Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Saroz Körfezi Erikli, Yayla, Mecidiye, Sazlıdere, Güneyli, Kemikli Balık Son Durumlar

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında istavrit tarafından paylaşıldı.

1. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

Herkese merhaba. Ayrı bir konu açmak istemedim.

26 Ağustos gecesi saroz da yayla sahilde yazlığa vardık. Amcam ile birlikte gitmiştik. Tam 1 hafta geçirdik orada. Bayram'ın ikinci günüydü sanırım geri döndük.

Rapor kısmına geçersek durun şöyle geçti.
    İlk sabah spin ile bir levrek (ispendek diyelim) yakaladık. Herhalde bu sene balığı kıracağız dedim daha 6. Veya 7. Atışta aldım balığı. Sonrasında her sabah Ve akşam suyundaki spin denemeleri sonuç vermedi. Farklı meralarda sahtelerde denedik. Olmadı.

Yemli kısımlarda ise tam bir felaket yaşadık. Her türkü yem ve iğne hatta farklı çeşitler ile denemeler hüsrandı tek kelime ile koca bir hüsran.

Balık çok azdı. Ne çupra be mırmır ne mercan. Karagöz ispari bile yoktu. Hemen hemen her gece denemeler yaptık. Karides tavuk göğsü ciğeri kum kurdu. Boru kurdu. Yengeç. Mamun. Yazmayı unuttuğum da bir sürü yem denediysek bile yakalanan en büyük balık bir tane mercan. Diğer gelen balıkların hemen hepsi suya iade. İğneden kurtarırken sorun olanları mecbur küçük müçük aldık.

Yakaladığım balıkları yazıyorum.

KaragöZ
    İspari
    Mırmır
    Çupra lidaki
    Mercan
    Levrek
    VatoZ
    Ahtapot
    Hani
    Gopez (Kupa diyorlar)

Ve

Mığrı ki bu balıktan gece başımızı kaldıramadık. Sürekli mığrı geliyordu. Ve hep yavru. 30-40 cm hepsi iade.

Kısacası akvaryumda istediğimiz gibi bir av yapamadık. Tekne ile çıkanlar ile görüştüm gördüm. 5-10 mercan bir iki çupra ile dönüyorlardı hep.

Sadece levrek ve ahtapot ile resim aldım. Ekliyorum onları da. Balığa gideceklere gidenlere şimdiden herkese rastgelsin. Levrekteki resim benim. Ahtapottaki resim amcam.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ercüment

Ercüment Daimi Üye

Gene şanslısın Kubilay ufak-mufak oltan tıngırdamış,:)
    ben gene bu yaz sezonunda tek başına hafta sonları ve arasıra hafta arasıda Sultanköy-Marmara ereğlisi civarında yemlide 2 sefer vuruş aldım çekerkene kösteği kopardık, başka'da ne spinde nede yemlide 1 vuruş bile alamadım.:confused:

Kubilay Yalçın, coner ve TrAcHuRuS bunu beğendi.
  4. coner

coner Daimi Üye

Tebrikler kardeşim,nasibin o kadarmış.
    Daha iyileride rastgelsin..

Kubilay Yalçın bunu beğendi.
  5. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

Valla abi su akvaryum gibi. Gözlükle yüzük bakıyorsun milyon tane yavru balık var ama abileri yoktu :) bir sonraki avında trofelerle şenlensin oltan inş abi :)

Sağolasın abicim. Engin bilgilerin için de ayrıca tekrar teşekkür ederim ;)

coner ve Ercüment bunu beğendi.
  6. Owti

Owti Aktif Üye

Agustos bası bende yayladaydım 15 gun kaldım sabahları erken uyandığım gunlerde spin denedim ama hiç balık alamadım bırakın balığı takip bile yoktu bayramın 2 gunu tekneyle acıldık bi aile dostumuzun 4 kişi 9-10 kg kadar balık aldık mercan,kocagöz,izmarit,kupa 3-5 tane iri heralde yarım kilo veya az biraz ustu trakonya yakaladık ama 3-4 kere orkinos oynakları gördüm ve birtanesi çok yakındı onları avlanırken izlemek ufak uskumru yavrularını suyun ustundeki dansı balık yakalamaktan daha zevkliydi :)

Ekli Dosyalar:

omercetin, ozmenahmet ve coner bunu beğendi.
  7. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

Maşallah siz çok iyi balık bulmuşsunuz. Bir çok tekne izledim yanaştığında neredeyse hiç balıkları yoktu.

Rastgelsin.

8. korayb3406

korayb3406 Daimi Üye

9. 52Eagle

52Eagle Üye

Abiler, kardeşler Merhaba.

Yarın için Keşan taraflarında av yapmaya niyetimiz var bir abimizle.
    O bölge de mamun bulabileceğim birileri yada herhangi bir av bayii var mıdır?
    Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

10. Owti

Owti Aktif Üye

Kesanın içindeki av bayilerinde oluyor bazen zaten 2-3 dükkan var aşağı yukarı aynı sokakta gibi hepsine sorun bence boru kurdu oluyorda maun biraz supheli.

Mektupla ve 52Eagle bunu beğendi.
  11. Owti

Owti Aktif Üye

son zamanlarda avlanan kimse yokmu levrek gül yüzünü göstermedimi bilgisi olan kimse yokmu ?

Mektupla bunu beğendi.