Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Savage gear mpp-predator 2.74 cm 90 gr 2 parça spin kamiş

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında İsmail Öz tarafından paylaşıldı.

1. İsmail Öz

İsmail Öz Aktif Üye

Merhaba abilerim, kardeşlerim

Yukarıda belirttiğim kamışı almaya karar verdim. Kıyıdan aşağıda belirttiğim yemle kullanacağım. Bu kamışı daha önce kullanan kişilerden bir yorum istiyorum. Fazla mı sert bir kamış olur ve bu yemle kullanılabilir mi? Acemi olduğum için bilgileriniz ışığında karar vermek istiyorum. Eğer olmazsa bu yem için kamış önerileriniz nelerdir?

Daiwa Samurai Jig 40gr Casting Metal Yem 50gr altı jig yem Daiwa en iyi fiyat 9 taksitle

Mektupla ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. simiot

simiot Üye

Belirtilen kamış için biraz düşük bir gramaj olur. Elbette kullanılabilir ama istediğiniz mesafelere ulaşmanız ve yemi hissetmesi zor olabilir, en azından 50-60gr olan jiglerle kullanmak yerinde olacaktır. Bunun dışında bahsi geçen jigin 60gr olanını kullanmaktayım, erim konusunda başarısız. Atış esnasında havada fazla yalpalanıp uçuyor ancak aksiyonu fena değil.. Son olarak, yeme göre kamış değil de, kamışa göre yem seçmeniz daha isabetli olur diye düşünüyorum.

İsmail Öz ve LG700 bunu beğendi.
  4. İsmail Öz

İsmail Öz Aktif Üye

Haklisiniz ama bu kamista uzun suredir gozum vardi ve yemleride siparis verdigim icin boyle bir soru sordum. Baska onerebileceginiz sahte yem var mi bu kamisla kullanilacak ?

simiot bunu beğendi.
  5. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Ben bu kamisin 170gr olanini kullaniyorum, 50-60-70-80gr jigleri inanilmaz mesafelere gonderiyor.. En ii 50-60 gr olanlarda verim aldim.. En sevdigim kamisim diyebilirim.. Ayrica 70gr kursunla yemli avlarida (tabi ihtiyaca gore 100gr'da taktigim oluyor) bu kamisla yapiyorum.. Hicbir sorun yasamadim, hatta baligi hissetirmesi acisindan mukemmel.. 50gr ile iyi performans alirsiniz.. Yem olarak 45gr savagear'in kasik benzeri jigleri var, onlarada bakmanizi oneririm.. Bu kamisla dusuk gramajli (18gr) sahtede attim, onlarin performansida tatmin edici.. Anlayacaginiz her isi goruyor.. İciniz rahat olsun..

MALKOÇOĞLU, İsmail Öz ve simiot bunu beğendi.
  6. simiot

simiot Üye

Kamış seçimi bence gayet yerinde, fayda/fiyat oranı en yüksek ürünlerden ve güzel skorları olan bir kamış. Sadece sahte konusunda doğru gramajları yakalamak lazım diye düşünüyorum.
    Kullanıp memnun kaldığım ve skor almış bazı marka modeller şöyle;
    Shimano Colt Sniper jig 55 ve 60 gr olan modelleri var, erimi ve aksiyonu gayet güzel fakat boyası çabuk atıyor ve biraz fiyatlı.
    Ima Gun yine 50 ve 60 gr modelleri var, erim ve aksiyonu güzel.
    Maria Mucho'nun 60 gr jigleri aksiyon olarak erim olarak gayet iyidir.
    Major Craft Jigpara 50 ve 60 gr kısa modelleri de gayet güzel çalışıyor ve kaplamaları oldukça dayanıklı.
    Effe Japanese Yasei Jig, 60 gr. Kaplaması biraz dayanıksız fakat aksiyon ve erim olarak iyi, fiyat olarak yazdıklarım arasında en uygun fiyatlısıdır.

Mektupla ve İsmail Öz bunu beğendi.
  7. BurakBaldiran

BurakBaldiran Aktif Üye

Mpp 90 kamisi bende kullaniyorum. Jig olarak 40 60 gram araligini kullaniyorum gayette memnunum. Erimi bence guzel saglamlik olarakta gayet saglam bir kamis. Sahsen ben tavsiye ederim.

MALKOÇOĞLU bunu beğendi.
  8. futility

futility Üye

Hangi makineleri tavsiye edersiniz bu kamışa uygun olarak?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

MALKOÇOĞLU bunu beğendi.
  9. BurakBaldiran

BurakBaldiran Aktif Üye

Ben okuma azores blue 5500 kullaniyorum. Ondanda cok memnunum. Raw II 55 e de bakabilirsiniz. Bu ikisini tavsiye ederim ben sahsen.

MALKOÇOĞLU ve futility bunu beğendi.
  10. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Ben ceymar 55 ile kullaniyorum.. Bende tavsiye ederim..

MALKOÇOĞLU ve futility bunu beğendi.
  11. İsmail Öz

İsmail Öz Aktif Üye

Oncelikle cevap veren abilerime cok tesekkur ederim. Onerileriniz uzerine bu kamisi raw 2 55 makime ve 40 60 gr jig yemlerle kombinleyecegim. Herkese cevaplari icin tesekkur ediyorum tekrardan.