Kanığ bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Sinariti bilmem ama levrek yayla tarafinda kayalik bolgede yapiyormus spinle gidemedim ama raporunu aldim.
    Ben vakif kara incirli tarafinda denedim takip bile alamadim bu arada

Son düzenleme: 21 Haziran 2017
  4. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam ben spini bıraktım :) Sadece surf avı yapıyorum . Yayla tarafında levrek yatağı var ama zıpkıncılar ağcılar bırakmıyor balığı . Geçen sene merayı herkese açık ettiler 2 senedir sağlam katliamlar yaparak oradaki balığı bitirdiler nerdeyse. Surf ile o taraflarda 1 kez ispendek denk geldi yemlide , oda 2,3 saat şehre giden arkadaşın oltasına gelmiş . Oltayı çektiğinde iğnede ölmüş kalmış hayvan . Benim oralarda çok mera ettiğim bir yer var ama araç ile gidilmiyor ondan gidemiyorum .

5. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

en uzaktaki burun mu :rolleyes:

6. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Gidersem kismet olursa soylicem yeni damatiz her mwrayi ogrenecek vaktimiz olmadi arada sazan ve yemli avlandim ama spin icin tam yer bulamadim bi gun konumu atarsan olmadi ben tek giderim sabahtan :)

7. senihcan

senihcan Daimi Üye

Ben Meriç çıkşını merak ediyorum :) Orda arkadaki toprak yolun sahille bağlantısı yok arada dere var . Zaten normalde o toprak yoldan gidebilmek içinde izin gerekiyormuş sanırım . En merak ettiğim yer meriç çıkışı :)

Kubilay Yalçın ve coner bunu beğendi.
  8. coner

coner Daimi Üye

Oralar bu aralar tekin değil.Yunanistana firarlar dolayısı ile abluka altında.
    Hemen alırlar sorguya.

senihcan bunu beğendi.
  9. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

Yayla taraflarından bahsediyorsun sanmıştım :)
    Çünkü orada bende o en ilerideki burunun orayı merak ediyorum hep. çok uzak kumsaldan :D fenalık gelir yürü yürü.

10. senihcan

senihcan Daimi Üye

Eşref abi onu ben göze aldımda oradaki dere işi bozuyor. Toprak yoldan sahil bağlantısı kesilmese ben yine giderdim oraya ava bir süre olta atim yeter sonra sorgulasınlar :)
    Valla Kubilay şimdi baktım haritadan o taraflarda hep deniz çayırı görünüyor burunda iyidirde ordan her yerden denenebilir. Ama önemli olan çayırlara yakın düşürebilmek takımı :)

coner ve Kubilay Yalçın bunu beğendi.
  11. coner

coner Daimi Üye

Bir arkadaşın oğlu keşif için dereye kadar gitmişti.
    Aldılar,arabasının bagajına kadar söktüler.Oradayken istanbuldaki evinin her yanını
    aramışlar.17 saat sorguda kaldı.