Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Saroz Körfezi Erikli, Yayla, Mecidiye, Sazlıdere, Güneyli, Kemikli Balık Son Durumlar

Adı
Kenan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Spin avcılığı yapmıyorum ama bugün yemli avım biraz yakın düştü çekmedim kalsın diye , oltada sülünez vardı. Ortalama Bi ispendek geldi oltaya aksiyon oldu iade ettim, bir kaç kere de çok güzel vuruşlar aldım, birinde kalama kapalıydı takımı patlattı... Sülünez genel olarak çalıştı bugün, boru kurdu almadım yanıma sadece sülünezle gittim

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Spin avcılığı yapmıyorum ama bugün yemli avım biraz yakın düştü çekmedim kalsın diye , oltada sülünez vardı. Ortalama Bi ispendek geldi oltaya aksiyon oldu iade ettim, bir kaç kere de çok güzel vuruşlar aldım, birinde kalama kapalıydı takımı patlattı... Sülünez genel olarak çalıştı bugün, boru kurdu almadım yanıma sadece sülünezle gittim
Ben demiştim ama balık kıyıya çok yakın diye.

Adı
Kenan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu akşam suyu çok bereketliydi, uzak mesafe gezer kurşun sülünez boru kurdu kum kurdu ile 5 parça güzel boy mırmır ve güzel bi lidaki aldım ve ziyaretçi mığrı ve trakonyalar vardı. Uzun zaman sonra çok keyifli Bi avdı, akşam suyu geçince sabahladım sahilde ama sahil suyu ispari ve trakonyadan ibaretti

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu akşam suyu çok bereketliydi, uzak mesafe gezer kurşun sülünez boru kurdu kum kurdu ile 5 parça güzel boy mırmır ve güzel bi lidaki aldım ve ziyaretçi mığrı ve trakonyalar vardı. Uzun zaman sonra çok keyifli Bi avdı, akşam suyu geçince sabahladım sahilde ama sahil suyu ispari ve trakonyadan ibaretti
Bolca mırmır gelmesinin sebebi takımınızın gezer kurşunlu olması.
Arada bir gece avlarınızda ikili dip takımı kullanın. Eşkina minekop çupra vb balıklarda şansınız artar..
Farkı görürsünüz. Yanlız en alt kösteğiniz kurşundan 40-50 cm yukardan bağlayın. Ve elinizde varsa yem ipi ile yeminizi bağlayın.
Rast gelsin..

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Arada bir gece avlarınızda ikili dip takımı kullanın. Eşkina minekop çupra vb balıklarda şansınız artar..
Farkı görürsünüz. Yanlız en alt kösteğiniz kurşundan 40-50 cm yukardan bağlayın. Ve elinizde varsa yem ipi ile yeminizi bağlayın.
Rast gelsin..
Aradaki farkı yaratacak olan nedir peki abi? Ben de tüm yemli avlarda sonsuz gezer ve tek iğne tercih ediyorum.
Yem daha dipte hareket ettiğinde çupra, minekop gibi balıklar daha mı az ilgi gösteriyor?
Bir de köstek boylarını ne kadar bırakmak lazım?

Adı
Kenan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Rast gelsin..
Çok teşekkürler üstadım. O zaman Bi dip oltası bağlayayım bu akşam için , her zaman sonsuz gezer kullanıyorum çoook uzun bir süre olmuştur klasik dip atmayalı. Sonsuz gezer iyi güzel de oltaya balık vurduğunu anlamıyorum bile sanırım bu sistemden dolayı öyle. Bu aksam dip takımı deneyeceğim

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aradaki farkı yaratacak olan nedir peki abi? Ben de tüm yemli avlarda sonsuz gezer ve tek iğne tercih ediyorum.
Yem daha dipte hareket ettiğinde çupra, minekop gibi balıklar daha mı az ilgi gösteriyor?
Bir de köstek boylarını ne kadar bırakmak lazım?
Kendi kullandığım takım.
040 beden, köstekler sağlam 030 misina, emin değilseniz 035 misina, köstek boyları 40 cm uzunlukta, iğne 2 numara ( büyük iğne kullanıyorum, ufak ispariler alamasın diye) kurşundan yukarıya 80-85 cm den ilk kösteği bağlıyorum.
[COLOR=var(--fr-element-metin)]Gezer kurşunu hiç bir şekilde kullanmadım. [/COLOR]
Kenankomtann arkadaşın dediği gibi balığın vurduğunu hissetmiyorum. Kurşunun düştüğü noktanın kayalıkmı, yosunlukmu olduğunu bilemediğim, yem yosunların arasında kayıpmı oldu bilemediğim için sonsuz gezeri hiç kullanmadım.
Borukurdu, sülünez, midye, olmadı salamura borukurdu. Ama mutlaka yem ipi.

Adı
Kenan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kendi kullandığım takım.
040 beden, köstekler sağlam 030 misina, emin değilseniz 035 misina, köstek boyları 40 cm uzunlukta, iğne 2 numara ( büyük iğne kullanıyorum, ufak ispariler alamasın diye) kurşundan yukarıya 80-85 cm den ilk kösteği bağlıyorum.
[COLOR=var(--fr-element-metin)]Gezer kurşunu hiç bir şekilde kullanmadım. [/COLOR]
Kenankomtann arkadaşın dediği gibi balığın vurduğunu hissetmiyorum. Kurşunun düştüğü noktanın kayalıkmı, yosunlukmu olduğunu bilemediğim, yem yosunların arasında kayıpmı oldu bilemediğim için sonsuz gezeri hiç kullanmadım.
Ben de aynı yemleri kullanıyorum ama dediğiniz gibi hep oltayı çekerken aaaaaa balık var ucunda oluyorum, zil, fosfor hak getire. Aynı şekilde 2 3 numara büyük iğne takıyorum ufak balık almamak için, yem ipi olmadan asla olta atmam. Bakalım kısmet aksam klasik dip çalışacak mı

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kendi kullandığım takım.
Enterasan şekilde ben de gezer takımda balık vuruşlarını çok net hissediyorum. 10 cm karagözlerin isparilerin yemi didikledikleri bile çok net hissediliyor. Genelde 0.20-0.25 fc kullanıyorum gezerden sonra, iğne 3-4 numara owner yada fudo oluyor. Yem şişi ve yem ipi mutlaka olur yanımda. Bayram sonrası bir kaç gün Çanakkale'ye gidebilirim, bu sefer dediğiniz tarzda bir takım deneyeceğim bakalım. Benim merada kum dışında birşey olmadığından dip yapısını hissetme derdim pek yok. Kumu aşabilmek için limandan açığa doğru baya sağlam atış yapmak gerekiyor. Zira sahilden denizin içine doğru 300 m boyunca çakıl tanesi bile yok :)