Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sazan Balığı

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında islamsnr tarafından paylaşıldı.

1. islamsnr

islamsnr Üye

Merhabalar.:)

Bu hafta sonu hem kamp hemde balık maksatlı zaman geçirmeyi düşünüyoruz.Gideceğimiz gölete aksamdan gidip yem hazırlayıp attıktan sonra sabaha karsı iki tane dip oltasına boncuk yada hazır yem takıp atıcam. sonra da kıyı boyu at çek denemeye başlarım diye düşünüyorum. Gitmeden öncede siz ustalara bi danısmak istedim.Dip olarak veya spin olarak önerileriniz varmıdır.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TalhaManav

TalhaManav Üye

Spin de hedef balık nedir?

4. islamsnr

islamsnr Üye

Hedef balık sazan da. Gölette baska birşey varmı bilmiyorum. Belki turna vardır diye slikon falan denemeyi düşünüyom.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

Bana sorarsanız bu videodaki bütün yemleri alın derim çünkü sazanın neye alıştırıldığı önemli Mesela eğer orada dut ağacı varsa suya sarkan onunla bile tutabilirsiniz.Yani sazanın neye alıştırıldığına bağlı.Spindede kaşık diye biliyorum ama pek fazla bilgim yok spinde . Birde dip oltasında gezer kurşun kullanılması gerekiyor. Çünkü sazan çok ürkektir. Ve vurduğu gibi hemen çekmeyin.Çünkü sazan yemi önce kontrol eder. Oynatırsanız ürker ve kaçar.Bir de yemlerseniz tutma şansınız dahada yükselecektir.
    Hayırlı avlar...

Ahmet Çevik bunu beğendi.
  6. islamsnr

islamsnr Üye

Önerileriniz için teşekkürler. Basta dediğim gibi yemlemeyi aksamdan yapacagım zaten (mısır unu, besi yemi, yumurta vs.) Spine gelincede elimdeki sahte/kaşık hepsinden denemeye çalısacagım belki baska balıkta vardır :)

7. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

bana sorarsanız lrf takımınız varsa sahte kurtçuk alın yanınıza büyük ihtimal kızılkanat,çapak,tahta,havuz veya kasna yani tatlısu kefali olma ihtimali çok yüksek. çÜnkü ülkemeizde en fazla olan balıklar bunlar.

Ahmet Çevik bunu beğendi.
  8. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Belki nadiren atlıyordur bilmiyorum ama spin ile sazan avı zor gibi :) Sazana profil fotoğrafınızdaki gibi solucan da takıp atabilirsiniz :D Turna varsa ön cepteki kurbağanın silikon versiyonu da olabilir :)

Sakarya civarındaki göletlerde turna da olabiliyor. Gideceğiniz göletin yerel halkından veya oradaki diğer avcılardan bir soruşturun. Bakarsınız perch de olabilir. Kırmızı kafalı beyaz/sarı/yeşil silikonlar turnada iyi iş yapıyor diye biliyorum.

Rastgele

islamsnr bunu beğendi.
  9. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

Kurbağayı canlı yakalayıp beline lastik bağlayıp o şekilde kanca takarsanız yani kurbağa ölmeyecek siz kancayı lastiğe takacaksınız.Daha verimli olur.

islamsnr ve Fisher81 bunu beğendi.
  10. islamsnr

islamsnr Üye

Sazan için zaten dip oltası hazırlayıp atıcam. Attıktan sonra spin denemeye başlıcam turna vs. vardır diye. Oraya giden tanıdıklarda zaten sazan için gidiyorlar, ben öyle bi deneyeceğim işte.

Bu arada akçakocalısınız madem bir iki birşey sormak isterim. Akçakoca da balığa gidince ben spin ile avlanmak istiyorumda, aklımdaki yerler kale tarafı ve limanın içi yada deniz tarafı. Sizin öneriniz nedir acaba sahte olarak ve mevki olarak?

11. islamsnr

islamsnr Üye

Önerilerin için teşekkürler. Hedef turna değil olsa canlı balık getirirdim yanımda. :):)

Sayfayı Paylaş