Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SAZAN AVINDA KULLANILAN YEMLER , 1 BOİLİ ...bizzat denendi

cebirx

Yeni Üye
Adı
cebir cebirx
Boili için malzemeler ve tarifi

400 gr irmik
200 gr soya unu
200 gr mısır unu
200 gr süt tozu

8 ve ya 9 yumurta
1 çay bardağı zeytin yağı
1 çay bardağı likit glikoz
4ml konsantre vanilya aroması
1 çay kaşığı kırmızı gıda boyası
1 çay bardağı süt

İlk gruptaki unları bir kapta karıştırdıktan sonra ayrı bir kapta yumurta boya Glikoz ve aromayı çırpıyoruz..sonra sıvı karışımdan diğerine azar azar dökerek yoğuruyoruz yoğururken zeytin yağı ve sütü ekliyoruz eğer fazla koyu bir kıvam olursa 9. yumurtayı kırıyoruz..sonra hamurumuza şekil verip (küçük misket şeklinde taneler) fokur fokur kaynayan suya atıp 3 dakika kaynatıyoruz kaynar sudan aldıktan sonra soğuk su dolu bir kaba attıyoruz sonra burdan süzgeçle alıp en az 1 en çok 3 gün havadar biryerde bekletip dinlendiriyoruz..

cebirx

Yeni Üye
Adı
cebir cebirx
karışıma katacagınız gıda boyasını iki farlı renk alırsanız ki ben öle yaptım kırmızı ve sarı yaptıgım karışımı ikiye bölerek bir kısmına sarı bir kısmına kırmızı rente gıda boyası katarak iki farklı renk boili elde etmiş oldum ...

hamuru hazırladıktan sonra dilediginiz büyüklükte minimum misket büyüklügünde taneleri aynı makarna haşlar gibi kaynar suyun içine ( fokurdayan:) ) yaptıgımız boili leri bırakıyoruz haşlanan boliler suyun üzerine çıkarlar 10 15 sn suyun üzerinde durduktan sonra bir havlu üzerine boilileri alın ve havlu üzerinde hareket ettirerek üzerlerindeki suyu kurulayın .. son olarak bir elek üzerinde gölgede bir kaç gün kurumaya bırakın..

boilileriniz hazır... ufak bir hatırlatma daha boili ile kesin büyük balık yaklarım yada daha fazla balık yakalarım die kesinlikle birşey yoktur , eger avlandıgınız meradaki balıklar boiliyle daha önce tanışmamışsa yani daha önce boili yemlemesi yapılmamışsa boili ile pek şanslı sayılmazsınız siz yinede bildiginiz yönteme devam edin , ama illa boili ile avlanıcam diyorsanız en az 15 gün belirli peryotlarda av yapacagınız merayı boili ile yemleyiniz , kesinlikle verim alıcaksınızdır . hepinize rasgele....

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Bu detaylı tarif için teşekkür ederim Cebir bey..:)

cebirx

Yeni Üye
Adı
cebir cebirx
rica ederiz :)

doğan

Üye
Adı
Doğan GÜR
ben aynı tarifi boyasız yaptım resimdeki balığı saat 11 civarında öğlen sıcağında aldım tarif iş yapan bir tarif ama yemleme şart özellikle boilide

rainwood

Yeni Üye
Adı
levent t
bu vermiş oldgunuz tarifle ortalama ne kadar bolili elde ediyoruz?

bolili yemlemesi yaparken işi biraz bol ve geniş açıda yapcam.ortalama 70 80 metre uzaklıga sapanla atlayı planlıyorum.. 10 gunde bir her gittigimde 1 kilo bolili yemlesem 1 ay sora iyi verim alırım diye düşünüyorum.

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Bu tarife bakılırsa zaten unlu mamuller olarak 1 kg.
Zeytin yağı.. Gıda boyası.. likit Glikoz.. Süt.. Yumurta Derken..
Malzeme bayağa fazla oluyor.
Tahminime göre, Bu malzemelerle misket büyüklüğünde 300 ile 500 arası çıkar..